Mali ste zvýšený spodný tlak z krčnej chrbtice?

22. jan 2024

Neviem či to mam z toho no som uz zufala lebo na kardiologii mi nic nezistili a mala som aj holter a nič. Lieky na vysoky tlak brat nemozem lebo mam dlhodobo nizky tlak vrchny do 100 a spodny okolo 60-75 no z ničoho nič na mna pride vysoky tlak napriklad ked dlhsie sedim, zacne mi hucat v ušiach, bolest hlavy, celkova slabost v celom tele... hlavne ten spodny je dost zvyseny okolo 95 no uz bol aj 110. Vrchny je v norme okolo 120 vtedy (na mna je to uz zvyseny kedze bezne ho mavam do 100). Mate s tym niekto skusenosti prosim? Magnezium mi nezabera. Mam 20rokov a taketo stavy nie su velmi časte, no ten mesiac to už bolo 2krat.

katarina092
22. jan 2024

Ja som mavala rozne tlaky kvoli chrbtici tiez… aj spodny… viem ze to bolo od chrbtice… treba to riesit masazami, cviceniami… mas len s krcnou ci celkovo? Ja som od 16 tich mavala teda rozne stavy aj trpnutie ruk apod nic mi nikdy nezistili len ze to moze suvisiet s nervami ze Ti svaly tlacia na cievy a nervy… casom som sa s tym naucila zit

ivana11155
22. jan 2024

Presne toto riesi teraz kolegyna a vysledok: zablokovane cievy krcnou chrbticou a tie cievy jej dobre neprekrvia mozog a potom tieto stavy akoby na odpadnutie, slabost v tele atd. Dali jej infuzie na odblokovanie krcnej chrbtice.

autor
22. jan 2024

@ivana11155 a ako jej zistili ze ma zablokovane cievy? Ja beham po rôznych vysetreniach a vsetko mam v poriadku.. len nechapem potom preco mi niekedy ten spodny tlak tak vyleti, je to dost neprijemne a strasne aj hucanie v usiach pocitujem

autor
22. jan 2024

@katarina092 mne nic netrpne, ani neviem ci to súvisí s krcnou chrbticou.. to si len ja myslim kedze vsetky vysetrenia su v poriadku a ten tlak vyleti hlavne ked dlho sedim

ivana11155
22. jan 2024

Autorka: a ako jej zistili ze ma zablokovane cievy?

Zistili tak, ze urobili ultrazvuk ciev😉

ivana11155
22. jan 2024

Pri ultrazvuku ti zistia, priechodnost ciev.

kika2079
22. jan 2024

Áno mala som kvalitná rehabilitacia pomohla. A samozrejme potom cvičiť pravidelne.

autor
22. jan 2024

@ivana11155 a ked ma tam lekar neposiela mam sa na to pytať sama nech mi da papierik? Lebo mavam aj časte bolesti hlavy.. teraz ma 2 tyzdne bolela potom 4 dni nic a vcera zase bolela a potom vyskocil aj ten tlak a pulzovanie v usiach nevolnost..

ivana11155
22. jan 2024

Vies co, podla skusenosti kolegyne co mam denno denne so mnou v kancelarii by som povedala, ze lekari toto vobec komplexne neriesia. Kolegyna si zaplatila sukromnu kliniku a tam sa na jej problem pozreli komplexne. Skus opytat papierik, preco nie...

autor
22. jan 2024

@ivana11155 ďakujem❤️

katarina092
23. jan 2024

Aj to moze byt… stavy som mavala rozne..

marika1066
7. feb 2024

No ja mám tiež tak, už beriem lieky na tlak , ja som po oepracii krčnej chrbtici a neurologicka má nechce poslať ďalej, stále melie len o kúpeľoch, tak v marci asi pôjdem, len sa bojím čo keď mi tam bude tak zle , toez ten horný mám práveže nižšší a spodný od 90 hore ale raz za časmi klesne aj ten spodný a to dosť