Máte skúsenosti so šponou na zarastajúce nechty na nohách?

argo24
22. máj 2014

Ahojte,
mám dlhodobý problém so zarastajúcimi nechtami na oboch nohách (palcoch). Je to veľmi nepríjemné. ☹ Nemôžem nosiť obľúbené topánky a vlastne, každé topánky sú pre mna umučením 😒 Jediné z čoho sa vytešujem je to, že je už teplo a môžem nosiť otvorenú obuv. Ale potom príde zima..... 🤐 😖
Máte niekto nejaké skúsenosti s kovovými šponami?
Nemyslím tie čo sa lepia na nechet ale tie drótené ktoré sa zavádzajú kúsok pod nechet a šponujú sa.
Veľa som k tomu nenašla. Je to bolestivé? Môžem si napr nalakovať nechty aj na šponu? Aby to nebolo vidno? Moc pôsobivo by to asi nevyzeralo, drátik cez nechet 😒
Ďakujem krásne za každú odpoveď.

havedka
22. máj 2014

ahoj no ja by som s tym isla k chirurgovi,moj maly to mal a nic nepomohlo len doktor

map0007
22. máj 2014

Ahojky nepočula som o šponach,ale ak Vám zarastaju nechty tak si ich začnite strihať teda cvakat z štikačkami.Ale ak strihate nožnicami tak tám ostáva táky malý kúsok nechtika a tén vám začne triet o kožu a boli a hnisa.Poriadne vycvakat zo štikačkami a dezinfikovat.Poprípade nasilu s pinzetou vybrať kúsky čo sú zarastene.Potom stale len cvakat a nie strihať.Odkedy to robím klop klop nezarastaju🙂

mijunik
23. máj 2014

Ahoj, ja som šponu mala, nie je to nič hrozné, mňa to nebolelo vôbec, robila mi to pedikérka. Ak chceš, napíš mi správu, dám Ti na tú pedikérku kontakt, neviem, odkiaľ si, ona robí v Bratislave, mám skúsenosti len s ňou, čo sa špony týka. Myslím, že pokiaľ nemáš palce práve zapálené, tak by Ťa namontovanie špony nemalo bolieť. Ja som sa tiež trošku bála, ale vlastne ono sa po len zakvačí pod kúsoček nechta, nezapichuje sa to do kože, takže preto na tom nemá čo vyslovenie bolieť. Môže to byť trošku nepohodlné prvý deň (pre mňa to bolo nepohodlné pár metrov chôdze a potom pohoda). Či sa môže necht lakovať cez to, tak to netuším, tá špona je uchytená nejakým akrylom alebo čím, takže v tomto Ti neporadím. Ja nosím aj v lete tenisky, tak som to neriešila. Snáď som Ti trošku pomohla, vôbec sa neboj, najlepšie je ísť sa ukázať šikovnej pedikérke a ona Ti najlepšie poradí aj čo sa špony týka, aj čo sa správneho strihania nechtov týka. Ak teda chceš, napíš mi. 🙂

ellca123
23. máj 2014

chirurgia,
pekne vam to lokalne umrtvia a vyrezu,za 15 min je potom
nabuduce pozor ako zastrihavate nechty,treba akoby zarovno,nie do obluka

ciusinka
23. máj 2014

Ahoj, ja osobne nemam skusenosti so sponou, ale moj brat ano a pomohlo mu to..Ja som mala tiez problemy so zarastanim nechtov na palcoch na nohach, 2-krat mi dokonca museli strhnut na chirurgii cast nechtu, ale to nie je dobre riesenie, kedze ako necht dorasta, tak znovu zarasta a je to ako zacarovany kruh..Moj brat uz to mal tiez v takom stadiu, ze mu na chirurgii povedali, ze mu treba strhnut necht, ale nasiel si na nete jednu pedikerku, ktora sa zaobera aj medicinalnou pedikurou, isiel ku nej, dala mu tu sponu a pomohlo mu to, ziadne strhavanie nebolo treba, takze ja by som to urcite riesila uz tymto sposobom..Urcite lepsie to vyskusat, ako si nechat strhnut necht a to aj tak pomoze len docasne..

Takze moja rada - vyskusat tie spony, neriesit lakovanie a podobne veci, hlavne nech sa to da do poriadku..Rozhodne s tym nezacinat na chirurgii, to jedine ak by pedikerka uz povedala, ze sa to neda inak riesit..

zuzka1008
23. máj 2014

ja som mala tento problem cez 3roky, az som sa rozhodla ist ku chirurgovi, strhol mi polovicu nechta, nebolo treba cely, dal lokal.injekciu na umrtvenie, potom sa to pomalicky zahojilo, ale čo je najdoležitejsie, dal mi cennu radu: nechet musíš nechat prerast cez to zapalene lozko , az ked sa mu to podari, je po probleme. lebo ak si ho budes stale strihat nad problem.miestom je to zacarovany kruh. 😉

monika0612
23. máj 2014

Ahoj. Ja som sa s tým trápila minulý rok. V súkromnom estetickom centre mi palec umrtvili, obstrihali necht špecialnými nožnicami a vpichli / už neviem presne názov / kyselinu aby necht nevyrastsl do boku. Pomohlo to, a nemusíš si ho davať strhavať. Len som si nemohla nohu moc mačať asi dva týždne.

ellasofia
15. apr 2015

Ahojte moja rada - vyskúšať špony, lakovanie nie je vtedy podstatné, hlavne nech sa dá necht do poriadku a nech už viac nebolí a nezarastá.
www.pedikurasupova.sk

daduska2009
1. jún 2015

Ahojte ja jednoznacne odporucam spomy na Nnechty pomohla mi hned na prvy raz som mala po bolesti mozem normalne chodit a aj sa obut a tu jeaj dokaz

annakey
8. jún 2016

Dobry den som pedikerka a venujem sa zarastajucim nechtom na dolnych honoch mame salon ak by ste chceli tak kludne zavolajte 0903174108 anicka

martinex
21. sep 2016

@annakey dobry deň, môžete mi prosím napisat koľko € stoji taká spona? Ďakujem

annakey
23. sep 2016

Dobry den 10€ na jeden necht

lucy7115
3. jan 2017

Zarastajuce nechty som mal uz od detstva, jedine riesenie ked to uz hnisalo bolo strhnutie a aj ked sa mi to tazko veri robili mi to kazdeho cca 1/2 roka az rok takze si matne spominam ze pocas zakladnej a strednej som mal strhnuty necht cca 8-10krat, vsetko aj vdaka podla mna neznalosti chirurga na poliklinke v Pezinku.
Nepomohlo ani chirurgicke skratenie lozka (nechcela mi odobrat cele) ktore mi vsak po cca 2 strhnutoach robili uz vo vojenskej nemocnici v BA (po znamosti, oco bol vojak).
Nakoniec po dlhych rokoch niekto poradil v BA salon Ariadna kde robia spony a skutocne po cca 2 sponach (nie som dobry pacient, nerobil som vsetko ako sa malo 🙂) som mal nadobro po probleme a teraz po rokoch uz len spominam na to utrpenie a verte ze pri zahnisanom stave (nie som dobry pacient) je strhavanie s lokalkou ako bez nej. Dolezite je mat na to sponovanie zabezpecenu lokalnu anestezu, mam to stastie ze svokra je v medicinskom odvetvy a zabezpecila mi lidokain (moze byt asi aj mesocain) a dufam, ze v salone ho doposial pouzivaju kedze sponovanie bez neho a snim je tiez riadny roziel 🙂
Toto je moja skusenost a ak si to precita len jeden ktoremu to pomoze budem rad, najskor som sa aj ja obaval ze to su vyhodene peniaze ale spatne mozem povedat ze to stoji uplne nic v porovnani s rokmi problemov a tyzdnami s vylozenou nohou (volno v skole bolo ale super :D)
(pisme zo zeninho uctu kedze sa mi nechce registrovat 🙂 len nech nikto nenapada rod pisatela a uctu 🙂

balabasm
3. dec 2019

špony sú mega super riešenie, mne to takisto pomohlo 🙂 a nemusela som to ani nijako extra riešiť, spravila mi to (kvalitná) pedikérka v salóne 🙂

96374180
13. aug 2020

Kde v Novom meste nad Váhom alebo v Trenčíne robia zarastené nechty ďakujem

daduska2009
13. aug 2020

@96374180 v cachticiach pedikura pedante su aj na fb a su skveli aj co sa zarastenych nechtov tyka

96374180
13. aug 2020

@daduska2009 Ďakujem

96374180
17. aug 2020

Poznáte dobrú pedikúru v Novom meste nad Váhom a okolí na zarastené nechty, už my poradili v Cachticiach

katyess
30. nov 2021

@daduska2009 kolko sa ti prosim hojil prst? Mne dali sponu pred 4 dnami a to zapalene miesto stale boli. Teraz neviem,ci zo zapalu,alebo ci tam kusok nehtu ostal

littlelady
4. jan 2022

@map0007 ahoj, prosim ta, ake stikacky pouzivas na palce na nohe? Take tie klasicke male alebo nieco ako toto?

cherrystone
4. jan 2022

@argo24 najdi si dobreho podologa. chirurga urcite neodporucam, oni na to nie su specializovani, a ine riesenie ako strhnut zvscsa nemaju v ponuke. podolog riesi nielen vzniknuty problem, ale aj naslednu prevenciu. v BA je napriklad na to specializovane Centrum pedikury.

map0007
5. jan 2022

@littlelady klasické používam, no a nestriham pred a ani po kupani. Každý inak odporúča, no mne po kupani zmäkli nechty ešte viac a bolo zle, lebo keď som odtrihala nožnicami vždy zarastali, pred kúpaním zase som strihala a potom sa rozmočila koža a zase zahnisalo🤦‍♀️

littlelady
6. jan 2022

@map0007 dakujem za tip, tiez by som to robila mimo kupania osobne, len si dost dobre neviem predstavit cvakat ich s tymi klasickymi malymi stikackami, ked naraz odcvaknu maximalne polovicu nechta na palci, ale asi to chce len trening 🙂

balabasm
6. jan 2022

ja uz radsej len ne pedikuru chodim :D clovek to ma spravene tip-top se vsim vsudy a este k tomu aj hodinku len cisto pre seba 🙂

katka190
25. jan 2022

Biela kuxhyna

katka190
25. jan 2022

Kuchyna

flavinka1
12. feb 2022

@annakey 👌

miardol
13. júl 2023

Mám malú otázočku, ak mám už nalepenú plastovú šponu na nechte môže sa to aj namočiť či nie ?

flavinka1
14. júl 2023

@martinex 👍👏