Môžem mať bolesť ľavého boku aj pod ľavým rebrom z chrbtice?

bibiana1910
26. aug 2023

Stretol ss už niekto s bolesťou ľavého boku aj pod ľavým rebrom z chrbtice ?
Uz asi mesia ma ťahá ľavý bok a teraz asi pred týždňom ma začalo tlačiť pod rebrami ako keby som tam niečo mala, moze to byt z chrbáta ?
Cítim lávu lopatku,rameno a sem tam kríže

ivkav5
26. aug 2023

@bibiana1910 pripnem sa, presne tým istým trpím dlhšie…neviem, či to spájať so zhoršením trávením alebo či to je jednoducho z chrbtice

bibiana1910
autor
26. aug 2023

@ivkav5 ja s trávením nemám vôbec problém, len ma ako keby ťahá ľavý bok a začala som mat pocit že mám niečo pod rebrami aj keď ležím na boku proste ako keby ma tam niečo tlačilo, máš tiež takýto problém?
Bola si už aj u lekára ? Ja rozmýšľam že pôjdem v pondelok lebo sa bojím čo to môže byt a samozrejme že čítam na internete a už som začala mat pocit že to je pankreas, zápal žalúdku, zväčšená slezina a neviem čo ešte všetko

ivkav5
26. aug 2023

@bibiana1910 presne mám to isté, ja sa k lekárovi ale ani nechystám lebo toto ja neobľubujem veľmi😅 tak mi daj potom vedieť, ako si dopadla keď pôjdeš 🙂
Ja u seba nemám pocit, žeby to bolo až také hrozné na lekára…ale mám aj problémy s trávením dlhšiu dobu, takže som si to spájala aj s tým…hlavne negoogli, tam sa dajú nájsť najhoršie vecí 🙈

bibiana1910
autor
26. aug 2023

@ivkav5 no veď to že na internete som našla fakt len to najhoršie 🤦‍♀️ preto som sa vystrašila že pôjdem k Dr lebo teda píšu o rakovine pankreasu a neviem čoho všetkého, potom už som začala rozmýšľať či to čo ma tlači nemôže byt nádor a neviem čo všetko a myslím že aj preto som z toho na nervy 🙈 ja to u srba spájam este s tým že som 7m po pôrode na tej ľavej strane nosím stále dcéru tak či to nemôžu byt preťažené ale zas potom si poviem že preto by ma tlačilo pod rebrami 😂 no čistá katastrofa… za 24 rokov môjho života som nemala žiadne takéto ťažkosti a nikdy ma nebolel chrbát tak ma ide z toho poraziť teraz 🙈 Ak pôjdem k Dr nám vedieť aj keď veľmi sa mi tam nechce lebo teda uz to vidím že ma bude podieľať na xy dalších vyšetrení

ivkav5
26. aug 2023

@bibiana1910 čosi, neboj sa absolutne takýchto scenárov 🙂
Určite to bude chrbticou spôsobené 🙏 ja som krivá jak paragraf a dosť dlho mám problémy s chrbticou a je pravda, že toto prišlo teraz práve v období, kedy som prestala cvičiť, takže zrejme to naozaj bude chrbtica

bibiana1910
autor
26. aug 2023

@ivkav5 a podľa čoho cvičíš ? Lebo chcem toez začať len neviem čo by bolo vhodne na tém chrbát

lenka2218
3. sep 2023

Ahojte, ja mam to iste ale na pravej strane. Boli ma pod lopatkou a ťahá sa to popod pazuchou až k rebrám dopredu. Mam 3 rocnu a 8 mesačnú dcérku. Keď spia obidve s nami tak to pociťujem celý deň, keď spí s nami len mladšia je to lepšie. Tskze to vyzerá na chrbticu. Masáže mi nezabrali.

bibiana1910
autor
4. sep 2023

@lenka2218 ahoj, no mna včera začalo bolieť aj pod pazuchuou a mám pocit že to tam mám aj horúce, neviem či nejaký zápal alebo to je spojené s chrbátom lebo ma dosť boli na ľavé rameno a lopatky + stále cítim tlak pod rebrami niekedy menej a niekedy viac.
Už mi aj napadlo čo zo nemôžu byt lymfatické uzliny a samozrejme myslím ba najhoršie, v piatok idem k fyzio ale rozmýšľam či ísť aj k Dr alebo čakať čo povie fyzio
Bola si aj u dr ?

lenka2218
4. sep 2023

@bibiana1910 bola som, aj na sono všetko v poriadku povedali ze je i z chrbtice

13matka17
15. feb 2024

@ivkav5 ahoj aj si to nejak doriešila?

bibiana1910
autor
18. feb 2024

@13matka17 fyzioterapeut, cvičenie a masáže 😊