Máte skúsenosť s neznesiteľnou bolesťou hlavy v zátylku?

minnie55
12. jan 2013

privítam akékoľvek rady a skúsenosti, ako pomôcť pri príšernej bolesti hlavy v zátylku - keď máte pocit, že Vám roztrhne hlavu a máte pocit, že Vám tak stiahne cievy, že sa Vám hlava ani neporiadne nedokrvuje a nedokážete ani rozmýšľať. Ide o dlhodobý problém môjho švagra, už sa na to nemôžem pozerať, ako trpí. Nie sú to jednorázové občasné bolesti, ale dlhoročný problém. Predpokladáme, že spúšťačom je stres, ale aj tak sa mi takéto bolesti nezdajú normálne. Čo by mohlo pomôcť ? Ďakujem pekne za všetky rady 🙂

grettka
12. jan 2013

Ak je to dlhodobe(!) ako pises, treba urgentne navstivit dr. nech ho posle na neurologiu. Moze ist o migrenozne bolesti (tam byva jednym zo spustacov stres), alebo tenzne, alebo problemy s krcnou chrbticou, alebo cievne problemy, alebo nador na mozgu (nestrasim, len konstatujem) ale to dokaze spolahlivo, podla dalsich priznakov a vysetreni posudit neurolog a na zaklade toho nasadi liecbu Ten ho odosle na dalsie vysetrenia, EEG, CT.
Naozaj na pricine moze byt cokolvek, tak co najskor k lekarovi!

xlucia
12. jan 2013

vysoka pravdepobnost, rovnajuca sa istote je, ze mas v keli krcnu chrbticu. takze ortopedovi a pre istotu aj tomu neurologovi

andiekens
12. jan 2013

tu nepomozu laicke rady, treba odborne vysetrenie!

zuzulica
13. jan 2013

určite neurológ, on prípadne pošle k ortopédovi. A to ešte nikdy s tým nebol u lekára, keď hovoríš, že je to dlhodobé? Prvá pomoc než sa tam dostane, nech ide na masáž, ale odborníkovi, nie nejakému rýchlokvaskovi s týždenou praxou...

carmella
13. jan 2013

podla mna je to z dlhodobeho stresu , priznaky su .. bolest havy, stuhnute svaly. poruchy reci , zle videnie atd --

maser
13. jan 2013

Kedže váš švagor tým trpí dlhodobo predpokladám že už navštívil všemožných odborníkov. Ak to švagor neskúsil u maséra tak nech ide ... Treba sa však poopytovať známych alebo na nete kde sú spokojný, a či už dotyčný niekomu aj pomohol s podobným problémom. Nedá sa tu opísať čo by mal absolvovať. To by mal vedieť ten terapeut. 🙂 Veľa šťastia.

vefi89
13. jan 2013

môj starý mal niečo obdobné min. rok, tiež kopec stresov a kravín, vykúrila som ho k dr. a mal kriticky vysoký tlak..

expres3
19. máj 2013

Ja to mávam na druhy den po pití alkoholu . Bolesť aj niekoľko hodín 😀

danielamirgova
25. jan 2020

Ahojte babi chcela bi som vediet preco mam bolesti hlavi a tocenie cely den bola som na EEG nic mi tam nezistili vedeli bi ste mi pomoct