Môže si muž vziať OČR na manželku kvôli kiahnam?

iveta143
25. jún 2019

Ahojte, moja 5 rocna dcera dostala kiahne. Ja som ich este tiez nemala a ani moj rocny syn. Ak dostaneme, moze manzel vziat ocr na mna? Viem ze na manzelku moze, ale ci to plati aj na tu diagnozu.dakujem

bucko555
25. jún 2019

Není to choroba pri ktorej sa nevieš sama o seba postarať takže asi nie jedine ak máte super doktorku moja vy ma s tým poslala do kelu

pininka1
25. jún 2019

V dosposti môžeš mať pri kiahnach aj 40 horúčky a navyše je to infekčné ochorenie kde nemôžeš ísť von, ani na nákup. Naša lekárka je normálna, mužovi dala ocr aj keď som mala zápal močového mechúra aby som to vylezala, dcérka mala vtedy pár mesiacov a chlapcov trebalo nosiť do školy.

miskakyska
25. jún 2019

..nemožeš..kým si mobilná nárok manžel na očr nemá...je to smutne,ale je to tak ...som bola po operacii ..na socialke mi bolo povedané,že nárok má...treba napísať do papierov pooperačny stav...ako píše
@bucko555 poslala ma do kelu s tym ,že to riešil až posudkovy lekár 😀 lenže ten je stary ,známy uplatkar a ja nebudem nikomu pchať obálky... nech si vyserú oko všetci kolko ich tam je...

martinoocka
25. jún 2019

Ked som otehotnela druhykrat pridali sa mi dalsie zdravotne komplilacie byvalo mi tak zle ze som sa nevedela postarat o dceru, ktora nechodila este do skolky, takze manzel si zobral ocr na nu. Jej pediatricka s tym nemala problem, priniesli sme jej papier od mojej obvodacky o mojom zdravotnom stave. Takze mozno s tym mladsim dietatom by tvoj manzel mohol ist na ocr.

zabina27
25. jún 2019

tiez si myslim, ze pediatricka v pohode vypise ocr na dieta, pokial ty budes tak na tom, ze nebudes vladat starat sa o deti, je jedno, ci budes mat kiahne alebo nieco ine, ak sa s nou teda da jednat

iveta143
autor
25. jún 2019

@pininka1 a socialka to normalne akceptovala?

pininka1
25. jún 2019

@iveta143 môj muž je vojak, takže u nich je to trocha iné, ale poznám viacero ľudí čo si tak brali a nebol najmenší problém.

miskakyska
25. jún 2019

@iveta143 píšem,že som na socialke ,kde sa vy plácaju tieto dávky dostala osobne info ,že zamestnanec ma nárok na očr okrem dieťaťa na manžela,manželku...len,ked má človek všeobecného bez chrbtovej kosti sa možeš postaviť aj na mihalnice,ked Ti nevypíše tlačivo...asi s tým strašne veľa roboty

iveta143
autor
25. jún 2019

@miskakyska moja dr je celkom zlata, tak ak by k tomu prislo, tak som zvedava ako pochodim...lebo moja sestra tiez mala pred 2 tyzdnami kiahne, a nevladala ani na nohach stat,tak jej bolo zle..

nikaeli
25. jún 2019

@iveta143 ja len, ze ja som tiez nemala kiahne a moja dcerka uz ano, osetrovala som ju po cely cas a nic som neschytala 🙂 takze neries dopredu to, co nie je potrebne.. ak by to bolo naozaj take zle, myslim, ze by s tym nemal byt problem - neverim, ze je to iba v pripade imobility.. a ak ano, tak je to fakt na hlavu 😲

lenzas
25. jún 2019

@bucko555 No ja by som to netvrdila, ze pri kiahnach si clovek vzdy sam o seba moze postarat. Ja som to mala ako 25 rocna a teda mi mama musela aj hlavu nadvihovat aby do mna dostal aspon nejaku tekutinu, ked som lezala par dni v horuckach. Najma kazdy clovek chorobu znasa inak. A niektore ludia velmi zle znasaju zvysenu teplotu, poznam ludi, co uz pri 38 stupnov ledva vstanu s postele.