Máte diagnostikovaný Keratokonus očnej rohovky?

bibi21
9. okt 2013

Mne to včera zistili pri očnom vyšetrení, úplne ma to zaskočilo. Ako ste to prežívali a aké liečenie ste podstúpili? Budem môcť ešte otehotnieť a viesť normálny život? Budem vdačná za akúkoľvek reakciu.

nivi
9. okt 2013

poznam jednu osobu ale je to muz. bolo mu odporucene centrum v Brne koli operacii ale zatial nebol. jedine ma specialne kontaktne sosovky inac to nelieci zatial.
myslim, ze kludne mozes otehotniet, akurat sa porad s ociarom, ci je prirodzeny porod ok alebo volit radsej sekciu

mmmzm
9. okt 2013

manžel má keratokous diagnostikovaný 3roky. Keď sa na to prišlo, má to už v štádiu, kedy sa to len udržiava kont.šošovkami-nejaké z Rakúska-niečo na spôsob, ako keď je protéza na nohe.Radikálne riešenie, ako je jeden typ operácie nedoporučuju, druhý typ operácie-len, ako krajné riešenie, ak by to už sa nedalo udržať tými šošovkami Každé tri mesiace výmena šošoviek-pomerne drahá záležitosť, keďže poisťovňa neprepláca.Keďže je to pomerne nové ochorenie-poznajú ho cca 15-20rokov, trocha nás to zaskočilo, aj prístup prvého lekára, ku ktorému chodil,ten bol iba za radikálne riešenie, ktoré bolo treba aj 2/3 tretín zaplatiť. Pre konzultáciu išiel k inému lekárovi, ten predošlý spôsob vôbec mu neodporúčal, doporučil tie špec.kont.šošovky a iný typ operácie, len ako krajné riešenie. Tak zatiaľ je na tých šošovkách. Zatial to ostal ostáť, hezhoršuje sa to, tak uvidíme. Pracuje ďalej, len s námahou opatrnejšie. Na poslednej kontrole nás lekár potešil, že podľa posledných poznatkov sa to zvykne v 40-ke zastaviť úplne,ale vyliečiť sa to nedá. To potvrdil aj jeden známy, ktorý je po 40-ke a to stojí už nezmenené. Inak jeden kamarát bol na tom radikálnom zásahu a po 3rokoch sa to vrátilo do pôvodného zlého stavu. Tak by som povedala, že nájsť lekára a pýtať sa veľa a konzultovať. Normálny život viesť určite budeš, nie je to také hrozné, ako ti to oznámia. Čo sa týka tehotenstva, to neviem, manžela sa to netýkalo, to ti povie lekár. Ale samozrejme, každého stav je iný, je dobré, že vieš čo ti je a môžeš sa podľa toho zariadiť.
Tak snáď som trocha pomohla, lebo nezvyknem tu inak odpisovať. Ak tak sa ešte pýtaj.

alana1
20. máj 2014

ahoj, dnes som bola na predoperacnom vysetreni, lebo som kratkozraka a chcela som si dat laserom odstranit dioptrie a zistili mi nabeh na keratokonus, ze vraj rohovka je na jednom mieste podivne tenka...zatial len sleduju o 4 m kontrola, a operaciu samozrejme nedoporucili :(

lubeniatko
4. jún 2014

Máte niekto nejake skusenosti z ochorenim rohovky keratokonus ale u deti???Vie mi niekto poradiť kde sa nato špecializuju a kde by nas dokazali s týmto ochorenim liečiť ked dcera ma 3roky

anda2
24. sep 2017

mám keratokonus zistený 10 rokov, deti 10 a 4ročné, pravdaže tehotenstvo to zhoršilo, noším tvrdé kontaktné šošovky a bola som teraz na CXL zákroku pri Izákovi, nemáte niekto implantované vnútroočné šošovky artiflex metodou? Poprípade skúsenosti stým?

lulina30
11. feb 2019

@alana1 dobry vecer,chcela by som sa vas opytat ako ste dopadla s tym keratoconusom?lebo aj mne dneska pocas predoperacneho vysetrenia zistili ze mam nabeh tak ma nemohli zoperovat co ma uplne zaskocilo☹a neporadili mi ani liecbu iba ze mam prisr o pol roka...dakujem za odpoved

alana1
17. feb 2019

@lulina30 no zatiaľ s tým nikto nič nerobí.nosim šošovky čo mi pomáha spomaliť zhoršovanie....

lub89
8. mar 2023

@alana1 dobrý deň prajem, prosím vrátim sa k tejto starej skupine . Nosíte prosím tvrdené šošovky? Ďakujem

anda2
8. mar 2023

@lubeniatko Profesor Izak Banská Bystrica,chodia k nemu aj deti.Skuste si zavolať na recepciu a opýtať sa,majú internetovú stránku

anda2
8. mar 2023

@lub89 áno nosím,už 14rokov,super sú

lub89
12. mar 2023

@anda2 a nemáte nejake grify ako ich nasadit? Manžel ich len tento týždeň dostal a ešte sme ich nedokazali vložiť 🤦‍♀️🙄

anda2
12. mar 2023

@lub89 nemám,ale mňa to učili,práve oko- dám šošovku na ukazovák,kvapnem do nej kvapku / roztoku čistiaci,alebo kvapky zvlhcujuve/,ľavou rukou roztiahne viecka- horné aj dolné,dívam sa rovno a nasadím , a potom opačne,chce to tréning,pomalí a v kľude ,držím palce

lub89
12. mar 2023

@anda2 mužovi kazali nakvapkat plnu tu sosovku roztokom a tu je asi problém lebo keď sa priblíži k oku intuitívne ich zatvára 🤦‍♀️, verim ze je to len o cviku

anda2
12. mar 2023

@lub89 áno myši ho mať otvorené,zato viečka nech si druhou rukou chytí a roztiahne ich,áno je to o cviku