Mám nádchu, soplím, bolesť hrdla pri prehĺtaní. Čo mi pomôže?

26. dec 2023

Ahoj, mám nádchu, tretí deň soplim, Milena bolesť hrdla pri prehĺtaní a strašná bolesť hlavy včera a predvčerom. Dnes už hlava lepšie. Cítila som, ako mi stekajú hlieny asi z dutín. Čo na to môžem? Mám len coldrex a vitamíny. Lekárka má dovolenku. Ísť zastupujúcej? Teploty nemám

mamina7070
26. dec 2023

naco lekarke kup si sinupret a pi caj

uhnakova
26. dec 2023

Covid alebo chrípka to bude. Daj tomu pár dní, pravdepodobne to začne spontánne ustupovať. Ak nie, tak medzi sviatkami skoč k zastupujúcej lekárke. Kúp si sprej do nosa a sinupret na uvoľnenie dutín. Na hrdlo odorúčam Strepfen. Na bolesti hlavy, čo ti najviac zaberá, u nás sú to lieky s ibuprofénom.

lucka_ke
26. dec 2023

u mňa presne takto covid

majkakvet
26. dec 2023

U mna tak vyzeral kovid. Tantum verde plus panadol a ttzden na zomretie.

radacak
26. dec 2023

Toto bude covid,mali sme to podobné..

bu1bu
26. dec 2023

Ako cez kopirak u mňa, bol to covid. Po 8 dňoch som fit.

autor
26. dec 2023

@uhnakova
@lucka_ke
@majkakvet
@radacak covid to nie je, testovala som sa 3x a som bez teploty pri korone som mala horúčky a bolo mi na úmrtie. Síce teraz je mi zle ale dá sa existovať normálne

amonet
26. dec 2023

paralen, kvapky do nosa a doritricin alebo ine na hrdlo

mogaa
26. dec 2023

načo s tým chceš ísť k lekárovi? zrejme ide o vírusové ochorenie a je jedno aký vírus....kúp si v lekárni niečo na hrdlo , na sopel kvapky do nosa a veľa čajú, na bolesť hlavy tabl.od bolesti...iné ti nedá ani lekár, možno ti len zmeria CRP a ak bude zvýšené dá ATB....ale teraz je veľa vírusových respiračných ochorení, čo sa prejavujú takto....toto naozaj vyzerá na covid, hlavne s tou bolesťou, nemusíš mať ani horúčku, aj priebeh môže byť vždy iný....tie testy na covid z lekárne nie sú presné, veľa krát pozitivitu nezachytia alebo naopak ukážu falošnú pozitivitu.....lekára rieš len vtedy ak je to nevyhnutné a potrebuješ PN....

vler
26. dec 2023

Moze to byt zapal dutin. Este by som to skusala liecit doma

autor
26. dec 2023

@vler ako doma prosím? Ten sinupret?

ivkav5
26. dec 2023

Ježiš všade len covid...nemusí to byť covid..som tehotná v 21tt, mám to isté, ale nemám žiaden blbý covid, testovala som sa tiež xkrát, lebo každý v okolí zrejme tiež pozná len covid...je to tiež len podľa mňa nejaké prechladnutie, dutiny alebo čo...alebo nejaká pliaga čo teraz koluje vo vzduchu...Ja kedže som tehu, tak nemôžem skoro nič, no na bolesť hrdla mi nepomohli žiadne voľnopredajné cmuľačky, jedine kloktanie harmančekovým čajom, vyskúšaj to 🙂
Hrdlo mi úplne prešlo, ostal len upchatý nos, naparujem sa nad slanou vodou a tiež nad harmančekom, dávam morskú soľ a difuzujem. Je to omnoho lepšie už po jednom dni.

autor
26. dec 2023

@ivkav5 aj ja som sa práve naparovala a konečne mi uvoľnilo nos 🙏 skúsim sa zajtra poradiť v lekárni ale to naparovanie veľmi pomohlo

ivkav5
26. dec 2023

Naparuj pravidelne a fakt vyskúšaj kloktať harmančekovy čaj, nič mi viac nepomohlo🙂

mikadooo
26. dec 2023

Tá bolesť hlavy vyzerá na covid. Skús si zajtra kúpiť v lekárni test. No a ináč taká klasika - do hrdla nejaký stopangin, do nosa nasivin, vitamíny c, d, zinok, na teplotu ten coldrex, veľa piť, spať a oddychovať... Držím palce, nech si rýchlo fit! Ak máš pocit, že to chce doktorku, tak pokojne aj k zastupujúcej zajtra. Len budeš asi dlho čakať, tak si nezabudni dať predtým niečo na bolesť, aby si to tam prežila.