Mám bolestivú hrču pri uchu

gabika4
12. sep 2021

Baby, dnes som si večer nahmatala hrčku tam, kde ukazujem, nie je to krk, ale ešte líce... Po stlačení boli. Podľa mňa to je sankovy kĺb, aspoň keď otvorím ústa, tak presne tam je koniec sánky, kĺb. Môže to byť od klímy? Zatial ma zuby ani ucho neboli. Nebola som ani chorá, ani teplota. Na fotke to vyzerá červené, ale nie je, zle to odfotilo.

rude_baby
12. sep 2021

Uzlina...

luccija
12. sep 2021

@rude_baby to je vysoko na uzliny nie?
To môže byť aj nejaká tuková hrčka od klímy by sa hrca nespravila skôr by Ta ucho bolelo.Nemozes mať nejaký abces pod zubom?

rude_baby
12. sep 2021

@luccija tuková hrčka od klímy?? neviem, ja mávam tiež presne hentam uzlinu, kt boli keď sa zväčší... Uzliny máš všade, neviem, prečo by to malo byt vysoko...

gabika4
autor
12. sep 2021

@luccija to je ďaleko... Tam zuby nemám a všetky zuby múdrosti sú vyoperovane... Uzliny na líci asi nemám tiež 😃... Mala som dávnejšie problém s usnymi kĺbmi, boleli ma, ale nikdy som hrcu nemala... Neviem či je to tukové, je to tvrdé..

roztlieskavacka
12. sep 2021

Je to uzlina

medulienka81
12. sep 2021

@gabika4 môže to byť pod kožný pupak. Akoby vred on proste len boli a po čase zmizne.

janas17
12. sep 2021

Sú tam preaurikularne uzliny, takze pravdepodobne uzlina

gabika4
autor
13. sep 2021

@janas17 ak je to uzlina, tak kvôli čomu sa to spravilo... Mám s tým niečo robiť?

simca06022011
13. sep 2021

Ked tam das prst a otvaras usta, tak vies povedať ci je to klb. Alebo uzlina. To sa neda zamenit. Inak ano TMK aj z prievanu moze boliet, co by uzlina reagovala neviem.

gabika4
autor
13. sep 2021

@simca06022011 veď práve, že je to zarovno s čeľusťnym kĺbom... Keď otvorím ústa, tak tam sa kĺb hýbe..

bibinkaa
16. nov 2022

@gabika4 ako ste dopadli?moja dcéra má to isté ... ☹

gabika4
autor
17. nov 2022

@bibinkaa už si nepamätám, je tomu už rok...ale viem, že som to mala z prievanu, teda konkrétne z klímy...mne pomohlo tuším nahrievanie lampou a masírovanie s gélmi na kĺby napr. fastungel, veral a pod., najprv to odpuchlo a potom už to prestalo i bolieť na dotyk....ale neviem či som nebola s tým aj u lekárky, už si na to naozaj nepamätám...ja mám reumu, takže moje kĺby sú citlivé na prievan a teda i telo rôzne reaguje na chlad...odvtedy sa to už neopakovalo...spätne viem, že to bolo od klímy v aute...