MR mozgu s kontrastnou látkou

cherry19811
9. feb 2021

Prosim Vas mam panicky strach , da sa vysetrit aj bez kontrastnej latky? Bolo mi povedane, ze mi ju pichnu a ja mam taky panicky strach, rozmyslam si ju nedat pichnut. Da sa aj bez kontrastnej latky plnohodnotne urobit mr mozgu a hypofizi?

zdenka7887
1. jan 2023

@milusinka18 angiografiu ciev na MR,či CT?

milusinka18
1. jan 2023

@zdenka7887 na MR 😊

zdenka7887
2. jan 2023

@milusinka18 super,tak to Vám pichnú kontrastnu látku a si tam trocha polezite. Určite ste už bola na MR ,keď Vám idú robiť angiografiu... S kým riešite výsledky vyšetrení to by ma skôr zaujímalo ,aký odborník...

stanka0926
12. apr 2024

Ja som bola na Mri vcera v Banskej a dostala som niekolko tazkych reakcii, az ma musela zachranka brat. Tym samozrejme nechcem nikoho strasit. Prvy krat som nemala po podani ziadne reakcie, tak som cakala, ze ani teraz nebude... Ale bola. Dokonca mi aj pani v sanitke povedala, ze ked bola ona, tak mala tazke opuchy, dokonca este 30 ludi po nej, a ze sa divi, ze to nezakazali...

katty123456
12. apr 2024

@stanka0926 ja som mala min týždeň CT krku s jódom...bála som sa pretože som alergik a po Mr mozgu s gadovistom som opuchla..Quinckeho edem sa tomu nadáva..ale napodiv s jódom bolo vs ok aj keď je pravda že ma preventívne napichali HC,a dithiadenom inj...a paradoxne pri gadoviste mi testy vyšli negat,čiže nie som priamo alergická naň,ale že v tele zápal a skrizena reakcia..skrátka ak máte reakciu na kontrast ktokoľvek ešte to nemusí primárne byť alergia naň ale skrizena reakcia

stanka0926
13. apr 2024

@katty123456 asi to tak bude. Myslela som, ze mi bol podany gadovist, ale bol to nakoniec dotarem, mozno ze tam je nieco ine pridane ako v gadoviste, alebo presne ako pisete skrizena reakcia, nakolko ma niekolko mesiacov palia zily po celom tele 😏 preto som sa toho podania aj bala, aby ma to nejako nepalilo zvnutra, a nakoniec som mala az taku reakciu, ze som myslela, ze "zhorim", dokonca som mala pocit, ze o chvilu odpadnem. Plus bolest na hrudniku, este som mala niekolko hodin tlak 180 na 110, a to mi bolo podanych 5 roznych liekov na tlak a este aj magnezium. Az rano bol tlak ok, ale doteraz sa este necitim uplne v poriadku. Prajem pekny den a vsetko dobre 😇