Môžem pred PCR testom jesť a piť?

lizzygrant
3. jún 2021

Dobrý večer,
chcem sa opýtať, zajtra idem na PCR test, môže sa pred ním jesť alebo piť normálne? Ako to prebieha, čím sa líši od antigénového?
Ďakujem.

lvula
3. jún 2021

Nie, nemôžeš 2 hodiny pred jest, piť, umývať si zuby. Stačí použiť čarovnú stránku www.google.sk

lizzygrant
autor
3. jún 2021

@lvula Nemá náhodou tento portál slúžiť práve na pýtanie sa otázok? Radšej budem veriť ľuďom, ktorí na PCR teste boli, než často nepravdivým informáciám, ktoré sa na internete nechádzajú.

lvula
3. jún 2021

@lizzygrant 😅🤦🏼‍♀️
Okej, radšej sa spoliehaj na cudzích ľudí na Modrom koniku nez na oficiálne stránky k tomu určené 😅

lizzygrant
autor
3. jún 2021

@lvula Keď Vám to robilo taký problém odpovedať a teraz tu mudrujete, tak načo ste mi vôbec odpovedali? Určite by sa našiel niekto zhovievavejší. 🙂

luccija
3. jún 2021

@lizzygrant nechce sa mi verit, ze rok a pol pomaly co je pandemia sa to niekto opyta

sssss123
3. jún 2021

ja keď som mala ísť na PCR test tak mi prišla sms- Pred vyšetrením nepoužívajte zubnú pastu, ústnu vodu, žuvačku, nefajčite, nejedzte 2 hodiny

nikaeli
3. jún 2021

@lizzygrant výter z nosa z oboch dierok, výter z hrdla.. pred odberom 2hod nejesť, nepiť, nefajčiť, bez umytia zubov a bez žuvačky..

všetky dôležité info o Covide vrátane odberov sú na stránke korona.gov.sk 😉 držím prsty, nech je výsledok negatívny

tina4931
3. jún 2021

@luccija prečo by sa nemohla pýtať, ja som nebola na teste žiadnom tak tiež by som nevedela.

hettinka
3. jún 2021

@lizzygrant 2 hodiny pred nič nejesť, nepit, ani nežut žuvačku.

lizzygrant
autor
3. jún 2021

@luccija Nebola som nikdy na PCR teste, nikdy som nemala koronu, idem na operáciu a potrebujem PCR test, inak by som to nevedela naďalej.

sasa1310
3. jún 2021

@lizzygrant ono treba aj čítať SMS, ktoré prídu. Tam sú pokyny jasne napísané

lizzygrant
autor
3. jún 2021

@sasa1310 Nič o tomto sa tam nepíslao, inak by som nepísala sem, logicky.

lvula
3. jún 2021

@lizzygrant ani písať na MK ohľadom toho nie je velmi logické, ked uz sa odvolavas na logiku, ale budis 😅

lizzygrant
autor
3. jún 2021

@lvula Keď Vás obťažuje, že sa na to pýtam, tak nereagujte na moju otázku. Je to jednoduché.

dievcacitajucelist
4. jún 2021

@lizzygrant len na margo tých testov...ja som väčšinou ten čas dodržala, ale párkrát som normálne jedla a píla a vyšiel negatívny...tak neviem...

bagre
4. jún 2021

@lizzygrant tak aj keby som nevedela že nejesť, nepiť a iné... tak logicky by mi to tak vychádzalo. Sú aj spoľahlivé info ma oficiálnych stránkach. Ale na druhú stranu - radšej nech sa opýta a urobí to správne nie? By ma zaujímalo koľko ľudí toto vôbec neriešilo a síce na odber išlo ale predtým fungovali normálne žiadne 2 hodinové embargo.

oila
4. jún 2021

vraví sa, že by sa nemalo, no ja som sa zakaždým aspoň napila a nemyslím, si, že by mi to ten negatívny výsledok nejak ovplyvnilo

palinohavino
4. jún 2021

@lizzygrant ja som jedol v pohode ale to som nevedel že ma DR pošle na PCR
Výsledok bol ok

bagre
4. jún 2021

veď ale otázka nie je či bol výsledok ok, ale či vyšiel podľa skutočného stavu. Teda či nebol skreslený... jasné že taký výsledok typu "odber treba zopakovať, nebol prevedený správne lebo ste pili, fajčili" nevyjde nikomu.
Ak ideš na operáciu, test je vlastne len kontrola či si ok... trošku iné ako keď v januári za týždeň v 300 člennom kolektíve vyšlo 60 pozitívnych. Ktorí možno dlabali na to, ako sa má pcr spraviť...

tobinko2011
2. okt 2021

@nikaeli ak sa to nedodrží môže byť test falošné pozitívny?alebo ako to mám chápať?

gabrielkaa
2. okt 2021

@lizzygrant ja som jedla aj pila …