Mám prekyslený žalúdok

nikuskaakolarova
20. mar 2021

Prosím vás zažili ste niektorá prekyslenie žalúdka? Mam taky zvláštny pocit v žalúdku na hrudi a v krku v pondelok sa chystám k Dr ale je mi fakt zle trpím aj panickou poruchou neviem ci je to ten žalúdok ako si pomôcť aby som vydržala do pondelka aké ste mali vy príznaky ďakujem za každú radu

luccija
20. mar 2021

@nikuskaakolarova nemáš záhu?daj si trocha Sisa bikarbóny, alebo mlieka

nikuskaakolarova
autor
20. mar 2021

@luccija cítim aj akoby zahu ale celkovo mi je zle aj na vracanie dnes som ani nič nejedla okrem jedného chleba a cítim sa zle už od včera večera

elenka74
20. mar 2021

Mne pomáha Fatra Extra

nikuskaakolarova
autor
20. mar 2021

@elenka74 a aké si mala príznaky pri prekysleni žalúdka lebo ja som si není úplne istá ci je to ono no je mi fakt zle včera mi aj čreva krútilo bublalo v bruchu alebo ako by som to napísala 😃

kataleya
20. mar 2021

@nikuskaakolarova ak máš pocit ako by si mala mentolku v žalúdku a pálenie krku tak je to pravdepodobne pálenie záhy. Odporúčam párdňovú diétu. Žiadne mastné, sladké a čistú vodu z vodovodu.

happymamma
20. mar 2021

@nikuskaakolarova ak máš pocit prekyslenia žalúdku a pocit bublanina v bruchu, treba sa zamerať na stravu. Ako sa stravujes? Čo si také jedla? Pečivo? Niečo mliecne? Niekedy môže ísť o potravinovú intoleranciu alebo iba zdá kombinácia jedál. Ak to mávaš často,treba sa zamerať na podporu trávenia a hlavne prečistiť organizmus,aby si vedel dať rady s týmto i inými problémami. Ja mám veľmi pozitívne skúsenosti s užívaním zelených potravín.Su zasadotvorne- znizuju kyslosť v zaludku, čím sa predchádza vzniku vredov. Takisto vplývajú na správnu funkciu čriev,čo je gro. Pretože od stavu čreva sa potom odvíjajú iné organové i psychické ochorenia. Ak chces, napíš mi správu a poviem ti,ake zelené potraviny zvoliť a ako ich správne dávkovať v tvojom prípade.

nikuskaakolarova
autor
20. mar 2021

@kataleya nie v krku ma nepali len taky divný pocit neviem to opísať aj v žalúdku aj v krku

elenka74
20. mar 2021

@nikuskaakolarova Mňa zvykla páliť záha, ale takú ťažobu na žalúdku som mala, napínalo ma vracanie, niekedy mi pomohlo len to vracanie

macka9
20. mar 2021

@nikuskaakolarova , ja to vidim na psychycky problem , stres spôsobuje zle travenie , nechut do jedla ,prelievanie čriev , aj hnačky ,tažobu na hrudi a tiez čudny pocit v kruku . Vsetko to môze byt zdlhodobeho stresu .Skuste brat magnezium , môze vam pomoct.

avril299
20. mar 2021

ako bolo spomenute vyssie, ja to obcas mavam niekedy len tak ako popisujes, niekedy mi az skonci kyselina v krku, pomoze mi par dnova dieta (nic mastne, cokoladove, ziaden alkohol, kofein) a spavat s hlavou vyssie na lavej strane pripadne si kup Gaviscon alebo Talcid, ja mam pozitivnu skusenost s oboma

nikuskaakolarova
autor
20. mar 2021

@avril299 vyskúšam ďakujem len ja som tak stresujuca že si hneď myslím ze je to niečo horšie

nikuskaakolarova
autor
20. mar 2021

@macka9 ďakujem dnes som si dala magnézium len stale mávam nízky tlak no dnes bol dobrý tak som si ho dala ja som strašne stresujuca a panikarim hneď vždy myslím na to najhoršie

avril299
20. mar 2021

@nikuskaakolarova nie je zaco, to aj ja sa stresujem pre to, hlavne sa bojim lebo viem, ze ked sa to palenie zahy dlhodobo zanedba, tak to moze viest ku vredom alebo az rakovine pazeraka... takze na tu stravu si musime davat pozor 🙈 a budeme zdrave 👍

nikuskaakolarova
autor
20. mar 2021

@avril299 no ja som včera trosku viac sladkého zjedla a ešte aj popkorn 🙈tak neviem ci aj kvôli tomu to môže byt uvidím čo povie Dr nemám ani nič také na tie čreva mi skvrka v nich dala som si iberogast mam len ten doma ale zatiaľ žiadna zmena

sisullii
20. mar 2021

Ja som mala presne to iste myslela som si ze mam nieco so zaludkom mala som pocit palenia v zaludku na hrudi tlak az ku krku bolo mi na vracanie na odpadnutie. Spociatku mi davali lieky na prekysleny zaludok teda na znizenie kyseliny a neskor som bola som na gastre kde mi robili vysetrenie hadickou a nic nezistili vraj vsetko v poriadku. Az napokon som sa dostala k neurologicke ktora ma poslala na eeg hlavy a zistili mi tetaniu. Nasadila mi neurologicka liecbu 3x denne magnerot, cez den sedatif pc a na vecer neurol. Po 2 mesiacoch pravidelneho uzivania sa mo stav zlepsil neurol som uz nemusela brat ale magnerot stale a dodnes ho uzivam denne. Ja som v tom case mala velmi stresujuce obdobie a tak som dostala tetaniu a to som si myslela ze mam problem so zaludkom no napokon to bol psychicky problem.

macka9
21. mar 2021

@nikuskaakolarova , ak je nizky tlak ,tak treba magnezium uzivat vecer pred spanim.Ja by som isla na tvojom mieste neorologovi či to nebude sposobovat tetania.

macka9
21. mar 2021

@nikuskaakolarova prečitajte si o tej diagnoze na nete , casto su priznaky aj krce v rukach ,tocenie hlavy , celkova slabost ,unava atd.

zuzikazuzika
22. júl 2022

Ahoj, môžem vedieť čo Vám nakoniec pomohlo? Mám podobne problémy a plus mi ešte tepnu ruky a niekedy aj nohy. Ďakujem

nikuskaakolarova
autor
22. júl 2022

@zuzikazuzika ahojky už si to presne nepamätám ale myslím že nakoniec mi zistili zápal žalúdka a dali lieky