Mám zapálené ďasno

9. jún 2022

Ahojte, mám taký problém, mám pokazenú osmičku, a nedávno ma tak nepríjemne začalo bolieť okolo zuba.. ďasno mám strašne červené a jedna strana ďasna z vnútornej strany úst sa mi normálne oddeluje tak, že vidím bočnú stranu zuba… začalo to vtedy keď som zle zakusla do jedla, avšak viem že to je určite tým, že ho mám zlý a oslabený…

chcela by som sa spýtať, existuje nejaký “liek” ktorý ten zápal trošku zmierni, kým nepôjdem k zubárovi, nakoľko to mám dosť citlivé na dotyk a zakaždým keď prejdem tadiaľ jazykom tak to tak nepríjemne bolí… celé to ďasno mám také “mäkké” a uvoľnené..

taktiež som si všimla že na tom ďasne tam kde sa mi oddeľuje, na kraji mám niečo biele, akoby o trochu “tvrdšia” konzistencia ako ďasno, včera mi kúsok odtiaľ odpadol a zvyšok zostal, nevedeli by ste mi poradiť čo to môže byť?
k zubárovi idem až koncom mesiaca, nakoľko mi povedal že má plno a keď ma zub nebolí, že to ešte počká…

ďakujem za rady

slniecko_12
9. jún 2022

Chod rano a povedz ze ta zub boli.

aromilka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindusss2016
9. jún 2022

Vyplachy bud salviaovym alebo repikovym cajom, potierat 100% esencialnymi olejmi tea tree + klincek - pozor nie vonne oleje! Musi byt ciste.

autor
9. jún 2022

vdaka!