Mali ste aterom v prsníku/pod bradavkou?

26. feb 2020

Ahojte mala ste niektorá aterom v prsníku alebo pod bradavkou?

tina4931
19. apr 2022

Vidím,že to je starý príspevok. Ale môžeš mi povedať ako si dopadla? Ja mám teraz.

autor
20. apr 2022

@tina4931 nič sa s tým nerobí že je to normálny nález. Tebe s tým chcú niečo robiť?

tina4931
20. apr 2022

Ja to mám cca tri roky pod kožou tesne s na koži malý hrbolcek vo farbe kože. Ale pred týždňom a pol sa mi to zapálilo,červený fľak na koži cca 3x3 CM a na sone pod kožou ohraničený útvar 1,5 cm. A bolí ma to. Aj trochu hnisu som si vytlačila,niečo ako z akné....také podobne. Dal mi antibiotiká na sedem dní,ale nepomohlo. Stále ma to bolí a akoby mi to viac vystúpilo nad kožu,akoby sa to zväčšilo. Gynekológ v nemocnici povedal,že to treba odstrániť,ale až ustúpi zápal. Teraz som mimo Sk,tak som na nervy z toho. Som objednaná do nemocnice na gynek.v pondelok. Tak snáď to vydržím. Ale mám poriadny strach. Ty si bola len na gynek.alebo u kožného? Ak chceš napíš mi sukr.spravu. mne povedal,že ak sa to už raz zapáli,tak treba to odstrániť. Niekomu sa to nezapali nikdy. Ani mi nepovedal,že to mám aterom ale týždeň to študujem na nete a zodpovedá to tomu. Tak dúfam,že horšie nebude. Ale z času na čas som si trochu hnisu vytlačila,lebo tam mám takú bodku ako komedom

autor
20. apr 2022

@tina4931 nie, ja to mám iné, ja to mam pod kožou je to akoby tukový útvar a je to presne pod bradavkou. Mne to nič nerobí trochu ma to svrbelo, ale teraz ani neviem že niečo tam mám. Ty máš asi niečo iné...

autor
20. apr 2022

@tina4931 A mne to ani nie je vidno nemám tam žiaden hrbolček...

tina4931
20. apr 2022

Ale keď som si googlila fotky ateromov,tak boli aj na povrchu kože a niekedy dosť veľké až do 4 CM. Tak neviem.

autor
21. apr 2022

@tina4931 no neviem, toto čo mi píšeš ty, tak mala moja známa ale v zadu na chrbte a viem že jej to museli operovať lebo jej to hnisalo. Proste jej to vyrezávali z kože, vyzeralo to akoby sa chlpok zapálil a spôsoboval jej bolesti.

tina4931
21. apr 2022

Áno,to je presne zapálený ateróm. Niekomu sa nezapáli celý život a niekomu áno a vtedy to treba odstrániť chirurgicky.

autor
22. apr 2022

@tina4931 no to je niečo iné čo mám ja...

tina4931
25. apr 2022

Dnes mi to lekár narezal,vypustil hnis. A vraj keď sa zápal zahojí,tak najlepšie to odstrániť z takého miesta chirurgicky. A predsa to je aterom. Mala som strach,tak dúfam,že to pomôže. Ale ďakujem za info🙂

autor
25. apr 2022

@tina4931 No super, inač mojej známej to vyrezávali viackrát. Niekedy sa to zvykne vracať naspať.