Liek Acarizax - alergia na roztoče

smajka80
20. mar 2017

Ahojte. Chcem sa spýtať... lekár mi chce predpísať na liečbu alergie na roztoče a prach liek vlastne vakcínu Acarizax (v tabletkovej forme). Má tu niekto s tým skúsenosti? Bral to niekto? Pomohlo? Na nete neviem nájsť žiadne info. Vopred dik.

sp101sp
22. mar 2017

ja som si to zobral. uzivam uzivam uz tyzden. priznam sa ze sice svrbenie na ktore ma doktor varoval nemam ale pod jazykom kde da mi tableta rozpusti mi to uz druhy den opuchlo takze je to take omínave.. treba si zvazit ci vydrzis taketo svrbenia a trosicku opuchy.. ak si na to citliva a ma ti to liezt na nervy tak to neber a daj si dalsie ATH predpisat

evica01
30. jún 2017

Prave mam pod jazykom prvu tabletku 🙂

postavstrom
4. jún 2019

Ahojte, taktiež mám alergiu na roztoče a prach a mám sa rozhodnúť, či idem alebo nejdem do liečby so spomínaným Acarizaxom v tabletkovej forme. Doktorka ma varovala, že prvé 2 týždne budem mať nepríjemnú chuť v ústach po užití no nič viac som nenašiel na webe. Aké máte skúsenosti za tie 2 roky užívania? Pociťujete nejaké zmeny? Ďakujem za info

smajka80
autor
4. jún 2019

@postavstrom
Ja som ich nedobrala. Vzala som asi 10 ale nedalo sa to. Ja som mala do 30 sekund prudke reakcie az mi vsetko v hrdle zacinalo trpnut. MUDr.mi hovoril ze v takom pripade si mam dat hned druhu tabletku (beriem Fixit). A tak som aj robila. Podla mna su hrozne silne. To miesto pod jazykom som mala strasne bolestive aj neskor pri jedle. Dufala som ze to po par dnoch prejde ale bolo to len horsie kazdym dnom. Prestala som ich brat aj MUDr.som oboznamila ze teda toto nedam. Vsetko si zapisal a ze vraj ludia to celkom v pohode beru tak ja neviem asi som nejaka divna.

sp101sp
9. jún 2019

ja som to tiez nedobral nakoniec.. mal som take prudke reakcie ze sa mi pomaly hrdlo zavrelo a nedalo sa mi dychat.. teraz po 2 rokoch beriem staloral kvapky.. tiez senzibilizacna liecba.. ale zatial som pocas tejto liecby zaznamenal silnu 4x opakovanu anginu, ktoru mi prakticka lekarka odovodnila ze to je z alergie.. tak neviem ci aj ten staloral neprispel k tomu.. skusam to este raz odznova.

srnka79
14. júl 2019

@smajka80 ja som potom tiez divna, lebo hned po zobrati lieku mam okrem svrbenia aj pocit opuchu a stiahnuteho hrdla, stazene dychanie, boli ma v hrdle a neda sa mi prehltat, lebo jazyk akoby sa zmenil na smirgel a pri kazdom prehltnuti to skriabe a boli. Nasledne si musim dat tabletku a cca hodinu cakat, kym to prejde. Skusam to opakovane, ale neviem, ci chcem takto trpiet kazdy den. Intenzita je rozna, nie je to uplne rovnako silne kazdy den. Doktor tvrdi, ze to nie je z toho, moj subjektivny nazor je ale iny, kedze je to okamzity nasledok po zobrati lieku a inokedy pocas dna tieto problemy nemam. Tiez mi hovoril, ze by to malo prejst, uvidime, nemienim sa jedneho pekneho dna kvoli tomu udusit. Staloral ma len jemne svrbel a bolo to v pohode, toto sa mi zda horsie naslednymi reakciami, kazdy sme iny a reagujeme inak, treba len vyskusat a skusit vydrzat, ale ked to nejde, tak to nejde...

smajka80
autor
14. júl 2019

@srnka79 nemame rovnakeho doktora? 😂
Ja som si o tom lieku hladala info na nete ohladom ucinkov a reakcii a nic som vtedy nenasla. Ale ako pozeram vsetci tu sme reagovali cca rovnako. Moj MUDr skusa obcas na pacientoch nove lieky a toto bol vtedy ten pripad. Podpisovala som vtedy aj nejaky papier k tomu (co bezne k lieku nepodpisujes) ani neviem co tam bolo asi ze ked so mnou klepne tak on nic on muzikant 😅
Ale nie. Tym som chcela len povedat ze je to novy liek a oni este vtedy pred 2 rokmi ked som ho brala ja ho este len zacinali testovat na pacientoch. Ale podla mna im dost nevysiel no.....

srnka79
14. júl 2019

@smajka80 je to mozne😂 Ja testujem zhruba od marca tohto roka, s prestavkou kvoli trhaniu zubov. Zaujimave je, ze na zaciatku som mala len svrbenie a az neskor zacalo bolenie a skrabanie. To prave doktor vravel, ze nie je z toho, ze by som vraj mala tie problemy stale a nie az po mesiaci napriklad. Lenze ja som predtym nevedela, ze je to z toho lieku, tiez som myslela, ze ide na mna choroba. Ale ked ziadna neprisla, zacala som hladat pricinu, precitala pribalovy letak a v nom bolo spomenute skrabanie a tazkosti s prehltanim. Tak som spravila testik a jedno rano som si nedala tabletku a bolest ani skrabanie neprisli, preto som si to dala do suvisu. Potom mi trhali osmicky, pusa sa hojila a bolela, vysadila som acarizax. Ked sa zahojilo, skusila som znova a po 2 tyzdnoch zase zacala bolest hrdla, trpnutie, stiahnutie hrdla, dokonca sa mi uplne upchali dutiny. Po tabletke na alergiu zhruba za hodinu to preslo. Podla mna je to urcite ten liek, lebo chor nie som, citim sa ok a nemam ziadne problemy, okrem tychto priznakov po uziti. Lekari nie su ja a nevedia, ako sa citim, myslia si, ze pacient je uplny hlupak a ani trochu sa nepozna, ze ked taky problem nemaju aj ini, tak asi neexistuje. Podla mna je to chemia ako kazda ina a kazde telo na to reaguje po svojom, ci uz si to pacient aj lekar zelaju alebo nie. Este davam tomu sancu, kym doberiem balenie, ak to bude znesitelne, v opacnom pripade koncim, nie som masochista😬😁