Máte skúsenosť s pocitom hrudky v krku pri prehĺtaní?

devilka1
30. dec 2019

Ahojte ;) uz treti den mam pri prehltani taky pocit ako keby som mala nejaku hrudku v krku. Neviem ci je to psychickeho povodu alebo ist na krčne? Miestami mi to pripada tak ako keby som mala niekde niečo zväčsene. Ma niekto s tym skusenost?;) Dakujem vam

layla1
30. dec 2019

@devilka1 jednoznačne psychika na 100% ja som to mala tiež a trvalo to asi 7 mesiacov, potom to zmizlo, robili mi CT krku, usg krku, krv mi brali ,na krčnom nič nevideli ... Síce mam uzliny po celom krku ale že to s tým nesúvisi tie mam asi 12 rokov.

kika831
30. dec 2019

@devilka1 nozu to byt aj hlieny. Ja to mavam uz roky. Vzdy si musim nasadit nieco na rozpustanie hlienov.

vendula13
30. dec 2019

@devilka1 momentálne sa s tým trápim. No hrčku mám naozaj pod sankou a miestami mám pocit, že mám hrčku aj v krku. Keď si ju uvedomím nejdem sa dogrgat. Nerozumiem tomu ale neriešim. Pokiaľ nemáš nič hmatatelne neznepokojovala by som sa tým

devilka1
autor
30. dec 2019

@kika831 ako vam nato prisli ze su to hlieny.?

ylona1924
31. dec 2019

Ja som to mala asi uz druhy den po pocati este som nevedela ze som tehotna,bola som aj na krcnom ale nakoniec som zistila ze som tehotna a Dr. povedal ze som tak citliva ze som citila uz maternicu ze sa zvacsuje a tlaci mi tam vnutri.

lenkasgt
31. dec 2019

@devilka1 ja som pocitovala nieco ako guca ktoru nemozem prehltnut..tiez som si myslela ze tam nieco naozaj mam ale bola to zaludocna kyselina...sposobuje taketo pocity cize moze to byt aj to 🙂

yollanda
31. dec 2019

@devilka1 môže to byt aj štítna zlaza

k1k1na
2. jan 2020

@devilka1 ja som to mala bola som u doktorky zobrala mi krv na stitnu pre istotu to bolo negativne, mala som to zo stresu par dni som si davala magnezium 500 a preslo

zuzudrnda
2. jan 2020

Mozu to byt hlieny,psychika-nevypovedane,u mna stitna zlaza nakoniec.

mamulik10
2. jan 2020

Ahoj ano mala. Stale som nieco pila v domneni ze to zmizne. Ba naopak 🙄 dost som citila nieco v krku. Myslela som uz na najhorsie scenare 🙄🤭😂absolvovala som krcne. Skontrolovali ma. A nenasli nic. Vysledok? Psychika a mali pravdu ... rozvadzala som sa a stres som mala riadny. Takze klud.

annabelka
3. jan 2020

@devilka1 mala som podobný problém. Keď ti to neprejde, chod lekárke. Pošle ta na Orl. Odtiaľ ta pravdepodobne pošlú na štítnu žľazu a gastro. Nemusia to byť len hlieny a psychika, príčiny môžu byť rôzne. Chod lekárovi

ivanaa346
14. feb 2020

@ylona1924 prosím ťa a po akom dlhom čase ti to prešlo ? Ja od dnes mam takyto problém nikdy predtým sa mi nic také neurobilo .Po kolkom dní od ,,počatia ,, si to asi cítila ?

ylona1924
16. mar 2020

Asi po týždni ale už si to nepamätám presne ale rýchlo to bolo.myslela som si mi niečo je,nie že som tehotná.chvalabohu som sa neobjednala hneď na gastroskopiu

miskahryzka333
16. mar 2020

@devilka1 najskor psychika aj ja som to mala zo stresu a tazke obdobie,same to zmizlo

nikka35
16. mar 2020

ja tiež niečo také pociťujem akoby mi niečo vadilo v krku,(pri prehĺtaní,) bola som na viacerých vyšetreniach, ale nič nezistili, neurológ ma poslal na rehabilitácie z krčnou chrbticou ....pri cvičení mi to trošku povolilo 🙂

arabela55
17. máj 2021

@layla1 ahoj, a mal si aj problém s prehĺtaním potravy niekedy ak áno čo najviac pomohlo, je to psychika?☹

1stefi121
10. jún 2022

@arabela55 ahoj ako zmizlo to ti prehĺtanie ja to mám už mesiac všetko obehane nič nenašli nemôžem jesť tuhú potravu čisto som chorá a toho a hlavne hladna...

annabelka
10. jún 2022

Ja som ani nenapísala, ako som dopadla. Ako píšem, príčiny môžu byť rôzne. V mojom prípade to je reflux, na staré kolená :D

matussara
19. jún 2022

Zamyslite sa co ste nevyslovili a chceli ste. Co vam uviazlo okrazne v krku. Ked na to pridete, napiste si to a same odzneje. Z mojho pohladu psychika, kt.je ovpkyvnena nespracovanymi emociami