Mám stukovateľnú pečeň

7. sep 2021

Ahojte.na sone mi zistili stukovatelnost pecene.1,5cm tuku na pečeni naviac.ake lieky vam pomohli rozbit nadbytocny tuk?vdaka za odpovede.

sovica
7. sep 2021
janci05
7. sep 2021

Lagosa alebo caj z Pestreca marianskeho. To mala svokra aj manzel.

lija22
7. sep 2021

@janci05 a uz nemaju?

hederamonstera
7. sep 2021

Vyradit cukor, najma fruktozu - sposobuju stukovatenie pecene. Pestrec nariansky je uzasny na detox pecene.
A potom uz zalezi ako moc do liekov chces ist. Ja som skor za prirodnu formu.

janci05
7. sep 2021

@janci05 svokra to neviem, ale manzel mal dobre vysledky. Ale treba aj stravu upravit k tomu.

autor
7. sep 2021

@janci05 ta lagosa nieje nahodou na recept?

autor
7. sep 2021

@hederamonstera
@sovica Vdaka za odpoved 🙂

janci05
7. sep 2021

Je na recept, ale tiez obsahuje vytazky z Pestreca.

autor
7. sep 2021

@janci05 vdaka..popytam sa doktorky 🙂

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tarvika
7. sep 2021

najviac ti pomoze schudnut a zmenit sposob stravovania.

pseudomonas87
7. sep 2021

No, ako sa spomína vyššie, pestrec je fajn, ale keď máte ztukovatenu pecen , máte možno aj aj iné rizikové kardiovaskularne faktory , ktoré zvyšujú šancu na infarkt či mozgovú príhodu, ako cukrovka, vysoký krvný tlak, cholesterol, nadváha, stres možno, fajčenie.....treba zmeniť životosprávu, menej sacharidov, zdravé tuky, ryby, troška schudnúť, zaradiť vhodný šport, prechádzky svižné / Nordic Walking.

simca06022011
7. sep 2021

cvicit, menej tuku, menej sladkosti (a inak saldkosti maju okrem cukru vacsinou tie zle tuky v sebe vsetky, dokonca aj rozne sladke pecivka oblubene su tym prepchate). A pestrec. Po diete sa to zvykne zlepsit🙂

lagunka0000
7. sep 2021

Pestrec je super, ale ja sa liečim aj na tlak a pestrec mi ho zvyšoval, hlavne spodný tlak tak som s tým musela prestat, ostal mi pohyb, zmena stravy

simusatko
8. sep 2021

Ano je aj ja ju mam tablety ale ze je lepsie ten drveny

radaodbornika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simusatko
3. jan 2022

Ahojte mne povedal hepatolog že ak nezistia príčinu tak mi budú robiť biopsiu pečene ma niekto s týmto skúsenosti? Ďakujem