Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžem mať problém so štítnou žľazou, aj keď sú výsledky ok?

kacusik69
8. jan 2013

Ahojte, mozem mat problem so SZ aj ked mam vysledky ultrazvuku aj krvi v norme? Podla priznakov (padanie vlasov, potenie, priberanie, siroky krk - na pohlad "zvacsena" SZ a i.) si myslim ja, dokonca i moj dr. ze nieco na tom bude, ale ako si pomoct ked mam vysledky v norme? Bola som vysetrovana 3x, naposledy v maji tohto roku... Dakujem za kazdu skusenost a radu!

alabama0011
8. jan 2013

@kacusik69
Ja som mala to iste, ale po dalsom polroku uz nastala zmena, zlaza sa mi naozaj zvacsila a uz beriem lieky polroka.. Akurat o dva tyzdne idem zas na kontrolu.

mummy01
8. jan 2013

@kacusik69 a vysetrovali len hormony alebo aj protilatky?

kacusik69
autor
8. jan 2013

@alabama0011 ja som bola predtym davnejsie vysetrovana, teraz v maji to bolo po dlhej dobe... len ma to stve lebo mam aj ine problemy a dost pravdepodobne to sposobuje SZ... udajne, podla mojho gyn. ale neviem fakt ci si nejako pomozem ked mi vysledky zatial zakazdym vysli negativne... kontrolu mi dal o rok :-/ je to sice uz o 4 mesiace, ale aj tak...

kacusik69
autor
8. jan 2013

@mummy01 vsetko vratane nabehu na cukrovku (kedze dr. je aj diabetolog a mama ma cukrovku) :-/ ak to niekde najdem, a bude mi vediet poradit niekto, tak sem tie vysledky mozem dat :-/ na posudenie...

kacusik69
autor
8. jan 2013

S-TSH 2,92 mIU/1, S-T3 volny 4,62 pmol/1, S-T4 volny 13,50 pmol/1, S-Tyreoglobulin 9,07 ng/ml, S-anti TG 0,5, S-anti TPO 0,70, S-anti TSH rec. Ab TRAK 0,17, S-Kortizol ranny odber 541,4 nmol/1, S-Parathormon 25,90 pg/ml, S-Osteokalcin 3,86 ng/ml, S-Beta-CrossLaps 370,40 pg/ml, S-Vitamin D 27,24 nmol/l (toto je prakticky vsetko co mam napisane na vysledkovom papieri, neviem co z toho je najdolezitejsie, ale ked porovnam s hodnotami ktore su uvedene za tym v zatvorke ako normalne hodnoty, tak fakt vychadza v norme... este mam ze SZ palpacne elasticka, nebolestiva, ostro ohranicena voci okoliu, USG mierna asymetria v prospech PL, P: 2,5 ml, L: 1,7 ml a v zavere ze na zaklade aktualneho stavu, vysetrenia a po zhodnoteni lab. vysledkov stav hodnotim ako eutyreoza, vzhladom k lab. vysledkom, USG ako aj palp. vysetreniu SZ tyreosubstitucna liecba tyroxinom t. c. nie je nutna
@mummy01

alabama0011
8. jan 2013

@kacusik69 tiez som mala gyn. problemy rozneho typu.. Mne sa to spustilo po porode.. Aj na imunologii som este skoncila, aj odtial mam lieky..

mummy01
8. jan 2013

@kacusik69 eutyreoza sa priznam ze neviem co je...ale preto som sa pytala na tie protilatky lebo by si teoreticky mohla mat zapal stit.zlazy a hormony vtedy mozu byt v norme.Kazdopadne ak ti robia kontrolne odbery a zlaza je zvecsena tak asi je tam nejake podozrenie na vznikajuce ochorenie.Ale ak mas hormony OK tak liecbu ti nenasadia,takze asi moc neporadim 😒

bebe2013
8. jan 2013

@kacusik69 mas mall vitaminu D, co moze mat podobne priznaky ako problem so SZ. Dalsia moznost je Hashimotova tyroitida, napriek nizkym protilatkam, lebo ti mohli tie testy robit akurat vtedy, ked si nemala autoimunitnu reakciu. Na druhej strane, T4 mas dost vysoke.

kacusik69
autor
8. jan 2013

@mummy01 no vsak to, ze vraj to mam v norme takze liecba nie je nutna... :-/
@bebe2013 ja tym vysledkom nerozumiem, neviem co je co... takze dakujem!!!

bebe2013
8. jan 2013

@kacusik69 nenechaj sa lekarmi odbit, a skus ineho endokrynologa. To F4 mas fakt zvysene. Nie som lekarka, ale vela som sa SZ venovala, lebo lekari ma nechali na holickach. A dobre, ze som sa nevzdavala, vdaka tomu som teraz v 21tt napriek tomu, ze mi tvrdili, ze otehotniet bude tazke.

kacusik69
autor
8. jan 2013

@bebe2013 doktor je super, je ochotny riesit, ale kym nema co asi mi to nepomoze velmi :-/ ja by som bola rada keby sa to nejako riesi, ale... a inak co sa toho vysetrenia tyka, vsetko som mala v referencnych hodnotach... takze neviem...

timotea244
8. jan 2013

@kacusik69 Ja sa liečim na štítnu žľazu od detstva,moje príznaky potenie,padanie vlasov,únava a priberanie aj z jablka.Je to nemožné a nepochopiteľné pre niekoho,no liečiť sa na štítnu žľazu je dosť ťažké.U mňa výsledky kolíšu ako na hojdačke.Raz mi veľmi vyskočí potom klesne.Naposledy som ju mala veľmi zväčšenú,že keď ma moja endokrinologička zbadala a pozrela na krk,hneď vedela,že je zhoršený stav...A dali ti neaké lieky?Alebo máš chodiť na pravidelné prehliadky?

kacusik69
autor
8. jan 2013

@timotea244 unavu som zabudla, som schopna prespat aj 20 hodin denne.... :-/ lieky mi nedal, mam prist o rok, teda v maji tento rok to vychadza... a uvidime... :-/

@bebe2013

timotea244
8. jan 2013

@kacusik69 tak únava sa spája so štítnou žľazou a som prekvapená,že až o rok kontrola,lebo keď aj výsledky boli v norme,tak štítna žľaza sa môže zmeniť-zhoršiť v priebehu pár mesiacov...tak držím päste.

kacusik69
autor
8. jan 2013

@timotea244 no vsak pojdem sa ho spytat... ja som si vzdy rada pospala... kedykolvek... ani v skolke som nemala problem spavat :D ako niektore deti... ale niekedy je toho uz fakt privela a hlavne vtedy ked mi ten spanok vobec nevyhovuje... :-/ skocim asi teda k endokrinologovi, ze co on na to... :-/

eleonora1
26. okt 2017

Ahojte viem ,že je téma stará 5 rokov, ale snáď sa dopatram k odpovedi. Chcela by som si overiť, že teda nemám problém so štítnou žľazou aj keď dole malým je písané t.c. tyroidalny status zodpovedá eutyreoze. Hodnoty mám S-TSH: 4,30, S-T3 voľný : 5,59 ,S- T4 voľný : 15,28 S- anti TG : 0,2 S- anti TPO : 0,69 a stimulujú ešte imunológia u ×<0,18
Ďakujem za každú odpoveď.

eleonora1
26. okt 2017

Musím sa opraviť prehadzuje slová. Posledné je stimulujuce imunoglobuliny

Tu začni písať odpoveď...

Odošli