Má pitie Nutridrinkov bez predpisu lekára nejaké riziká ?

chanel_c
9. feb 2020

Ahojte.
Chcela by som zacat uzivat/popijat Nutridrink, tak jeden za den, mozno 2-3 tyzdne na pribratie, nakolko mam teraz trochu stres a z toho stiahnuty zaludok, aj tak som uz dost chuda, tak sa bojim, ze teraz ked mi velmi jest nechuti, ze by som k tomu co zjem pocas dna pridala aj Nutridink.
Neviete mi prosim poradit, ci je tam nejake riziko ak o tom nebude informovana moja lekarka, nakolko sa uvadza ze by sa mal uzivat pod dohladom lekara...

mogaa
9. feb 2020

@chanel_c v pohode môžeš....je to vysokoenergetická nutričná strava.....sú v tom len vitamíny....ale ak si to budeš dávať miesto jedla tak zázrak nečakaj-teda že priberieš🙂mama to brala ako doplnok k jedlu tak 1-2ksdenne asi mesiac a nepribrala, ale cítila sa lepšie keďže sú v tom vitamíny....v lete pila aj nutridžúsy asi 60ks vypila a tiež nepribrala a teda popri strave....ako doplnok ti to neublíži, problém môže byť ak to niekto pije miesto stravy 5ks nutridrinku - vtedy by mal byť sledovaný aby neprekročil dennú dávku vitamínov a nebol uplne podvyživený - je to predsa len nápoj nie plnohodnotná strava....v lekárňach sú dostať aj nutričné kaše - kúp si račej tie aj chuťovo sú fajn....alebo napr.v Jednote sú také tie Bebe keksíky - ale mäkké - je to maličké len 50g a majú cca 850Kj a relatívne sú zdravé, aj chuťovo sú fajn...je to taká dobrotka miesto desiatej alebo to zješ aj po obede či ranajkách

hyberncia
9. feb 2020

@chanel_c na pribratie je to super. Užívala som to,ale pila som 3 denne popri normálnej strave a až tak som pribrala. Pri užívaní nie sú spojené žiadne rizika.