Lymfatické uzliny

umpalumpa696
4. mar 2023

Ahojte, pred týždňom som si objavila uzlinu na krku. Je celkom veľká. Navštívila som doktorku zobrala mi crp nemám zápal v krvy, spravila vytery z nosa, z úst a odbery. No hrozne sa bojím výsledkov. Nahmatala som si ďalšiu pod ňou no menšiu. Už si nahovaram kadečo, v noci neviem spávať kvôli tomu lebo sa bojím. Uzlina ma boli na dotyk.ale od decembra som bola chorá neviem či sa to týka toho. Máte niekto s tým skúsenosť? :(

javoricek
4. mar 2023

@umpalumpa696 úplne rovnaký problém a strach som mal aj ja 🙂 doktor spravil výter, odber krvi, všetko v poriadku, tiež som ich mal po chorobe, sú to tzv reaktívne uzliny na chorobu, chrípku, vírus či zápal ktoré ani zmiznúť nemusia, tiež ich mám na krku veľa rôznej veľkosti, kým sú na dotyk pohyblivé nebude to nič zlé, som typ človeka ktoreho vystraši aj pichanie v hrudi takže som sa taktiež toho veľmi bál ale prišiel som za toto obdobie na to že uzliny sú úplne bežné a normálne a pokial je krv a výter v poriadku a nebudú sa zväčšovať nemáš sa ani ty čoho báť;) snáď som pomohol

smile31
4. mar 2023

@umpalumpa696 nestresuj, ja mam tiez uzlinu hmatatelnu a tvrdu ale pohyblivu ma cca 0,5cm robili mi sono uz par x a vysledok ze to nic neni vzdy ma boli ked mam co i len nadchu teraz mam tiez uzliny hmatatrlne som kus nachladnuta...tam staci aby si mala co i len trosku nadchu a mozes ich citit

danyelia
4. mar 2023

Ahoj, nebezpečné sú hlavne tvrdé, nebolestivé a nepohyblivé uzliny, keď sa objavia nad kľúčnou kosťou a keď máš aj iné zvláštne príznaky...Netreba zbytočne stresovať, ak budú výsledky krvi dobré, malo by to byť v poriadku, najskôr to budú pozostatky predošlej choroby.

umpalumpa696
autor
4. mar 2023

@javoricek ďakujem, len som v hroznom strese lebo nikdy som nemala niečo podobne.. otvorím google a sama rakovina :( už sa neviem dočkať pondelku keď budem mať výsledky budem buď kludnejsia alebo viac v strese..

konikvrany
4. mar 2023

@umpalumpa696 ja idem v stredu na krv presne kôli tomuto. Už zo dva týždne ma bolí uzlina na krku, ale nebola som chorá. Len tak v noci ma tiež chytí kŕčovitá bolesť do toho miesta na krku. Celkovo sa po zime cítim hrozne. (Dlho som nebrala vitamín D3.) Začala som ho brať len 2 týždne dozadu. Preto sa cítim ako na skapatie. Tá boľavá uzlina ma desí, samozrejme, koho by nie. Takže v stredu sa berie krv a uvidí sa. 🙈 no bobky mám tiež.

umpalumpa696
autor
4. mar 2023

@konikvrany a vies s uzlinou hýbať? Crp ti nebrala ešte z prsta? Máš iba jednu? Mám toľko otázok.. snáď to dobre dopadne ❤️

konikvrany
4. mar 2023

@umpalumpa696 mám dve bolavé uzliny, tvrdšieho typu na dvoch stranách krku, blízko tej prehĺtacej trubice. Obidve sú bolavé. A z prsta mi nebrala nič, ale normálne ma objednala na krv a mám prísť nalačno. Asi chce vziať širší krvný obraz.

16ivulik16
22. mar 2024

@konikvrany môžem sa opýtať ako to dopadlo? Tiež mám napuchnuté uzliny na oboch stranách nad kľúčnymi kosťami. 🙈