Môže to byť ekzém alebo rakovina bradavky ?

30. jan 2020

Ahojte dievčatá už dlhšie mam problém že ma veľmi svrbí bradavka, gynekolog nato pozrel a poslal ma na kožné.. Na kožnom som dostala maste .Všade čítam o rakovine bradavky.Mali ste už niektoré ekzém na bradavke? Ak áno ako dlho sa vam to liečilo??

lauritka00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lauritka00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. mar 2022

@lauritka00 ale to začervenanie nemáš z toho že si to stále chytáš ? A koľko máš rokov? Konkrétne sa bojíš Pagetovej rakoviny? Lebo ja ked som bola prvýkrát u lekára tak mi povedal že možno to bude Paget, potom povedal že ani to nebude nič, ale nespravil mi žiadne vyšetrenia...

autor
27. mar 2022

@lauritka00 Tiež ma to trápi že ma iba tak odbil a nespravil žiadne vyšetrenia, raz chcel biopsiu, potom sa rozhodol lekár že nebude s tým robiť nič zatial iba sledovať či sa ten fľak mení.

lauritka00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lauritka00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
galioska
27. mar 2022

ano ludia maju ekzemy po celom aj ba bradavkach, liec si to staraj sa o to, v lete moze byt ekzem este vyraznejsi

lauritka00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanda83
27. mar 2022

Skús prádlo 2x vyplakať. Ja som mala na prsníku pouIvala som imunoglukan krem a vyplakať všetko 2x. Používam detský prášok, aviváže.

lauritka00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanda83
27. mar 2022

@lauritka00 áno podobne ako opisujes. Bola som u koznej ale až po 2 týždňom keď mi zabral ten imunoglukan. Vrvaela že je to ekzém a že z prášku zvykne byť. A napísala mi nejakú masť. Tu som ani nedávala len od vtedy 2x plakam prádlo a je to preč.

autor
27. mar 2022

@lauritka00 ja mám 35 rokov a robili mi iba usg prsníka, ale to usg by aj tak Pagetovu rakovinu neodhalilo. Najlepšie je zobrať vzorku z toho miesta, alebo zatiaľ iba pozorovať či sa ti to zväčšuje...

autor
27. mar 2022

@vanda83 a ak nepoužívam prášok ale gél na pranie?

lauritka00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lauritka00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. mar 2022

@lauritka00 na tu biopsiu ťa môže poslať aj kožný lekár, alebo mamolog. Odkiaľ si ?

autor
27. mar 2022

@lauritka00 No niekedy je lepšie s tým nič nerobiť, vieš lekári sami nevedia čo by bolo lepšie či rezať či to nechať tak. Sami lekári hovoria že medicíne je všetko možné, a nikto ti nič zaručene nepovie. Možno že ti ten prsník reaguje na tu masť, ale ja si myslím že je to podráždené od toho, že teba to svrbí a ty si to chytáš a z toho sa to podráždi. Mna to tiež zo začiatku svrbelo asi 3 mesiace a potom to prestalo svrbieť a vytvoril sa mi tam ten flačik ružový.

lauritka00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. mar 2022

@lauritka00 no mne tie maste nerobili dobre mala som viac mastí z lekárne ale to boli rozrobené maste takže tie názvy neviem, ale mala som imazol, imacort.

lauritka00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. mar 2022

@lauritka00 Ja viem čo prežívaš tí lekári to je hrozné budú ťa posúvať hore dole, lebo nevedia čo to môže byť. A nemôže to byť spôsobené hormonmi? Inač nekojíš však ? Lebo toto som sa ťa zabudla opýtať ako prvé.

lauritka00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. mar 2022

@lauritka00 písala som ti správu aby sme tu tak nepísali ...

mitama
4. jan 2024

Ahoj, čo ti prosím pomohlo?