Mám čiernu bodku na spodnom zube

zdrsjsjiwwi
22. dec 2020

Dobrý deň. Dnes o 19:00 idem k zubárovi, a na spodnom zube zo zadu som si spozorovala čiernu bodku, je malá asi ako mak a ani nie tak výrazná. Bojím sa že by to mohol byť kaz. Nikdy som kaz nemala a zubárov sa bojím. Ak by som náhodou ten kaz mala, tak mi to bude zubár normálne vŕtať? Ďakujem

limetka69
22. dec 2020

@zdrsjsjiwwi ano a bud rada, ze je ako mak a nie ako kostka z jablka. To by uz bolelo. Toto nebudes ani citit. Kedze je naj podychtit to takto rychlo.

zdrsjsjiwwi
autor
22. dec 2020

@limetka69 Veľmi sa totiž bojím. Bude mi to musieť aj nejako umŕtviť? Nikdy som sa zubárov moc nebála, ale keď som si dnes ten kaz našla, tak by som k nemu ani najradšej nešla

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdrsjsjiwwi
autor
22. dec 2020

@viestta počula som, že také malé zubné kazy sa dajú odstrániť aj ozonom

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
limetka69
22. dec 2020

@zdrsjsjiwwi vygoogli si prierez zuba a pozri kde az su nervy, az vtedy ro boli, bodka maku je nic. Nestresuj, je to 2x kratke bzzz bzzz.

zdrsjsjiwwi
autor
22. dec 2020

@limetka69 ďakujem, upokojili ste ma.

drzaopica
22. dec 2020

@zdrsjsjiwwi na spodnych zuboch a hlavne vzadu sa malokedy robi kaz moze to byt nejake zafarbenie

limetka69
22. dec 2020

@drzaopica no mam opacnu skusenost a logicky sa tam najtazsie ciastia zuby. Mne sa prve kazy urobili vzadu na stolickach.

zdrsjsjiwwi
autor
22. dec 2020

@drzaopica to je pravda.

mijunik
26. dec 2020

@zdrsjsjiwwi ako si pochodila u zubára? Tvoj strach bol, dúfam, zbytočný... 🙂

zdrsjsjiwwi
autor
27. dec 2020

@mijunik Na tom zube nemám nič, vraj. Ale na stoličke mám niečo tmavé, nevedel či je to pigment alebo kaz, tak ma poslal na röntgen. Už som bola aj tam, ale zavolať mu mám až po novom roku. Tak myslím, že vŕtanie ma neminie