Mali ste niektorá Prolaps?

stakacso
10. mar 2021

Ahoj,,, mali ste niekto problém pokles maternice čiže Prolaps,,,,? Ako ste to riešili? Hneď gynekológ? Ďakujem

hfhdbdb
23. mar 2021

@stakacso ahoj, mám tento problém a v mladom veku ( 33 budem mať)
Všetko poklesnuté, maternica veľmi výrazne a aj črevo a močový mechúr. Problémy s močením, pre bolesť a nízky krčok sex ťažko praktizovatelný.
Povedali, že hysterektomia bude najlepšia alternatíva pre mňa, ale dávajú aj sieťku, no nie každý je na to vhodný. Niektoré ženy takto fungujú aj dlhšie, niekedy gynekológovia žene ani nepovedia, že maternica klesá 😒. Ako si prišla na to, že máš prolaps? Máš ťažkosti? Ak nie, tak ti operáciu prednostne nikto neodporučí, si myslím. ☺️

stakacso
autor
24. mar 2021

@hfhdbdb ahoj,,, pred menštruáciou som si všimla ako keby mi vychádzala z vagíny hlava dieťaťa,, lepšie to popísať neviem,,, niekedy to vidím a niekedy sa mi to samo stiahne späť,,, mám 43 r. Pri močení ako keby v intervaloch nie prúdom cikám a keď sa už idem postaviť vtedy sa pustí zas moč,,, zajtra mám termín ale ako naschvál teraz mi to nevidieť,,,

hfhdbdb
24. mar 2021

@stakacso ahoj 😊, tak toto mám pri močení aj ja a pri menštruácii sa to naozaj zhoršuje, podla tvojho popisu to bude možno pokles močového mechúra, keby ti vychádzal krčok v strede toho útvaru,by si si nahmatala otvor, takú ryhu podlhovastú, ale môžeš mať aj pokles maternice, zatiaľ miernejší stupeň, že je krčok ešte vo vnútri. Neboj, nie si v tom sama 😊. Tu na modrom koníku už je založená téma pokles maternice a viaceré si to nechali zoperovať v Sliači, aj ja sa tam chystám. Držím palce, prosím daj potom vedieť, čo povedal dr. 😊

stakacso
autor
25. mar 2021

@hfhdbdb ahoj,,, už som po vyšetrení,,, Lekár povedal, že je to mierny pokles cvičením a vyhýbaním fyzickej práci sa to dá udržať,,, o pól roka kontrola a keď sa to zhorší plastika,,, našiel mi 1,8cm myóm spravil citológiu objednal na mamo a mohla so ísť,,,, no a zaplatila 40eu 🤣

hfhdbdb
25. mar 2021

@stakacso ten myóm niektorí lekári držia v stabilnom stave pod vplyvom hormonálnych liekov, aby nerastol...napr analógy gnrh, spýtaj sa, či je to vhodné, aby to náhodou zase nezhoršilo tvoj pokles...
Ak ti neklesá maternica a máš pokles pošvových stien mierneho stupňa, ako povedal dr. ževraj pomáhajú aj Venušine guličky 😊, nemám s tým skúsenosť, lebo ja to mam v takom stave, že mi to už nepomôže, ale skús 😊.
Peniaze, (ne)peniaze aspoň vieš na čom si, a to je dôležité 😊. Na operáciu pokým nemáš ťažkosti sa neponáhľaj, veď uvidíš, čo ti o pol roka povie aj dr. Veľa šťastia 😊

stakacso
autor
25. mar 2021

@hfhdbdb Ďakujem,,, dúfajme, že sa to bude dať udržať a nebude sa to zhoršovať,, ale muž ma už určite za pomocnú silu v stavebných premenách v dome nenahovorí,,,, ja som hlúpa vždy mu vo všetkom pomáham aj keď to nie je práca pre ženy 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ Dúfam, že ak tebe sa nájde vhodné riešenie,,, veľa zdravia a šťastia prajem 😘😘😘

zarin
11. mar 2022

@hfhdbdb ahoj, prosím ta je tu na koniku skupinka kde by sa dalo poradiť o tomto probléme? Dakujem🌹

hfhdbdb
13. mar 2022

@zarin ahoj, velmi ta asi nepotesim, ale viem len o jednej...
Sama by som bola vdacna, za dalsie skusenosti zien s tymto problemom, hlavne ci mali dobre vysledky s operaciou...
Na FB je jedna skupina s nazvom prolaps organu panevniho dna- prevence a reseni, toto ma este napadlo, ale tam to viazne, na schvalenie cakam uz par tyzdnov a nic 😁

zienky
24. apr 2023

Mam ísť na plastiku krcka maternice a močového mechúra .vsetko mi to ide dole. Prosím vás, čo ma čaká. Veľmi sa bojím, mam ísť na Sliač. Ako dlho budem PN. Ďakujem za odpoveď.