Mám ľudský papilomavírus

s8
2. jún 2015

Ahojte, neviem ci sa tato tema uplne hodi na modrykonik, ale zistili mi HPV a potrebujem sa o tom poradit. 😔
Mate s tym niekto skusenost? Mam sa bat? ☹ Neviem, ci je stres na mieste, alebo to len "zbytocne" prezivam, ale neviem mysliet na nic ine, neviem sa sustredit na pracu... 😔

tslobik
17. jún 2015

@s8 ja som mala tiež 16,18 a k tomu ešte ďalších cca šesť (tiež tých najrizikovejších, "akože" rakovinotvorných) a nebrala som žiadne lieky. A v tom čase som chcela byť tehotná.....keď som sa na to primára pýtala (ano, chodila som k primárovi), tak povedal, že detí môžem mať koľko chcem. Ale samozrejme z realistického pohľadu, som počkala, kým sa z toho dostanem, resp. kým sa mi krčok upraví a nebudem mať žiadne zdravotné problémy gynekologické. Absolvovala som excíziu ( 1 deň v nemocnici) a aj to mi asi pomohlo. A pila som 3 mesiace čaj z vilcacory - super na imunitu. Mne Dr. lieky ani nespomenul, akurát mi prizvukoval, že žiadne fajčenie a HAK. Ono v podstate podľa mňa by celá liečba mala spočívať skôr v posilnení imunity a telo sa s tým vysporiada. Zažila som si s tým svoje.....a som tu, s dieťaťom a zdravá. Odvtedy mám stery v poriadku a hlavne žiadne subjektívne problémy.

lucinocka
17. jún 2015

@tslobik
@s8 mne este vravel, vyhybat sa tamponom...

s8
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
muskamala
17. jún 2015

Mne ho tiež zistili pred pár rokmi, mám 18-ku, čiže ten z najrizikovejších. Mala som aj zhoršenú cytológiu - 3 a ešte som mala aj ranku na krčku, ktorá sa dlho nevedela zahojiť. Ja len chodím pravidelne každých 4-6 mesiacov na stery a pozoruje sa to, žiadne lieky neberiem. Cytológia sa mi posledne zlepšila na 2, krčok už je ok. Veľa žien má HPV, nie je to žiadna tragédia, treba to akurát sledovať, lebo predstavuje väčšie riziko. Môj doktor mi to oznámil akoby to nič neznamenalo, tak som to aj tak brala, doteraz si z toho nič nerobím, veď sa to sleduje.

muskamala
17. jún 2015

@tslobik tebe doktor povedal, že HAK sa nesmie? Mne ten môj, keď som mu povedala, že mám bolestivú ms chcel predpísať HAK, že inak sa to riešiť nedá, a to som mu predtým hovorila, že čoskoro chcem otehotnieť 😠 . Ja mám PAP 18 a cytológia sa mi od nálezu zlepšila z 3 na 2, bez žiadnych liekov.

tslobik
17. jún 2015

@s8 múdro.....Ja som totiž roky chodila k jednému lekárovi, stále som mala problémy s krčkom, bolesti, výtoky, ranku na krčku a ani ho to nehlo. Vždy predpísal len nejaké čípky,masti a hotovo. Žiadne podrobnejšie vyšetrenia, ani snaha z jeho strany. Až som sa už naštvala a kamarát mi vybavil MUDr. v inom meste v nemocnici. Až tam som sa dozvedela ako sa veci majú. Robil mi vyšetrenia skoro na všetky pohl. choroby vrátane chlamýdii, mykoplaziem, ureaplaz. Viem, že som vtedy mala pozit. aj tie ureapl. a brala som ATB. Keby vtedy nenavštívim iného lekára, tak sa stále trápim, resp. ktovie, čo by už so mnou bolo ☹

tslobik
17. jún 2015

@muskamala ano, tak mi povedal. Nie, že sa nesmie konkrétne, ale že dobre spravím ak ju brať nebudem. Ja som ale problémy s menštr. nemávala nikdy. A ešte spomínal, že do 30-tky sa s tým telo za normálnych okolností dobre vysporiada.....ak je teda imunita v poriadku a žena nemá iné chronické ochorenia.

cingi
17. jún 2015

@s8 ahoj, to ma mrzi, ze mas tie najrizikovejsie. Ale hlavu hore! Ohladom liekov ti neviem poradit, nie som lekarka. Asi by si ich mala brat, ak ti to lekarka predpisala. Pripadne sa porad este s inym lekarom. Myslim si vsak, ze ak budes chodit pravidelne na kontroly, tak budes mat vsetko pod kontrolou. Vsak rakovina nevznikne zo dna na den...