Mám úzkostnú poruchu?

7. sep 2021

Čaute🙂. Včera som absolvovala EMG na tetaniu a natívne vyšetrenie. Tetania nezistené a natívne no sama neviem čo si mám myslieť o odpovedi neurológa keď mi povedal že: ,, nič take tam nevidí.” Ale o tri mesiace má chce vidieť ako sa to vyvíja. Sama neviem čo. Odpoved som nedostala. Pekne po poriadku. Začalo to parasteziu svalu, potom sa pridali fascikulacie nervov a mávam problémy s prehltanim a kŕče v palcoch. Od kedy beriem doslova konské dávky magnezia, vápnika, zinok fascikulacie ustúpili. Cítim sa ako keby som mala umrieť a bojím sa že to bude ten najhorší scenár. Od rana volám psychiatrovi no všetci majú termín začiatkom novembra 🤦‍♀️ Moja otazka znie, mali ste niekto podobne stavy? Môže to byt úzkostná porucha alebo panická keďže tetania to nieje ? Ďakujem Vám krásne za každú jednu odpoved. 🤗

halabolka
7. sep 2021

Ano, moze. Moja psychiatricka by ti povedala, ze tetania je iba priznakom panickej (uzkostnej) poruchy 🙂 brala som niekolko mesiacov AD, dlho trvalo kym nastupil ich ucinok a musela som ich niekolkokrat menit. Medzitym som z cisteho zufalstva bola na neurologickom vysetreni, tetania potvrdena a neurolog mi smelo poradil, ze tie AD az tak nepotrebujem, ze na tetaniu mi staci magnezko. Az ked som ich vysadila, tak som pochopila ako mi vlastne pomahali a magnezko veru nestacilo.

autor
7. sep 2021

@halabolka lenže mne tetaniu nepotvrdili absolútne

halabolka
7. sep 2021

To este neznamena, ze nemozes mat uzkostnu poruchu. Ale ta sa prejavuje aj inak, nie len krcami a zasklbmi svalov. Alebo to moze byt aj nieco uplne ine, ale to ti povie iba lekar.

panelacikova
7. sep 2021

áno, môže ísť o úzkostnú poruchu...

katulik123
7. sep 2021

Súhlasím s názormi vyššie, môžeš mať úzkostnu poruchu a je to už na riešenie u psychiatra. Aj tetaniu veľa ľudí rieši u psychiatra, keďže neurológ nie vždy pomôže na ťažší stavy.

autor
7. sep 2021

@halabolka áno práveže sa bojím ze to bude niečo vážne stále hovorím priateľovi že keď umriem tak urob toto a on na mna pozerá že či mi už načisto hrabe

marion30
7. sep 2021

Mala som podobny problém,tetaniu mi zistili hyperventilacnu,a to náhodne v nemocnici keď som uvádzala tebou opisované príznaky,poslali neurologa..neberiem však magnézium ani nič...nerobí mi dobre.zamerala som sa na iné smery

smolinka024
8. sep 2021

Kým ti nenasadia ad - ak ti ich teda možno nasadia, skús si dávať Ľubovníkovy čaj - ten je ,najsilnejší, - porovnateľný s ad, ale prírodný a prípadne na upokojenie zatiaľ mefovkovy, levanduľový... A to magnezko....

pedrolino
8. sep 2021

Dobry den mam uzkostne stavy a depresie beriem cely zivot lexaurin a mam samovrazedne sklony nemam poistenie lebo mam dlzoby a byvam sam prosim vas pekne jeden znamy my vzdy predpisal lexaurin len uz ho to obtazuje nemozem vas poprosit o 1 krabicku lexaurinu postovne a plus nieco navyse preplatim peknu den prajem.

autor
8. sep 2021

@pedrolino takéto lieky predpisuje psychiater