Môže sa dať korunka na zub s koreňovú výplňou?

simonkasim
11. sep 2021

Ahojte , stala sa mi taka nepríjemnosť. Mam stoličku, ktorá bola vyplnená koreňovou výplňou - polovica zubu bola odlomena /zabrusena - tak mi to urobili na pohotovosti keď ma bolel zub, zubárka mi zub urobila ale nie s korunkou, že uvidíme co sa bude diať ako vydrží. Držal krásne no som tehotná a už vidím ze zuby sú slabšie. Jedla som chlebík kedy sa mi ulomil kúsok zubu 😓 ale ozaj maličký.. No bojím sa aby mi ho netrhala lebo je to spodný zub. Mate niekto skúsenosť žeby urobila korunku aj na taky nešťastný polamany zub s koreňovou výplňou?

evalin88
11. sep 2021

@simonkasim mne priamo povedala Dr, ze zuby s korenovou vyplnou su slabsie a mozu sa zlomit, kedze uz nedostavaju ziadnu vyzivu z tela. Akurat pod nim nesmie byt zapal. Po vyplni sme riesili priamo korunku. Nelepila mi ju na maly zbruseny kusok zuba. Urcite sa bude dat dohodnut, akurat to bude drahe...

misica16
11. sep 2021

@simonkasim neviem presne ako ti zub robila, ale mužovi na chirurgii najskor robili rontgen aby vedeli ci sa da zachranit apotom mu ho opravili, vyplnili a uplne zbrusuli na korunku. Takze urcite sa to da, ale asi zalezi v akom stave je zub, ci bude naco tu korunku nasadit.

simonkasim
autor
11. sep 2021

@evalin88 joj ďakujem :/ no to uvidíme akože som zvedavá koľko má to bude stáť.. Zub je okej žiaden zápal len sa mi kúsok zasa odlomil

simonkasim
autor
11. sep 2021

@misica16 hej ja dúfam ze ho aspoň ako tak zachráni.. Aj keď len na rok, po pôrode si to dám urobiť úplne bud mostík alebo implantát ale teraz dočasne nechcem aby mi ho trhala zas zbytočne mi zosunie dole horný zub a budem musieť ešte strojček platiť :/ och toto je na nervy tieto zuby drahé

evalin88
11. sep 2021

@simonkasim mna ta korunka stalaa komplet tusim 300e.. hruza co si ti zubari pytaju.

simonkasim
autor
11. sep 2021

@evalin88 och.. No hrozne.. To som zvedavá koľko si ešte moja vypýta ale rátam 450 určite.. Ovšem ak to zachráni ten zub.. No ale už teraz sa bojím ako malé dieťa 😂🤦‍♀️

misica16
11. sep 2021

@simonkasim je to ozaj des tie ceny 🤦. Clovek nevie ci sa viac boji zakroku alebo tej ceny 😃. Ja som dala za kanaliky okolo 170e plus korunka je okolo 250 asi 😭ale ked clovek nechce byt bez zubov co mu zostava...

simonkasim
autor
11. sep 2021

@misica16 presne... Brrr a teraz v tehotenstve to bude radosť... No som zvedavá co vymysli pani zubárka ale mam také zmiešané pocity bojím sa aj ceny aj zákroku aj o bábätko no všetko 😂 tieto zuby to je hrozne... Dám ale vedieť určite ako to vymysli a aj cenu.. Snáď nejaké dočasne riešenie bude aspoň do pôrodu :/

sonnenshein
11. sep 2021

@simonkasim Presne tak som dopadla aj ja, korenova, zlomeny zub, korunka. Stalo ma to asi 500e.

taskataska
11. sep 2021

samozrejme, mam to tak spravene. z povodneho zubu tam je tak ledva 20%, vyplnene korene a dorobena korunka. horna patka
a lacne to veru nebolo

denka259
11. sep 2021

Ahoj, na zub s koreňovú výplňou sme automaticky navrhovali pacientovi korunku - práve z dôvodu, že zub už naďalej nie je vyzivovaný a môže sa kedykoľvek zlomiť. Ak zo zubu neostalo veľa, rieši sa to capovou nadstavbou, na ktorú sa následne da korunka.

daniela3232
11. sep 2021

treba korunku. ja som si nedala, zahryzla a zub sa mi zlomil na dve polovice az do kosti. musel von (taky sa uz neda opravit) a namiesto neho implantat. korunka by ma bola vysla lacnejsie, lutujem ze som si nedala urobit hned

misica16
12. sep 2021

@simonkasim no držím palce 🙂. O bábätko sa neboj, mne tiež robili koreňovú výplň v prvom trimestri a zvládli sme to 🙂. Určite dať radšej opraviť akoby to malo začať bolieť 🙂. Ale ak je to dobre urobené, podľa mňa to brúsenie na korunku už nebude taký horor, keď je ten zub mŕtvy 🤷. Určite daj vedieť ako si dopadla 🍀🙂.

simonkasim
autor
12. sep 2021

@misica16
@daniela3232
@denka259
@taskataska
@sonnenshein ďakujem zienky. No už koreňovú mam len mi nedávala korunku ani neviem prečo vlastne tak hádam zajtra to zmakneme a nebude to stať majland:/ dám vám vedieť ako nakoniec sme to vyriešili.. Jojha

sonnenshein
12. sep 2021

@simonkasim Ono ta korunka sa v mojom pripade musela vyrobit, a trvalo to asi 3 tyzdne...
Drzim palce!