Mal niekto 5 dní po injekcií do svalu bolesť?

9. mar 2021

Dobrý deň... Minulý týždeň som bola na pohotovosti, sestrička mi pichla injekciu do svalu (nad zadok) pichla mi magnézium... No a od včera ma to v okolí vpichu strašne páli, štípe... Modrina sa mi urobila hneď po podaní injekcií samozrejme... Len dúfam, že nemám zápal... Som tehotná (28TT) a toto ma strašne ale strašne páli... A okolie je asi také, že v mieste vpichu a 10 cm nás a 15 pod... Proste celá polka zadku ma brutálne páli až boli... Nemám rada také sestry co nevedia pichať muskukarky... Muskularka by sa mala pichať po leziacky a nie takto ako to robia na amb, ze po stíhačky ti napare do svalu, ani neaspiruje....

nafka0483
9. mar 2021

Mne picha injekcie manzel, bez akehokolve zdravotneho vzdelania :D len som mu vysvetlila ako, vzdy v lahu, aspiruje, v momente podania ma to boli nenormalne, aj sa mi modrina urobi, ale po polhodine ma uz nic neboli.

Ked sa vyznas, preco si sestru neupozornila ako ti ma injekciu podat? Ze si chces lahnut? Mne aj ambulantne pichli vzdy spravne ale keby nieco nemam problem povedat :D

autor
9. mar 2021

@nafka0483 hovorila som jej ci nemôžem ľahnúť, a ona nato, že načo a ja zeby ma nebolelo a ona nie netreba... Ja 40 rokvo picham tam a všetko ôk.... No vidím ako všetko ôk.... Riadne ma boli to...

labelo
28. nov 2022

@nafka0483 ahoj, prosím ťa ako si tú bolesť poriešila?odznelo to samo alebo bolo treba s tým k lekárovi?ja mám podobný problém,vybrala som desať injekcií do zadku na striedačku a odvtedy ma strašne bolia obidve vonkajsie strany stehien, tak do polky stehna,ked si sadám, tak akoby mi tam pichali ihly,štipe to,páli a aj na dotyk to mám bolestive.

autor
29. nov 2022

@labelo na prd sestrička, zle pichla....mna to bolelo dlho dosť...

mija23
6. feb 2023

Ja som epileptik a bola som na kontrolu u doktorky a v čakárni som nečakane odpadla síce žiadne trasenie nebolo ani pena z úst nič len som odpadla a doktorka mi 3 infekcie magnézia pichla do zadku teda svalu a už to presne 7 dní a stále to štipe a divne to boli som stoho nešťastna čo mám robiť ako to nejako niečo stim urobiť ako sa toho štipania zbaviť

timea301196
28. apr 2023

Odznelo vám zo baby??

777denka777
7. jan 2024

Prosím Vás, čo Vám nakoniec pomohlo a kedy bolesť odznela? Mám podobný problém a nie a nie sa ho zbaviť... ďakujem

leameleg
3. mar 2024

@777denka777 ahoj ja som bola 14 februára na pohotovosti . Sestrička mi podala injekciu tiež do zadku(sval) do dnešného dňa mam bolesti. Sama tomu nerozumiem nikdy som toto nezažila. Tebe to prešlo po akej dlhej dobe ?

777denka777
8. mar 2024

@leameleg mne to prešlo približne po mesiaci vtedy to už bolo znesiteľnejšie a úplne asi po 2... A takisto do zadku som dostala injekciu na pohotovosti 🤦‍♀️

leameleg
8. mar 2024

@777denka777 tak toto je ozaj masaker. Ešte to cítim tak verím ze lepšie bude

toriii
12. mar 2024

Ahojte mám podobný problém. Ja som už vybrala vyše 20 injekcií plus obstreky.
Modriny som mala, na dotyk trosku bolelo ale po posledných dvoch infekciách katastrofa najprv mi znecitlivel mi zadok na oboch stranách ale iba na malom mieste teraz na tretí deň mi na ľavej nohe znecitlivel úplne celú noc ma to pálilo štípalo akoby mi to tŕplo... na dotyk horúce. Ale červené nie ani opuch žiaden.
Samozrejme ze z toľkých injekcií sa to dalo čakať a to som by som mala ešte teraz dobrat 8. Predtým som 5 tiež vynechala nech to nemám také rozpichane. Ale aj mama (praktická sestra) mi povedala pred 3 dňami ze mi to uz kdmieta pichať nakoľko to už strašne bolelo.
Mala som almiral, movalis a teraz ketonal z toho ketonalu som mala len 2 po pauze od ostatných plus obstreky a injekcie v piatok od doktorky.
Nakoľko neviem poriadne chodiť sedieť ležať ani zakašľaľ od bolesti je mi až na odpadnutie tak som si tie injekcie pichať dala.
Pred viac ako 5 týždňami ma seklo a to mi prešlo do nohy takže pri každom pohnuti (najprv len pri pobybe teraz už aj v klude) cítim nesmiernu bolest v zadku ktorá smeruje do pravej nohy až ku kolenu. Sú to nesmierne bolesti a to bolest zvládam veľmi dobre. Bola som aj na mri tam sa neodhalil ani zápal ani platnička ani nič také akutnejsie. Mam zúžený kanál čo ide do nohy plus schmorlove uzly.
K tomu 2roxne dieťa za ktorým treba behať.
No ale ja sa neviem ani postavit z postele sadnúť na záchod a ledva prejdem aj to pomaly a sbolestou. Najhoršie je ze najprv to dosť bolelo ale v tedy som ešte vedela sedieť potom sa to na pár dní zlepšilo a poslední týždeň je to horšie ako na začiatku už som zufala
A keďže po infekciách ma boli zadok na opačnej strane ako noha tak som už odpísana ledva som sa dostala do kúpeľne.

cicuska9999
12. mar 2024

Ja keď som mala zapal sedacieho nervu, som tiež mala veľa injekcii do zadku hádam aj 50 a ja som modriny a tie hrce masirovala octanova mast+heparoid -poradila mi to sestricka z prace ... ja som to mala tiež dopichane hrozne niečo, zadok až fialový, a sadnúť bolo tiež utrpenie lebo už som mala až tvrdé hrce na zadku, akoby som sadala na loptičky.... a veruže mne pomohlo

toriii
13. mar 2024

@cicuska9999 presne aj mne kamarátka sestrička poradila heparoid akurát idem kúpiť

timea301196
13. mar 2024

@toriii skus ibalginduo ten je lepší