Môže žena s Hpv nakaziť muža ?

moonluknarova
9. jún 2019

Ahojte dievčatá
Mam potvrdene Hpv. Mam nového partnera s ktorým som mala nechránený pohlavný styk. Mozem ho nakaziť s Hpv? Na nete som o tom čítala veľa asi som sa zamotala. Ďakujem za odpovede

h_petra
9. jún 2019

Ano

natalkam123
9. jún 2019

Mohol nakaziť aj on teba

hettinka
9. jún 2019

@moonluknarova dobrých 90% populácie má v sebe vírus HPV. Takze čo riešiš?

iskrickaa
9. jún 2019

@moonluknarova Ja len dodam - pokial nebol panic, urcite to uz ma...

limetka69
9. jún 2019

nie je hpv ako hpv, ked ma clovek dobru imunitu ani nezisti, ze sa nieco deje, vacsinou zeby ziatia, ze su hpv pozitivne uz neskoro, a u chlapa sa to aj tak neprejavi. klop, klop, ja som to zistila v tehotenstve, podotykam, ze dovtedy mi nic nebolo, a mala som len muza svojho roky, a asi virus mal, alebo som ho ja nakazila, neviem, to nezistim, ale muzovi nic ie je

rainbow82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucyluv
9. jún 2019

Ak mal pred tebou aspoň jeden nechraneny styk, je veľká šanca, že to hpv má už dávno v sebe tiež

dominika18muc
10. jún 2019

Pri HPV je nepodstané či je pohlavný styk chránený alebo nie, prenáša sa aj keď sa použije ochrana. A ma to už pomaly každý tretí človek takže pohoda a žiaden stres 🙂

lucyluv
10. jún 2019

@dominika18muc a ako sa to prenáša s ochranou?

dominika18muc
10. jún 2019

@lucyluv Vytiahnute zo stránky http://www.hpv.sk/wtf-je-hpv.html

Rovnica sex sa rovná rakovina určite neplatí. Dôležité je však slovíčko MÔŽE. Prenášačom HPV sú muži aj ženy a na prenos je nutný kontakt s genitálnou oblasťou. Kondóm pred prenosom HPV nechráni, keďže nepokryje celú oblasť genitálií.

lucyluv
10. jún 2019

@dominika18muc ďakujem, teraz som múdrejšia 🙂

neluskas
10. jún 2019

@moonluknarova ahoj, ja som mala hpv virus. vzajomne si to prenasate medzi sebou. moze byt aj to, že ta nakazil partner