Mám opuchnuté ďasno

sabina_00
1. jan 2021

Ahojte.
Včera som si všimla ze mi za zubom napuchlo ďasno. Nieje to veľký opuch.. menší v tvate kruhu.. Dnes ráno mi to opuchlo aj z predu. Zub ma neboli ani som si ničím nepichla do ďasna.
Keďže je to na jednotke, zle sa mi je. Neviete co to môže byt ? Co nato môžem dat ? Aspoň Listerinom vypláchnuť môžem?
Ďakujem

avril299
1. jan 2021

@sabina_00 to bude pravdepodobne hnisave lozisko pri koreni zuba, treba s tym k zubarovi

sabina_00
autor
1. jan 2021

@avril299 och bože a co sa s tým robi ? Dúfam ze sa zub netrha lebo to je predný 🙄 od rána to sledujem a kazdu chvíľu to odpuchne a po chvíli z ničoho nič napuchne 😏

avril299
1. jan 2021

@sabina_00 fuha ono Ti to odpuchne? a potom zas opuchne? tak Ti urobi RTG, aby zistil ci tam mas hnis alebo co je za tym, ak budes mat hnis, tak Ti zub otvori a precisti a pravdepodobne da aj ATB na preliecenie, urcite nebude trhat, len chod prosim cim skor, nech sa na to pozrie odbornik

avril299
1. jan 2021

@sabina_00 ak by to cez vikend zacalo boliet, pripadne opuchlo viac, odporucam ist s tym na pohotovost, necakat do pondelku

sabina_00
autor
1. jan 2021

@avril299 boze len keď čítam tvoj komentár mi je zle a prepadá ma strach 😵 otvori zub a prečistí 😵😵 zvladnem všeličo ale návštevy zubára sú pre mňa horor.
Ale zuby sú mi prvoradé. Ďakujem v pondelok budem volať zubárovi.

avril299
1. jan 2021

@sabina_00 Prepac, nechcela som Ta vydesit a Tvojmu strachu rozumiem, ja som s tym, tiez kedysi bojovala, 5r som nebola u zubara kvoli strachu 🙈, to "otvorenie" je v zmysle, ze Ti ho rozvrta, akoby si tam mala kaz (ak si uz niekedy nejaky mala, tak to bude take iste) neboj nebude to boliet, trosku to citit budes, ale das to 😉 verim tomu! 🙂

sabina_00
autor
1. jan 2021

@avril299 ano jasne po pôrode sa mi začali viac tvoriť kazy😏 mňa aj to vŕtanie boli. Vlastne ma zuby začnú bolieť hneď ako vojdem do čakárne 🤣
Ale budem to musieť zvládnuť lebo ako som spomínala pekný úsmev znamena pre mňa veľa.
Ďakujem ti za radu a podporu. Posielam 💙

avril299
2. jan 2021

@sabina_00 😂 Chapem, mne zas posledne co zubar povedal bolo, ze tu 8micku treba vytrhnut 🙈 5 rokov som sa neodvazila tam ist ani len na preventivku po tych slovach 😂 Posledne 2r tam uz poctivo chodim, no ale vyziadalo si to svoju dan na stave chrupu 😒
A nejako sa Ti to zmenilo dnes?
Dakujem, zvladnes to, a mozno ani nebude treba vrtat nakoniec 🙂, ak Ti to aj na nejaky cas odpuchlo, tak to mozno ani nebudes mat hnis, urcite povie viac RTG, drzim palce.

sunseth
3. jan 2021

Ahoj, neviem či je to ešte aktuálne, ak máš doma olej od Justu 31 bylín tak ten by som isto odporučila. Alebo cajovnikovy, je protizápalový a vhodný aj na sliznice.