Maternica tlačí na močový mechúr a zrasty po pôrode

paula285
20. nov 2014

Ahojte zienky , neviem si uz dat rady tak vam napisem co ma trapi a snad mi niektora poradi 🙂 .. po sekcii som mavala strasne bolesti v podbrusku. Gynekologicka mi liecila maternicu , ze ide asi o nejaku infekciu. Potom po pol roku zistila ze ma neboli maternica , ale mocovy mechur. Boleli ma uz aj mocovody a cely pravy bok. Dala mi opakovane antibiotika. Bolest ustupila , no o 2 tyzdne to zacalo odznova. Isla som k urologovi , vsetky vysetrenie mam ok , akurat na ultrazvuku mi povedal ze mam mechur ako keby rozdeleny na dve casti a v strede nan tlaci maternica. Poslal ma gynekologicke. Ta ma odpisala s tym ze to neni dovod na paniku a ze ona nemoze za to ako sa to zrastlo. Odporucila mi kupit si wobenzym .. len ja teraz nechapem , to ma uz bude bolet stale ? nemate niektora taky problem ze vam tlaci maternica na mechur ? mne potom hned pri vacsej namahe , pri dlhom chodeni , pri pohlavnom styku .. strasne to boli. Mam taky pocit ako by ma nieco strasne pichalo z brucha .. Urolog povedal ze so zrastami sa da nieco robit .. co ? daju sa liecit ? Gynek. povedala ze sa da spravit jedine plastika , ale ze toto neni dovod na operaciu , mam pockat kym sa s tym moje telo vyrovna .. lenze dokedy mam cakat ? :( Dakujem za kazdu radu

darina1952
20. nov 2014

@paula285 ahoj, na tvojom mieste by som určite zašla na kliniku kde si rodila, nech ti urobí lekár čo urobil SC vyšetrenie palpačne, USG - prípadne revíziu pooperačnej rany a odpovie ti na tvoje otázky. 🙂

paula285
autor
21. nov 2014

@darina1952 mne robila sekciu moja gynekologicka , no ako som pisala ona mi odporucila len cakat kym sa s tym vyrovna moj organizmus .. a aj som sa zacala vyzliekat ze nech ma pozre , ale povedala ze netreba ona vie ake to mam .. a co su tie vysetrenia prosim ta ? iny gynekolog mi to nespravi ?

darina1952
21. nov 2014

@paula285 vyšetrenia čo som popísala sú klasické gynekologycké - palpačne znamená že ťa prehmatá prstami aby zistil ako sú na tom rany po šití, USG je ultrazvuk... ale keď ťa rodila a šila tvoja gynekologička tak jej buď dôveruj a naliehaj na ďalšie vyšetrenie že ti nie je najlepšie, alebo zájdi za iným gynekológom na konzultáciu - samozrejme so všetkou dokumentáciou ale to si asi budeš platiť keš keďže to nebude tvoj lekár.
Ešte ma napadlo, že keby si šla na pohotovostnú ambulanciu v čase keď tam tvoja lekárka nebude ordinovať a necháš sa vyšetriť iným lekárom - zaplatíš len 1,99 za pohotovostné ošetrenie a budeš počuť iný názor 🙂