Mám problém s alkoholom

denisa291991
12. jan 2024

Ahojte. Som mlada baba slobodna a pijem velmi vela … zacalo to 2021 v lete aj predtym sme pili v partii Este ked sme do skoly chodili cez vikend Nie pravidelne alebo na diskoteke ale od roku 2021 strasne pijem hovorilo mi okolie ze mam zjavne problem a mam sa ist liecit samozrejme som sa smiala ze to je v pohode nepijem vela isla som robit v Januari 2022 do kuchyne do zahranicia som si povedala ze sa spamatam nechcem pit kazdy den na mol a ze budem robit….a nebudem pit No dopadlo to tak ze tam pili vsetci chalani pilo sa po robote bud sme sedeli v krcme alebo na dome sa pilo do rana vkuse tvrdy alkohol a piva vyhodili nas z kazdej roboty v zahranicii kvoli tomu a mne dost stale nebolo teraz som na slovensku byvam sama a znova to prehanam posledne mesiace som pila 5 dni vkuse ani som nejedla a dva dni som mala pauzu v utorok to iste rumy piva 4 a becherovky v stredu flasu domacej slivovice 52% liter pijem to ako vodu vobec necitim ze mam dost alebo ze to je silny alkohol kazdy den som stiahala cez leto flasu tvrdeho a ked nie tvrde tak 2 flase vina jedno mi bolo co pijem ale uz mam toho dost mozno mam aj zlu pecen nechcem ist na testy kupim si sparglu a ta je na ocistu pecene je tu niekto to az takto moc pil a dostal sa z toho alebo vedel obmedzit alkohol a mal tu niekto poskodenu pecen žlta som zatial neni

macatt
13. jan 2024

Takže keď to naozaj chceš, tak do dokážeš🫶 držím palce🩷

zuzubb007
13. jan 2024

Ak dostanes flasu a musis ju vypit si cisty alkac, ja dostanem flasu a o pol roka je stale na tom istom mieste, no teraz ta ta spargla nespasi to by chcelo psychologa, ked veris tomuto, za tri roky pitia musis mat zostarnutu tvar ver ci never vidno to na ludoch, ale drzim palce

macatt
13. jan 2024

A len dodám, že kolegyne boli vlastne živnostníčky ako ja, takže to bolo ako keby spoločenské pitie na úrovni😂 podnikateľky😅 akože sme ventilovali a preberali biznis🤗

mircalla
13. jan 2024

@denisa291991 Kedze si alkoholik, pit ze obcas neexistuje. Nemozes pit vobec, ani male pivo, lebo sa ti spusti zase recidiva. 5 dni pit vkuse to je pitie v tahu, alkoholik si jak vysity. Zabudni na to, ze mozes byt obcas. Ale to ti prave vysvetli psychiater. Ak budes pit dalej, budes mat abstaky a chute coraz horsie - nielen fyzicke prejavy ale aj psychicke.

egonsk
13. jan 2024

@tiezjedna Ano, nedostavam bezny sekt 🙂

mircalla
13. jan 2024

Vacsina prispevkov je o spargle, precitaj si, co som napisala.

mircalla
13. jan 2024

@denisa291991 Strasne taras o obmedzeni pitia. To u alkoholikov mozne nie je. Alkoholismus je choroba. Pit nemozes uz ani kvapku. O par dni ci tyzdnov si spat v dakom x dnovom tahu, ktory nevies zastavit. Mozes sa opytat x odbornikov, kazdy ti povie to iste. Tiez sa mozes opytat x liecenych alkoholikov

macatt
13. jan 2024

@mircalla autorka je zrejme mladé dievča, čo pilo v škole, potom na brigáde.. myslím, že takéto skúsenosti mladí ľudia majú a väčšina z tých študentských čias ,,vyrastie,, robia to len z blbosti, vyskúšajú a nevracajú sa k tomu.. ona si to teraz uvedomila, je mladá a mohla by to zvládnuť, veď to by bol na liečení a alholik možno každý druhý mladý chalan🙃

mircalla
13. jan 2024

@macatt To si vazne myslis, ked pije x dni vkuse a vie dat 5-6 litrov tvrdeho tyzdenne? Litrov nie flias....Potom par dni pauza a zase? Zena. Chces mi ozaj tvrdit ze takto pije kazdy druhy chalan?
Je ine sa obcas opit, ine je pit v tahu x dni s tym, ze uz ma taku toleranciu na alkohol, ze to s nou ani nic moc nerobi. A ma stav, ze surne potrebuje flasu? K alkoholizmu sa da prepracovat aj v mladom veku. Akurat si myslim, ze pecen nema este dako chytenu, na to treba roky...ale zavisla je. Daco o tom viem, pracovala som s alkoholikmi.

mircalla
13. jan 2024

A teda dalsi krok bude ten, ze si bude mysliet, ze to ma po kontrolou....da si raz, dva, pohodicka....potom sa opije opat do nemoty a bude mat x dnovy tah....Tam su uz chemicke procesy v tele aj mozgu, o tom ta zivislost je, nebude to zase vediet kontrolovat.
Alkoholik jak vysity 1. extemne mnozstva 2. je tam pravidelnost 3. Pije v tahoch x dni a nevie prestat 4. po case ma opat chut.

macatt
13. jan 2024

@mircalla určite, má s tým veľa ľudí problém a niektorí sa z toho dostali bez pomoci odborníkov, asi v každej rodine je niekto kto s tým bojuje.. základ je si to uvedomiť a niečo s tým robiť.. kto si to neuvedomuje a vyhovuje mu to, môžu sa všetci aj na hlavu postaviť..

mircalla
13. jan 2024

@macatt Tak bez pomoci odbornikov sa dostal z toho tak jeden zo 100. Poznam jedneho. Velmi zavisi v akej faze ta osoba je, ake ma osobnostne predpoklady. Su 4 fazy alkoholizmu, toto je podla mna podla popisu taka faza 3....
Vacsina ludi sa vobec da liecit az ked padnu na uplne dno. A zial zeny sa stavaju zavislejsie ovela rychlejsie ako muzi, kludne aj za pol roka

mircalla
13. jan 2024

@macatt Ono treba si zobrat, ze je x rizikovych situacii. Ona teraz chvilu nepije. Po tych x litrovych zatahoch ani sa necudujem, je to normalna odpoved organizmu...Ale ta chut pride. O par dni ci tyzdnov pojde von, bude niekde, kde sa pije. Staci ze si da raz (sama pise, ze nechce prestat ale obmedzit) a cela spirala zacne odznova...Viem, o com hovorim. Alkoholik nemoze pit obmedzene. To neexistuje.
Vsak niekto tu spravne ironicky poznamel ze pit s mierou je sen kazdeho alkoholika

denisa291991
autor
13. jan 2024

Odpisem vsetkym par slovami preto som tu vcera otvorila tuto diskusiu preto lebo ma to zacalo štvat ….som si hovorila ze co to je toto za zivot kazdy den byt na mol a to som isla prvu Ligu co nechapali stary štangasti kolko toho znesiem a dokazem pit dalej… v tedy sme pili obcas aj ked to uz bolo dost niekto bol hladinkovy alkac niekto pil len striky a ja som vzdy sa dala na mol lebo mne nestacilo 8 poldeci to bolo malo… no a ako bolo odomna spomenute v diskusii ze od 2021 som isla uz ine bomby a pila som sama vacsinou fernet flasa do toho som otvorila co som mala vodka alebo som si zavolala taxik a isla som si kupit na benzinku v noci flasu .. takto to islo zhruba stale cele mesiace ale aj som fungovala potom v robote normalne ale vecer zas na mol vsade sa pilo v gastre. A hovorim si teraz pred koncom roka ze co mi ozaj vyhrava toto neni mozne nechcem ožltnut nechcem byt jak handra a prist o robotu chcem fungovat jak clovek pravidelna strava vitaminy sport tak som nepila ani na štefana ani na silvestra zaujimave je to ze som si nespomenula na flasu a vedla mam obchod Takze pevne verim ze to dam Bez pomoci a nebudem sa vedome nicit. Aj tak sa cudujem ze ze nemam ziadne zdravotne problemy z toho. A teda dufam ze ani v rozvrate pecen toto by mi za to nestalo ožltnut a umriet mojou chybou. Uz teraz sa citim lepsie za triezva jak tu nenasavam a mam plan ako to zmenit a ako sproste chlastanie nahradit niecim inym

mircalla
13. jan 2024

@denisa291991 Potesim ta, ze za 3 roky ti pecen neodide. Ak nebudes pit, zregeneruje sa, pecen sa ma schopnost regenerovat. Druha vec - je pozitivne, ze si svoj problem uvedomujes o hovoris o nom, to dokaze ozaj malokto. Ostava si uvedomit, ze nestaci pit s mierou, treba prestat uplne. Prides na to sama. Drzim palce

denisa291991
autor
13. jan 2024

@mircalla prosim ta … kamarat ma prisiel pozriet doniesol ku mne flasu vodky pol hodinu ma prehovaral nech si aspon pripijem chytila som tu flasu jak odisiel a zahodila som ju vonku. Aj teraz si mozem ist sadnut do krcmy a dam si len kofolu taketo nutkanie VOBEC NEMAM. Milujem Este ked niekto povie. Toho a toho stiahla do toho partia a teraz je zavistli hah. Ved ked to clovek mysli vazne nebude si klamat do papule a mozu ma aj 20ciati prehovarat

mircalla
13. jan 2024

@denisa291991 Musim sa smiat. Vydrzala si nepit 2 tyzdne a hras macherku. Takych uz bolo. Ked vydrzis tak aspon 2 mesiace ci pol roka, tak sa ohlas..... Nemas ani paru ako funguje zavislost. To, ze teraz nemas chute neznamena vobec ale vobec nic. Ale kedze to nechces konzultovat s odbornikom a vsetko vies najlepsie, tak nech sa paci. Nema zmysel ti tu v dobrom daco vysvetlovat

denisa291991
autor
13. jan 2024

@mircalla nehram ziadnu macherku urcite sa ozvem v Marci najskor. Ja som tu nechcela nic od nikoho aby mi tu vysvetloval. Len som tu hladala chlastaca ako som ja ci ma niekto guraz sa proti tomu postavit a pobavit sa s ludmi co realne. Pili aspon tak ako ja nonstop tvrde cele dni nie nazor od ludi co poculi a pisu tragicke zaveri ako sa neda z toho dostat

macatt
13. jan 2024

@denisa291991 alkohol je vážne svinstvo, zabíja mozgové bunky, urobí z človeka trosku a na každom alkoholikovi to vidno.... mne je tých ľudí úprimne ľúto aj ako klamú sami sebe, že všetko je porádečku, keď nie je..
Ja som problém mala, bol to moj životný štýl, bolo nás viac a nevedela som povedať nie… život mi neskončil, všade chodím autom a to je jediné čo ľudia akceptujú, aspoň ich alkoholikov má kto odviezť domov😀
Okoliu vysvetli, že piť nechceš, že ti alkohol nerobí dobre, oni si zvyknú, len treba vydržať, tak držím palce🫶

denisa291991
autor
13. jan 2024

@macatt to som aj ja hovorila v roku 2021 ze problem nemam aj mi dohovarali smiala som sa ze co to trepu vsetci. No ale sama od seba som si povedala ze to chcem stopnut uz bolo toho dost a Bez toho sa Svet nezruti je to riadne svinstvo co nici cloveka hlava osprostieva to je jasne no aj ja si kupim uz auto konecne zase a viem ze si auta nesadnem to je moja zasada aj vzdy bola. Ja som si vzdy taxik zavolala ako prist o vodicak kvoli zgerbe tekutej

mircalla
13. jan 2024

@denisa291991 Da sa z toho dostat. Neda sa z toho dostat tak, ze budes pit s mierou. Co je tvoja extremne naivna predstava. Alkoholizmus sa vyliecit neda, jedina moznost je abstinovat uplne cely zivot, co je extremne tazke.
Mam v tomto 30rocnu prax. Pokial ti to nestaci, v poriadku.

macatt
13. jan 2024

Sama som nikdy nepila, nemala som čas😀 tvrdé nie…ale za večer 2 fl vina som stiahla.. fernet som vypila aj liter, už mi ani ,,nepísal,, preto som presedlala na víno.. krčma 150 metrov, do mesta peši 2 min, všetci sme sa už v podnikoch poznali, boli sme štamgasti a navzájom sme sa ťahali, nemalo to konca, niekam som prišla, že dnes nepijem a do minúty som mala 3 striky na stole, ktoré som vypila a tak donemoty🙄
Potom som zmenila priestor podnikania a s tými ľudmi som stratila niť a mala som okolo seba ľudí čo takéto zvyky nemali a odsudzovali to… tak som sa prebrala.. je to asi 12 rokov

denisa291991
autor
13. jan 2024

@mircalla asi sme sa nepochopili ja som tu nikde nenapisala ze v zivote si nedam uz pivo. Raz budem mat 40 r alebo bude chata svadba silvester . Dam si ale Nie na mol sa zhukat . A kto sa do toho znova dostal bohuzial ja v tom pokracovat nemienim… su aj ludia par manzelia co si daju pripitok sem tam vinko. Ale Nie taketo extremy a viem ze to k zivotu nepotrebujem. Len clovek sa asi niekedy nevie spratat do koze alebo je niekomu moc dobre

mircalla
13. jan 2024

@macatt A bola si niekedy v stadiu, ze si tahala 5-6 dni vkuse a nevedela si to stopnut? Nebola si schopna fungovat a ist do prace ci kdekolvek inde? Pises, ze si doma sama nepila, takze islo skor o nejake akcie vonku, nie niekolkodnove tahy pitia doma......Podla mna zakladatelka je daleko tazsi pripad.
@denisa291991 Ale ja som ta pochopila, pisala si, ze si ho das. A to je prave ten problem.

denisa291991
autor
13. jan 2024

@macatt ja som Este aj v krcme robila mam skolu kuchar casnik a v kuchyni sa pilo tiez vsetci pili kuchari kolegovia a mne tiez nepisal fernet ani slivovica 52% liala som to jak vodu do seba extrem to bol minuly rok najviac mi chutili lepaky jager fernet becherovka a ked vino tak dve flase bolo malo ja som ani nevracala na druhy den len ma motalo rano a zas sa pilo dalej jedine co sa mi zacalo stavat unikanie mocu pocas spanku ale to je reakcia ked je clovek na mol 3 dni neudrzi moc v noci. A to sa stava aj dalsim co nadmerne chlastaju

macatt
13. jan 2024

@mircalla drinkovali sme každý deň po práci a víkend akcia, zvrtávalo sa to pravidelne, chodili sme do podniku, ktorý mala kamoška(ona nedávno prekonala rakovinu žalúdka, pečene, a chytený pankreas🙏🏼) pila som 5-6x do týždňa, na mol možno nie, pol litra- liter vína vypiť nebol problém.. mňa už potom pri konci nebavilo piť, hnusilo sa mi to, prvý pohár išiel do mňa ťažko..

denisa291991
autor
13. jan 2024

@mircalla po 5 dnoch pitia alebo 3 som sa normalne vyspala vytriezvela a fungovala vedela som to stopnut aj povinnosti som mala svoje Aj doma som pila aj v roku 2021 aj 2023 od leta sama Bez problemu splietas. NIKDE SOM NEPISALA ZE SI V ZIVOTE NEDAM PIVO. Na oslave na chate to neni alkoholizmus si dat. 2 x do roka jedno pivo alebo pripitok. To potom by boli vsetci na slovensku alkaci nikde som tu neprisahala ze si nedam jedno pivo. Nie sa napit na mol ! Ty si nikdy zjavne nepila tak sa tomu ani nerozumies

denisa291991
autor
13. jan 2024

@macatt aj sama si pila doma ze si si kupila flasu ci len v partii

macatt
13. jan 2024

@denisa291991 Hmm.. no únik moču už veľká sila.. ako sama som sa neopíjala doma, ale keď som niekam išla tak som sa predtým napr jedným pohárom naštartovala.. pila som vonku, doma som len triezvela čo si pamätám, alebo sa chodilo piť ku mne..

veronicka1901
13. jan 2024

@denisa291991 ľudia tu sa ti snažia poradiť a ty si stále ideš to svoje 🤔