Má niekto skúsenosti s razovými vlnami na ostrohu?

erilen
22. aug 2022

Ahojte...má niekto ostrohu na päte a chodil na rázové vlny? Pomohlo to?
Má zmysel tie rázové vlny absolvovať, cestovať aj platiť za každé sedenie.... Alebo rovno na operáciu....oziare mi dávali tri série posledné este pred 5r....už mi nechcú dať ďalšie.tak či tie rázové vlny má niekto dobre skúsenosti?

jarmila2010
22. aug 2022

ano,ja s muzom sme ich absolvovali...kazdy 5procedur a odvtedy mame klud..uz su to cez 3r...nasa obvodacka nas rovno nasmerovala tymto smerom,ze ma najlepsie ohlasy,co sa ucinnosti tyka

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pukina
22. aug 2022

@erilen operacia sa robi uz ako uplne posledne riesenie, to ti potvrdi kazdy normalny lekar,predsa len ta vyradi na dlhy cas, a je to otvorenie a zasah do tela, rekonvalescencia trva dlho. Urcite radsej razove vlny. Ja som mala len taku "slabsiu" ostrohu, pomohlo mi nohu nezatazovat a chodidla si viac krat denne strecovat, ale napr. poznam dvoch ludi co absolvovali razove vlny a vyrazne im to pomohlo, nakoniec aj vyliecilo ostrohu.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana005
22. aug 2022

@erilen ahoj, ja som mala razovu vlnu 5krat, pomohla mi.
Teraz po roku a pol zase cítim, že sa niečo deje s pätou, tak asi zase pôjdem. Ale tentoraz to nie je také hrozné ako predtým, ale aj tak ma to dosť obmedzuje.
Ale myslím si, že keby som schudla,tak možno by sa mi to nevrátilo.
Lebo chudák moje nohy, mám 40 kíl navyše a to nie je sranda

3009
22. aug 2022

Ja v pravidelných intervaloch chodím na rázové vlny, keď sa mi tá bolesť vráti. Koľko to vydrží po absolvovaní je rôzne.

atika11
13. feb 2024

Prosím vás ,za aký čas po absolvovaní rázovej vlny ste cítili úľavu od bolesti?Mala som dve sedenia a bolesť veľká.Mám naplánovaných 5 sedení.

jarmila2010
13. feb 2024

@atika11 mne sa zda,ze po 3tom...ale muz bol citlivejsi...aj na bolest pri a po razovej...ale obidvom na tych 5 procedur stacilo..odvtedy sa nam ostroha neurobila(nevratila naspat)

atika11
13. feb 2024

@jarmila2010 ďakujem,snáď to zaberie aj mne.

jarmila2010
13. feb 2024

@atika11 snad,ano 🙂 drzim palce...