Manna mydla - skúsenosti

beucika77
29. sep 2015

Ahojte, zaujímalo by ma, kto používa Manna mydla a produkty od nich? Ja mam strašne suché fľaky na tvári. Kožná nezabrala, tak skúšam mydlo a bymbucké maslo, ale zatiaľ bez úspechu.
Vďaka 🙂

pima21
11. mar 2016

Ja síce tie "mydielka" ešte držím v kúpelni, lebo mi je ľúto ich vyhodiť. Ale už sa blíži ich čas 😀 keď sa rozlúčime. Pretože ja som si konečne po 17 rokoch (!) trápenia vyriešila svoj problém s akné. Moja pleť je takmer v poriadku a dúfam, že sa to už nepokašle. Žiadna kozmetika akné nevylieči, môže akurát zlepšiť stav. Tvorbe akné treba zabrániť zvnútra a nie zvonku.

marianna1971
11. mar 2016

Ja nemam skusenosti, ale chcela by som vediet, ci pomaha mydielko na vlasy🙂

latia
11. mar 2016

@cincila18 nad tym kawarom som aj ja v minulosti rozmyslala, ale uz ani neviem preco som si ho nikdy nekupila. Daj teda po nejakom case vediet ci odporucas 😉 budem ho mat teda v zalohe. Ja som aj rozmyslala nad tou cistiacou penou od Soaphorie, ze to mozno risknem, ale uvidim, je to predsa len drahsie. I ked naozaj je v celej tejto kozmetike znacna individualita, co niekomu sadne, inemu nemusu... Tak snad budes s kawarom spokojna. Cakame na odpoved 😉

budemmaminka
11. mar 2016

@latia tak ja som si prave prstudovala stranku soaphorie uz mam v kosiku za 50 euro 😅 tie veci vyzeraju fakt perfektne, mozem sa spytat ako si s tym co si pouzivala alebo pouzivas spokojna? a co konkretne si mala?dakujem vlemi pekne za odpoved.na nete nieje nejak vela recnezii na tieto produkty tak som sama zvedava ze co to bude zac 🙂

cincila18
11. mar 2016

@budemmaminka
@latia
takze kawar som si kupila, mydlo v akcii za 1,99 😉 len som nevedela, ze ktore si mam kupit, lebo maju viac, ale poradili mi s morskou solou + hydratacny krem + masku na tvar.. .sakra, obrovske balenia, naozaj za par eur, parada 🙂 zacala som pouzivat len vcera, ale tak to mydlo bomba, krasne vonia, tak jemnucko, rovnako aj krem, masku som este neskusila... a po hned po umyti krasna jemnucka plet... tak uvidime, ci si tieto produkty poradia s mojim problemom, ale zatial som nadsena 🙂 uvidime po mesiaci 😀
a hlavne ten krem skusim na ekzem, co mam na hrudniku a ked zaberie, tak budem skakat 3 metre od radosti...
drzte mi palce

sandrasstini
11. mar 2016

@pima21 a co ti este pomohlo? Ja som mala z manny zro cierne uhlove aj myslim ze mi troska pomohlo ale prestala som ho pouzivat mne to strasne vysusovalo plet ani kremcnepomohol mala som napnutu pokozku. A potom som mala to skoricove aaa nvm nemal som pocit dakej super koze, ale lepsie ako po obycajnom sprchaci. Takze podla mna treba odkusat

budemmaminka
11. mar 2016

@cincila18 mne na ekzem pomohla prave ta morsa sol, ked som sa macala vo vani 🙂 a maska tiez velmi,ja som bola najviac nadsena prave z nej a prave tu pouzivam az dodnes.... tak verim ze aj tebe to pomoze, najprv som to zacala koli tomu ekzemu pouzivat a potom po tusim roku aj na tvar koli akne.veru za par šupov a vysledky fajne.mydlo som raz za cas pouzila aj v sprche na cele telo, kedze udajne pomaha zachovat pruznu pokozku :D

cincila18
11. mar 2016

@budemmaminka ano, aj sol si kupim, len ju akurat nemali... akurat skusam tu masku, fuj, smrdi bahnom 😝
urcite neskor napisem, ze ako som spokojna s tymito vyrobkami 😉

budemmaminka
11. mar 2016

@kindervajicko presne podkozne na licach som mala aj ja a mne cierne absolutne nepomohlo, bola som cela vysusena po nom a skor sa to zhorsilo.ale pises ze ako odlicovac funguje prefektne, no za mna nie, mna nenormalne v ociach stipalo a musela som ich vyplachovat dlho aby neboleli a potom som ich mala cervene jak angorak.a hlavne nechapem ako niektore zeny na fb pisu ze po pouzivani mydiel vyradili ostnatnu kozmetiu-pletove vody a krem.ja som mala po tyhcto mydlach taku stiahnutu a vysusenu kozu ze som ju MUSELA prebehnut a osviezit pletovou vodou a poriadne nakremovat...

latia
12. mar 2016

@budemmaminka Ja som sa k nim tiez nahodou preluskala, tusim som citala recenziu na niektoru z pletovych vod a strasne sa mi pacili tie produkty. Objednala som si len tak skusobne (kedze tam maju toho tolko, ze som sa nevedela rozhodnut 😉 ) olej z hroznovych jadierok - mal by byt vhodny aj na plet s akne... Ja si davam aj kokosovy a minule som si zmiesala sama kokosovy s pupalkovym (ktory som jedla pre lepsi cyklus) a pupalka by mohla byt tiez dobra na plet. Napriek tomu, ze uz mam roky akne, plet mavam aj suchu ci dehydratovanu, preto ja mam strasne rada tieto olejceky na plet. Rozmyslala som aj nad arganovym a sipkovym, tie si mozno objednam nabuduce. Samozrejme oleje si davam len na noc, do rana sa to vstrebe. Je to podla mna prirodny a jednoduchy prostriedok na vyzivovanie a hydrataciu pleti... A zaroven sa daju aj jest 😉 dalsi produkt hamamelisovu vodu, je prijemna a potom cistiacu masku herbaphoria - davam si ju ako masku, ale teraz posledne dni ju pouzivam ako odlicovac. Nadherne vonia, velmi intenzivne mentolom. Slabsie povahy moze stipat v ociach. Ale ja som na nej nasla plus navyse - ta vona je tak intenzivna, ze mi pomaha na bolest hlavy 😉 na to, aby som mohla povedat jednoznacny zaver ju este pouzivam kratko a tiez pouzivam aj ine produkty, ktore chcem dopouzivat. Ale prvy dojem je zatial vyborny, som spokojna 🙂 paci sa mi aj dizajn a chystam sa tie sklene pohariky potom nejako vyuzit. Nevyhodou je malinke balenie olejov a vod, co je skoda. A inak ma prekvapila expresnost dorucenia, v pon poobede som objednala a stredu rano z druheho konca republiky uz mala...

budemmaminka
12. mar 2016

@latia boze dakujem za obsirnu odpoved 🙂 ano presne ja mam akne a plet tiez dehydrovanu, jaj mam tiez rada olejicky na noc, teda ja v podstate kremy ani nepouzivam, aj preto som rozmyslala nad nejakym olejom, mam odskusane kokosovy, sipkovy, potom od kiehl midnight recovery serum, to tiez take olejove serum na noc -dost drahy špas ale podla mna nic moc, ale teraz mam najradsej bambucke maslo so sipkovym olejom taka zmes.ja rozmyslam prave ze ktory vyskusam odtialto, asi ten arganovy ,pletovku si chcem presne tu hamamelisovu objednat a aj tu masku co mas ty presne tu chcem, plus este nejake dalsie veci.fest tam maju paradne produkty to je taky slovensky lush 🙂 a aj mne sa velmi pacia tie obaly ja to tiez nebudem vracat ale flasticky vyuzijem potom doma 🙂 dakujem velmi pekne za odpoved, uz sa tesim ako si to objednam a budem pouzivat 🙂

kindervajicko
12. mar 2016

@budemmaminka myslela som ako odlicovac pleti nie oci 🙂 v ociach ma tiez strasne stipalo, a tiez som si musela natierat tvar kremom. Mala som od nich aj bambucke maslo, ale mne ani to nesadlo, musela som sa vratit ku kremom kt som predtym pouzivala. Pises ze mala si podkozne vyrazky, uz si sa ich zbavila? A ako? Prepac, mozno si uz pisala ale necitam celu diskusiu. A uz davno chcem vyskusat produkty od kiehl's, slubuju zazraky, teba nepresvedcili?

latia
12. mar 2016

@budemmaminka len upozornujem, ze tie vody a oleje su velmi malicke, je to len 50ml. Ale zase oleja na tvar vela netreba, cize je sanca, ze vydrzi. Skor sa obavam, ze tie vodicky pojdu rychlo. Arganovy som este nikdy neskusala, ale tak snad bude dobry. Ako si spokojna s tym sipkovym? Ja som si objednala zatial len tieto tri produkty, ale poskulujem aj po dalsich, zaujali ma aj telove mlieka a cistiaca pena, takze uvidim, ale za seba, urcite chcem este nieco objednat 😉 no skus aj ty najprv skusobne a ak budes spokojna, objednas viac :-P ja kazdopadne rada skusam takuto kozmetiku, aj ten lush ma oslovil, ak pojdem do Prahy, mozno sa zastavim v kamennom obchode, kedze je to postovne tak drahe...

budemmaminka
12. mar 2016

@kindervajicko no ahoj 🙂 veru hej sak plet ako taku odlicilo fajne len tie oci katastrofa...kiehl mala som sampon a kondicioner s arganovym olejom -fantazia vlasy vonavucke a makkucke a taky suchy olej s arganovym olejom, to bolo vynikajuce tiez .dlho som chcela vyskusat to midnight recovery serum, citala som skvele recenzie na to aj u zahranicnych blogeriek, a ked soms a konecne odhodlala musim povedat ze zazraky sa nedeju ziadne,plet s apo nom nijak nezlepsila, ani kvalita ani zjednotenie ani hydratacia, skor som stale potrebovala dohydratovat kremom... druhykrat by som si urcite nekupila, ale tak kazdemu sadne nieco ine...ine veci som od nich neskusala, mozu byt dobre, neviem 🙂 no ja som mala dlllho predlho plet taku ze v podstate suchu dehydrovanu a na licach az ku sankam dole a okolo brady malicke podkozne a sem tam aj velke take vriedkovite, no katastrofa, pod make upom to vyzeralo hrozne lebo on to sice zakryl farebne ale krupicku bolo vidno ze povrch nebol jemny ,ja somt o fakt mala take ze na kazdej strasne tvare aj 30 malinkych krupiciek bodiek a zopar velkych vriedkov na vytlacenie, bola soms strasnaaa.tieto mydla nezabrali vobec ako som spominala a potom som zacala pouzivat tu kozmetiku lash herbalism taka pasta na cistenietvare a kmotricku houbicku na noc na hydrataciu+masku mask of magnaminty tak 2 krat do tyzdna+ zacala som uzivat take vitaminy resp.doplnky vyzivy peralgin-citala som ze je velmi vhodny na uzivanie ak su problemy s akne hormonalneho charakteru-co bolo moje kedze okolo ust, brada lica mi kozna povedala ze to su hormony, ani atb.mi na to nepomohlo.... http://www.energy.sk/sk/menu_x1151x.asp a omega3 a 6 mastne kyseliny a plet sa za 1-2 mesaice krasne upravila, tak ja ti neviem presne povedat ze co mi na to konkretne pomohlo.

latia
12. mar 2016

Inak aj ja som pocula, ze to Kiehl's vychvaluju mnohe blogerky, no skutocnym zenam to moc nepomohlo. Ale ja nemam osobnu skusenost s touto znackou, takze neviem... Ono tie sera na plet su urcite dobre, ale zvycajne aj priserne drahe, je to taky high level v starostlivosti o plet. Ja som skusala od Alphy H vitaminove sera, ale cenovo to bolo sialene. Preto pouzivam ciste oleje - su cenovo vyhodnejsie, kvalitne, tiez obsahuju vyzivne latky a najma do tych mozu davat aj ine pridavne latky... Inak ked sme sa tu bavili, ze mydla prehlbovali vrasky okolo oci, neviete poradit ocny jrem na vrasky a aj kruhy pod ocami? Neviem ci oleje na to stacia?

budemmaminka
12. mar 2016

@latia viem vsimla som si ake je to malicke, tie veci od lushu tiez niesu nejake velike a vyjdu asi tak isto ak nie este drahsie.s dopravou rozhodne drahsie.kolko tu vlastne stoji postovne?ani som nekukala.vies co strasne som sa tesila na sipkovy olej a cakala zazraky lebo som vela dobreho citala ale nebola som moc spokojna, ale mozno som mala len zlu znacku leviem, ani moc nehydratoval ani nic.ale co mam ten bambucke maslo kde je namiesany aj sipkovy to mi vyhovuje.a este pouzivam ricinovy na oci a mihalnice,mne to dost pomaha mam take pevnejsie a hustejsie po nom.tiez si chcem objednat tu cistiacu penu to vyzera super🙂 ja tiez milujem taketo produkty tak sa velmi tesim a tie flasticky vyzeraju uplne krasne uz ich vidim v kupelni 🙂 za mna lush uplne skvely tiez nedam dopustit 🙂

budemmaminka
12. mar 2016

@latia tak to by aj mna velmi zaujimalo na tie oci, ja mam tiez vrasky okolo oci a kruhy brutalne ani korektorom nezakryjem, krem som zatial neobjavila ziadny co by stal za to aby som kupila druhy krat.ako som pisala uz na oci pouzivam ricinovy olej aj na vrasky aj na mihalnice, ale tiez si myslim ze v mojom veku (29) uz by s apatrilo mozno aj nejaky kvalitnejsi krem, teda neviem presne ze ci tie oleje na to okolie stacia.s tymi serami mas pravdu uplnu.ale tak ja si kludne priplatim ale ked uz zapaltim palku za to tak aj cakam aspon taky maly zazrak na pleti 🙂 ale s kiehl sa nekonal no

kasiopeja01
12. mar 2016

Ja som nikdy nepouzivala na tvar ziaden krem a aj mydlo malokedy. Ak uz, obycajne detske. Kazdy vecer umyjem tvar letnou vodou. Dcera ma velmi jemnu pokozku. Stale sa jej robili cervene flaky. Odkedy pouziva mydlo len zriedka, problemy su prec.

latia
12. mar 2016

@budemmaminka pozeram, ze ty si s tymi olejmi asi vacsi borec 😉 ani ricinovy som este neskusala. Co sa tyka ocnych kremov, neviem ci v 29 nie je uz aj neskoro 😀 ale ja mam tiez tolko a zatial som tuto starostlivost na ukor akne zanedbavala, co sa aj prejavilo- vrasky a pomaly pandie kruhy, tiez maskujem, ale korektory nepomahaju... Ja inak tiez v slabej chvili viem riadne zainvestovat a ono ked ma clovek stale nejaky problem s pletou, dal by aj majland, len aby sa ho zbavil. Super, ze ti to lush tak pomohlo 🙂 ja som si vsimla, ze mne to niekedy zhorsuje aj zmena stravy (ked cestujem a stravujem sa brutalne zle) a aj hormony samozrejme. A inak baby, tym ciernym mydlom ste si nemali odlicovat oci, tusim som to niekde citala, lebo to mydlo je na sliznice dost agresivne. Mne stacilo, ked mi voslo do nosa...

kindervajicko
12. mar 2016

@budemmaminka dakujem za odpoved, kuknem tie veci urcite 🙂 ja ani neviem z coho tie vyrazky mam, dlho som si myslela, ze kvoli niernej alergii na bielkoviny kravskeho mlieka, tak som mlieko a mliecne vyrobky uplne vysadila, ale nezlepsilo sa to, teda okrem tehotenstva, vtedy som mala krasnu plet 🙂 a po tehotenstve horsia ako pred nim. V januari som si ich 2 tyzdne natierala imazol kremom a zmizli, len mi tam zostali cervene flaky a male jazvycky, ktore nezakryje make up, tak uz rozmyslam nad nejakym estetickym zakrokom. A kruhy pod ocami mam tiez brutalne, vhodny krem som ani ja nenasla este. A na vrasky, moja mama vyskusala uz milion kremov, lacne aj drahe, a tvrdi, ze od nivea q10 neni lepsi na svete. Ale minule som citala test, v ktorom tvrdili, ze nivea ani garnier, dokonca ani estee lauder nemaju omladzovacie ucinky, tak ja uz neviem 🙂

budemmaminka
12. mar 2016

@latia hahhaaa to si presne vystihla ze v slabej chvili vies riadne zainvestovat :D rovnake u mna, ale presne ked su problemy s pletovu clovek by uz vyskusal vsetko a dal aj majland len aby to zabralo...u mna inac tiez strava dost spravi, ale tak v lete som sa stravovala dobre, sama zeleninka, ovocie, smoothie, ovocne stavy proste zdravo a aj tak som vyzerala strasne :D ale viem ze u mna bol problem hormony.no jasne ze 29 uz je trochu neskoro ?D ale tak ja som stale cca od 25 daky pouzivala, ale ziadny ma nenadchol, vichy, boderma, loreal, nivea, clinique neviem nenasla som zatial krem na oci co by som kupila znovu.a inak korektor na kruhy aky mas osvedceny?a make up? taky co aj riadne zakryje tie jebaky :D no to cierne mydlo mas isto pravdu ale to som vtedy este nevedela, aj v nose narobil riadnu paseku :D a ked s at´dostal do ust tiez masaker :D

budemmaminka
12. mar 2016

@kindervajicko ja som si tiez myslela ze ci mlieko alebo syry to nerobia a uz som vravela v lete som mala stravu zelenina ovocie, smoothie a tvar bola aj tak strasna ..moja mama tiez fandi nivei, ale ja som im nejak neprisla na chut.....inac ked spominas ten estee lauder tak od nich pouzivam make up double wear a uzasnejsiu vec som na zakrytie mojej jebakovej a dojazvyckovanej tvare nemala, drzi perfektne cely den, neotiera sa neotlaca sa a bol to pre mna totalna zachrana ked bola tvar v najhorsom stave lebo tie klasicke drogerkove makeupy to ani nezakryli poriadne a ak zakryli za par hodin to bolo dole, tento je proste top-to len tak okrajovo 🙂

latia
12. mar 2016

@budemmaminka hej, tie flasticky su ozaj pekna dekoracia a tym, ze je to tak pekne balene, moze to sluzit ako vkusny darcek. To postovne si vobec nepamatam, ale myslim, ze to nebola velka suma. Doniesol mi to kurier a boli fakt rychli, to ma milo prekvapilo. Takze sipkovy nebol fajn? Lebo som nan citala dobre recenzie. Mozno je dobre si vyrobit aj svoje kombinacie alebo zalezi od znacky. Mne inak aj kokosak vyhovuje, lebo vraj upchava pory a zhorsuje akne, ale mne vyhovuje a tiez tym, ze je hustej konzistencie sa da zmiesat s inymi olejmi. Ricinovym si si natierala priamo mihalnice?

latia
12. mar 2016

No ja neviem baby, hormony su v tom zaiste, ale okrem toho ja sa fakt ze brutalne povyhadzujem na vsetkych dovolenkach, rekreaciach ci hocijakych predlzenych vikendoch a preto upodozrievam aj stravu ☹ lebo inak sa snazim v ramci moznosti (jasne, ze casto zhresim). Make up mam od Margaret Astor Mattitude. Ja ho pouzivam roky. Neviem ci inak teraz nezmenili flasticky. Hladala som v obchode a mam pocit, ze maju iny dizajn. Ja sa inak strasne bojim skusat novy make up. Kremy skusam stale nove, ale zmenit make up sa strasne bojim. Viem, ako mi obcas plet na taketo veci zareaguje, preto sa tohto drzim ako kliest. Korektory nemam vyhradne oblubene, pouzivam normalne bezne drogerkove znacky. Teraz mam 1 tuhy od muss sporty + tekuty od maybelline ci rimmel? A na oci mam take trio id oriflame, ale uz to tusim nevyrabaju ci co..

kindervajicko
12. mar 2016

@budemmaminka do mojho prispevku som chcela povidne napisat ze tie jazvy ani estee lauder double wear nezakryje, a ked ich ten make up nezakryje, tak uz asi nic :D z youtubu mam nastudovanych milion make up tutorials, kde obycajnym drugstore make upom zakryju aj nemozne, no mne sa to nikdy nepodarilo :D ani kruhy pod ocami neviem poriadne zakryt. Ja mam teraz makeup mac mineralize (nepaci sa mi) a mac concealer na kruhy a flaky, ale extra spokojna nie som.

budemmaminka
12. mar 2016

@kindervajicko jazvy ano, to aj ja mam jednu taku a to nezakryje ale mne tie skvrny cervene a flaky perfektne, ale to mas inak pravdu aj ja mam mrte tutorialov nastudovanych kde vyzeraju baby ako jeden krater a ked sa domaluju su jak babiky.to sa mne v zivote nepodarilo.ja uz som zacinala nechapat ze cim kurnik mam iny ksicht od nich.kruhy si ja v zivote nezakryjem tak jaj youtuberky na videu, nech si tam dam hocjaky korektor vzdy presvitaju ...ja som mala s kazdym makeupom problem a hlavne v letnych mesaicoch ze pocas dna s arobia flaky a ked si sniakam nos tak po par hodinach v okoli nosa nemam ziadny makeup.jedine tento estee lauder je pecka podla mna.a to uz som vyskusala kadeco, ked si predstavim kolko penazi som uz vyhodial za mejkapy ktore mi nesadli a stoja doma v skrini az mi je zle...a ten concealer na kruhy tiez neviem najst taky co by mi ze fakt vyhovoval

pima21
13. mar 2016

@kindervajicko a na ako dlho si mlieko vysadila? a vysadila si všetko mliečne? @sandrasstini - mne sa pleť teraz po 5 mesiacoch takmer vyliečila. Prestala som ÚPLNE jesť mlieko a výrobky z mlieka t.j. žiadne jogurty, cottage, žiadne syry (trpím ☹ pri tom). A po 17 rokoch mám takmer zdravú pleť -nemôžem tomu uveriť 😲 😀.

Viem, že mnohí sa dívajú na vyradenie mlieka ako na "moderný" trend. Ale - ja som to poňala vedecky. Mám vyštudovanú biochémiu a molekulárnu biológiu. Za posledných 5 rokov bolo publikovaných veľa vedeckých štúdií, ktoré objasnili MOLEKULÁRNU podstatu, prečo mlieko spôsobuje akné. A vysvetľuje to aj to, prečo v súčasnosti tak veľa ľudí v dopselosti trpí na akné. Spôsobuje to mlieko resp. jeho zložky, nie je to o laktóze a intolerancii. Je to veľmi zložitá biochémia, pripravujem o tom aj článok "pre ľudí" 😀 , tj. vysvetliť vedu ľudsky. Ak niekoho zaujíma, vysvetlím aspoň trochu...
Len je to nielen o mlieku ale viac menej aj o pšenici- takže nejem ani to. Nie je to bezlepková diéta pretože lepok si občas dávam, keďže konzumujem žitnú múku či klasické ovsené vločky.

Nejem nič mliečne už asi 5 mesiacov a až teraz je to konečne v stave, že som v úžase, že to naozaj bolo tým (hoci veda to potvrdzuje). Neviem, či nepomohlo aj pitie goji šťavy, ktorá má pozitívny efekt na imunitu a celkovo organizmus: http://www.goji-kustovnica.sk/ucinky-goji/ Musím totiž povedať, že pleť bola po vyradení mlieka a pšenice lepšia snáď o 80%, ale potom to stagnovalo. Až keď som začala piť goji šťavu, tak sa to doliečuje úplne (http://kustovnica.ramissio.com/ramissio-goji-50...). Nechcem robiť reklamu na goji šťavu, ale aj v Číne sa používala na imunitu, pleť a zrak. Takže neviem, možno by sa to poriešilo aj bez toho, ale šťava pomáha v mnohých iných ohľadoch (osobná skúsenosť s ľuďmi z môjho okolia- rodičia, švagriná, svokra).

sandrasstini
13. mar 2016

inak moja spoluziacka ma asi cca 30 vobec nenosi make up a mala dost vyrazkovu tvar na licach najma a mesiac som ju nevidela a mala o 80 perc lepsiu plet a ze presne vysadila vsetko mliecne. raz som bola u jedneho liecitela a ten povedal ze mlieko je najvacsie zlo. sak mak ma tusim viac vapnika nez mlieko ze je to cele o biznise. tak ako cicavce krmia svoje mladat mliekom len kym nejsu schpne jest inu stravu a potom uz mlieko nemaju. tak aj matky ked prestanu komit uz sa im netvori mlieko ale my ludia sa aj tak nalievame mliekom ze akoze je to zdrave. miesto mlieka pouzivam rastlinne mlieko aj sojove jogurty som mala a celkom fajn. ked tak mi dost chyba tvaroh ten lubim. aaa lepok sa tiezsnazim nejst. ked som mala raz dietu jednu vobec som nemohla mliecne vyrobky a nic z muky za dva mesiace som mala plet fakt peknu sem tam mala vyrazka a zase ked som zacala jest mlieko a obcas daco z muky som cela vyhadzana. tolko kremov a nvm coho som uz poskuskala. planujem tiez uplne vyradit mliecne vyrobky a lepok tak som zvedava.

kindervajicko
13. mar 2016

@pima21 od roku 2012 vsetky mliecne vyrobky postupne. Mala som aj obdobie, ked som si obcas dala tvrde syry alebo tvarohove rezance, ale napr jogurty som odvtedy vobec nemala. Aj take obdobie som mala, ked som nejedla vobec mliecne vyrobky, ziadne keksiky, cokoladu a pod. kde je tiez mlieko, ale stav mojej pleti sa nezlepsila. Inak sa snazime cela rodina stravovat zdravo, minimum bielej muky a cukru, rano smoothie, vela ovocia a zeleniny, domace raw torty, ale plet sa nezlesuje, resp. po pouzivani imazolu lepsia.

latia
14. mar 2016

@pima21 mna tato tema velmi zaujima. Bola by som velmi rada, ak by si o tom poslala viac (aj odbornych kludne) info. Ja som nad tym uz dlhsie uvazovala, ale zatial som nenabrala odvahu zacat sa takto stravovat. Sice mlieko uz dlhsie nepijem, no mliecnym vyrobkom sa nevyhybam, mlieko si davam do kavy alebo do jedal (kolace, polievky), jogurty moc nejem, skor syry (obcas) a inak maslo a natierky. Za vacsi problem povazujem vysadenie psenice a najma peciva. Mas nejake tipy ako sa stravovat bez tychto ingrediencii? Lebo sa bojim, ze fantazia aj penazenka sa mi potom budu pozastavovat 🙂 a tiez by ma zaujimalo, ci teda davat detom, ktore uz nie som kojene a maju napr 2,3 a viac rokov mlieko a mliecne vyrobky ako prevenciu, u nas mam pocit, sa to stale presadzuje ako najvacsi zdroj vapnika.
Ja na sebe vidim, ze akonahle zmenim na par dni stravu (dovolenka, cesty...) a jem klasicke jedla, plet mam do dvoch dni katastrofalnu...