Laserová operácia očí v UVEA Mediklinik

katushbn
2. sep 2020

Ahojte žienky, máte niektorá skúsenosti s laserovou operáciou oči na klinike v Martine v UVEA MEDIKLINIK?
Uvažujem nad touto kliniku, recenzie som čítala ale nie som 100% rozhodnutá, nakoľko sa mi pozdáva aj Neovizia v Bratislave a tá je o čosi drahšia ako klinika v Martine.
Pri akých dioptriach ste podstúpili laserovú operáciu? Ja mam ľavé oko mínus 2 a prave mínus 1,25. Šošovky nosiť nemôžem a okuliare mi lezú na nervy, vôbec nie som na ne zvyknutá. Preto by som chcela podstúpiť laserovú operáciu.
Vopred ďakujem za všetky odpovede

ivuss01
6. mar 2022

@nina_nej ahoj, ďakujem. Cely deň vidíš v dvojmo? Co ti na to povedali? Dokedy ma trvať tento stav?
Už na doma nepotrebujem slnečné okuliare ale stále mam obavu sadnúť za volant, stále vidím ako cez vodu. Kontrolu mam 24.3, dobre ze deti idú mať od pondelka prázdniny, lebo neviem ako by som ich vozila do školy, muž uz išiel do roboty.

nina_nej
6. mar 2022

@ivuss01 Mám si len dávať tie umelé slzy, nič viac neviem. Je to take zvláštne lebo niekedy vidím dobre ale väčšinou ešte horšie ako pred operáciou a dvojmo tiež len niekedy.

ivuss01
7. mar 2022

@nina_nej držím ti palce aby sa to co najskôr vyriešilo k perfektnému zraku. Najbližšie máš kedy kontrolu?
Ja som dnes už jazdila , musela som ísť s deťmi k dr, no bolo yo také zvláštne, lebo stále nemám zaostrene

nina_nej
7. mar 2022

@ivuss01 ďakujem, mala som mať o 2 mesiace ale kvôli tomuto mi dali už o mesiac. Zaujímavé je, že uvádzajú dobu liečenia 2-4 dni a nakoniec človek nevidí mesiac a je to vraj normálne. Dúfam, že sa nám to zahojí v poriadku lebo mi to robí dosť veľké problémy v škole aj pri šoférovaní. Najhoršie je, že teraz mi už nesedia ani okuliare, čo som nosila, tak si nemám ako pomôcť.

ivuss01
7. mar 2022

@nina_nej vari sa to upraví a bude to dobre a budeme vidieť krasne ostro. Ja našťastie do prace ešte nechodím, keby áno, bol by problém, keď aj trochu popozerám TV tak ma bolia oci .
Staré okuliare už ani nedávaj, aby sa niečo nepoškodilo,

ivuss01
11. apr 2022

@nina_nej ahoj, ako si na tom po mesiaci?

ivuss01
11. apr 2022
nina_nej
11. apr 2022

@ivuss01 už je to úplne super, asi týždeň po tom čo mi dali tie umelé slzy sa to upravilo a vidím perfektne. Na poslednej kontrole som mala už iba -0,25

ivuss01
12. apr 2022

@nina_nej paráda, gratulujem. Druhe oko ideš kedy?
Mne vyšli po mesiaci -1.00, no nemám pocit ze by sa to zlepšovalo skôr naopak

petralor
12. apr 2022

@ivuss01 ďakujem

petralor
12. apr 2022

@nina_nej môžem sa spýtať prečo si sa rozhodla práve pre LASEK 6D ja mám ešte na výber tu smartsurface len sa neviem medzi nimi rozhodnúť.

jankabenji
12. apr 2022

@ivuss01 ja mam 5 mesiacov od operácie a niekedy vidím perfektne,niekedy to nieje až také "ružové. Na poslednej kontrole som mala ale posun znovu k lepšiemu, takže stále sa to zlepšuje a ešte bude. Netreba zúfať 😉 Umelé slzy sú super, teraz používam hylo gél a paráda, až sa pohľad tak vyjasni po kvapnuti

ivuss01
13. apr 2022

@petralor tiež som mala lasek, oni ti urcia, že ktorá metoda, tiež som mohla ísť tu metódu, ale no 140e úspora 😃 ak by bolo treba ísť ešte raz tak si rozdiel doplatím ak sa bude dat
@jankabenji môžeš mi ich prosím odfotit, aj mne dali akési iné a ze ich mam začať dávať keď odkvapkať tie čo mam

jankabenji
13. apr 2022

@ivuss01 tieto mam teraz. Sú ozaj také gélové ,ale dobre sú aj hylo comod

ivuss01
13. apr 2022

@jankabenji presne tieto mi odporučila, mam ich doma len tie co ešte mam narozbalovane tak dominam a idem na ne

rakahaka
13. apr 2022

@petralor ty brdo ked citam co zazili inde baby… och
Odporucim ti I-clinik, boli sme narz s muzom, cele to trvalo s cakanim a vysetreniami 3h
(Objednali nas do mesiaca) samotna operacia 3-4min jedno oko.
3h po operacii to rezalo a potom koniec bolesti a uz sme ibaja videli nromalne. Uplne zretelne. Tie prve tri hodky len ako cez vodu.
Na druhy den rano uz muz normalne soferoval. Ja som sa ale 3tyzdne nelicila, inak ziadne obmedzenia

petralor
14. apr 2022

@rakahaka tak ono to podľa mňa záleží od druhu operácie. Ja mám nízke dioptrie tak môžem ísť len na tie bolestivé :D akú si mala ty?

petralor
14. apr 2022

@ivuss01 mňa láka ta bezdotykova len som nenašla nikde na ňu recenzie, všetci len LASEK
Mne ponúkli len tieto dve a stále neviem :/ ešte mám dva týždne na rozmyslenie. Termín mám 29.4
A neľutujes že si sa na to dala? Mám malé bábo tak sa aj bojím aby som to zvládla tie prvé dni...

rakahaka
14. apr 2022

@petralor ja som mala tiez male, mala som relex 3D smile za 650 jedno oko. Cize 1300€ muz mal tu istu metodu a mal silnejsie o dost

petralor
15. apr 2022

@rakahaka zaujímavé. Mne tieto bezbolestné vôbec neodporúčali. Možno na inej klinike by boli aj iné výsledky. A aké ste mali prosím vás dioptrie?

rakahaka
15. apr 2022

@petralor 1,5 a 3,5 myslim mi zistili, ja som flakala okuliare ale
Viacero ludi tam bolo a vsetci spokojni. My sme isli na odporucanie znameho

ivuss01
15. apr 2022

@petralor môj muž si zobral 2tyzdne dovolenku, deti mam 14r 5r a 2.5 ročne a asi tých prvých 5 dní bolo zlých po vybratí šošovky už bolo o dost lepšie. Mne dali na výber z tých 2 rozhodla som sa pre lacnejšiu verziu

ivuss01
15. apr 2022

@petralor doplním ja som mala -2.0 a -1.75

marsmykkok
15. apr 2022

@petralor Ja som bola na relex smile, mínus 5,75 a po vyše mesiaci sú dioptrie preč, výsledok lepší ako čakali. U mňa zase nechceli ísť do tých bolestných, že dlhé hojenie, bolesti po, tam sa tá rohovka navždy poškodí kedže ju pália, býva tam aj často syndrom suchého oka. Ja absolútne bez bolestí, oči nemám suché vôbec.

petralor
19. apr 2022

@ivuss01 A neľutujes operáciu? Nemáš žiadne problémy? A tie prvé dni po operácii sa dá fungovať či len ležať v posteli?

ivuss01
24. apr 2022

@petralor nie neľutujem, ešte mam asi -1 ale fungujem už na 100%. Ja som bola vo štvrtok 24.2 cesta domov v pohode, doma slnečné okuliare. V piatok tiež v pohode? Dokonca som večer trochu kukla na telku, v tom čase rusko ukrajinu napadlo tak na to zaujímalo. Ale potom v sobotu to bola bolesť, manžel mi urobil zo spálne zakopovy bunker, úplná tma a ja som len spala jedla lieky a kvapkala kvapky, to mu chodil muž dávať do ruky, strážil čas. No a potom v nedeľu som mala na hlave čiernu šatku a regulovala som si všetko samozrejme slnečné okuliare na očiach. Pondelok to isté a v utorok som išla vybrat šošovku, po vybratí úplne super, skrabanie v očiach sa akoby vytratila už som len kvapkala kvapky noo tie ešte kvapkam podľa rozpisu. Ďalšiu kontrolu mam až o mesiac tak pevne verím ze to už bude všetko na 100%

lussy37
8. máj 2022

@ivuss01 Ahoj, prepáč, že ťa otravujem, ale akurát študujem diskusiu a pozerám, že aj ty si bola na metóde Lasek a priebeh, čo popisuješ, je presne identický s mojím - ja som bola na operácii v pondelok, streda - štvrtok katastrofa (peklo na zemi), včera už úplne super, ale dnes ráno, keď som si nakvapkala tie antibiotické kvapky, ja som myslela, že mi vypália oči (polhodinu som to tu rozdýchavala). Doteraz som si ich dávala a bolo to celkom ok, ale dnes hrúza...mala si to tak aj ty, či mám stresovať?

ivuss01
8. máj 2022

@lussy37 ahoj, v pohode ak máš akékoľvek otázky som ti k dispozícii 🙂
Áno to mam aj teraz také ze mam pocit ze mi vypalia oko. Ešte kvapkami 2x do dňa a potom ešte 1x 2 týždne. Ale to sú už tie kortikoidne ci aké. Skus pomedzi to viac umelé slzy kvapkat. Len časovo aspoň 5 minút aby začali pôsobiť.

ivuss01
8. máj 2022

@lussy37 ešte skus si dávať studené obklady a inak mne dosť pomohlo keď som nepozerala do telefónu a na telku , keď potom som kvapla tie kvapky tak to bolo horsie

ivuss01
8. máj 2022

@lussy37 myslela som to tak ze keď som pozerala TV a mobil dlhšie tak po kvapkami kvapiek to bolo o dosť horšie ako keď som nepozerala a kvapla😉