MUDr. Peter Vávra a MUDr. Martin Donoval v Skalici

petraas
1. feb 2012

Ahojte baby, aké máte skúsennosti s gynekológmi MUDr. Martin Donoval a MUDr. Peter Vávra? Som sa dozvedela ze môj super gynekológ MUDr. Peter Budinský už nepracuje v ambulancii v Holíči a vraj nemá žiadnu ambulanciu tak teraz musím hľadať nového gynekológa. Budem rada za každý názor či radu🙂

oliverka
1. feb 2012

Ahoj, chodím k Dr. Donovalovi tuším 3 roky. Som veľmi spokojná. Vyhovuje mi systém objednávania na presný čas, nikdy som nečakala tuším ani 5 minút. Aj to, že pracujú až do večera, takže nemusím vymeškávať v práci. No najpodstatnejší je pre mňa prístup lekára aj sestričiek a som presvedčená, že Dr. sa vyzná aj po odbornej stránke.
Na stránke skalickej gynekológie a pôrodnice je uvedené, že Dr. Budinský je tam zástupca primára. Neviem, či je to aktuálne, ale vyskúšaj tam 😉

sakulecek
24. feb 2012

No super ☹ Dúfala som že Budinský má nejakú novú ambulanciu a teda nemá ? Ja idem skúsiť MICHALCOVÚ v Gbeloch .

zabka8423
25. feb 2012

tiez by som donovala nemenila za nic na svete 🙂 je skvely a absolutne suhlasim s oliverkou. donoval ma vzdy riesenie na kazdy problem, jeho pristup a aj pristup sestriciek je normalny, nikto tam po mne nepozera ako na vrazdu, vzdy su ochotni a aj ked sa objednava a mala som aj akutny stav, vzdy ma nejako vsunuli do poradia, aby ma mohli riesit, ked si to situacia vyzaduje. a aj pekne prostredie tam. no a starostlivost v tehu, uplne spickova 🙂

zabka8423
25. feb 2012

@sakulecek ved podla toho odkial si 🙂 ak z holica, tak skus donovala, ak si z gbelov, skus tam. aj ked ja osobne preferujem chlapov gynekologov 🙂) oproti zenam sa mi zdaju citlivejsi 😎

kokorunecka
25. feb 2012

@petraas Jednoznačne Vávra 😉

oliverka
25. feb 2012

@kokorunecka Vávra má v nemocnici rizikovú poradňu? Ak máš čas, prosím, napíš (môžeš aj do IP), akú máš s ním skúsenosť. Môj gyn niečo spomínal, že ma tam pošle a ja som o Vávrovi v živote nepočula a neviem, čo môžem čakať. Ďakujem!

elienka
25. feb 2012

@oliverka ja chodím k Vávrovi, musím povedať, že som spokojná, prešla som od senického gynekológa (3h čakanie na vyšetrenie, sestrička mala večne blbé komentáre na moju váhu, mala som pocit, že otravujem, doktor nebol moc zhovorčivý) a u Vávru sa mi páči, že sa so mnou normálne rozprával, mala som pocit, že má na mňa dostatok času, objednanie na presný čas je bezplatné (v Senici za 9€) a za celý čas počas tehotenstva sa mi nestalo, že by tento čas bol prekročený viac ako o 30 min, väčšinou som chodila do vnútra skoro presne. Sestrička je strašne milá a zhovorčivá. Majú krásnu ordináciu. To sú všetko veci, ktoré by som v Senici považovala za ťažký nadštandard a tu to majú automaticky. Je vidieť, že im na svojej práci záleží.
Čo sa jeho prístupu k môjmu tehotenstvu páčilo bolo, že keď som mala zvýšený tlak, zbytočne nepanikáril, a ešte mesiac som bola doma, ale musela som si pravidelne merať tlak. Na poslednej poradni u neho som mala tlak vyšší, pre istotu pozrel prietoky, ktoré boli hraničné a tak ma poslal do nemocky. Najskôr som bola dosť naštvaná, ale v nemocke mi tlak začal strašne lietať hore dolu a pobyt v nemocke skončili akútnym cisarákom po 10 dňoch. Takže vlastne mu môžem podakovať. Doma by som to asi mierne podcenila a ten tlak mi vybehol za pol dňa na hodnoty ohrozujúce mňa aj bábätko.

oliverka
25. feb 2012

Ďakujem 🙂 Tiež som pôvodne chodila k Dr-ke v SE, ale asi 3 roky som u Dr. Donovala v Holíči. Nedá sa to porovnať! 🙂

matula00
25. feb 2012

Aj ja sa pridavam k nazoru, ze Dr. Donoval je super. Ja som k nemu tiez presla od senickeho gynekologa a zatial si nemozem na nic stazovat (klop, klop, klop), prostredie, pristup ako lekara, tak i sestriciek je vyborny, mile a zhovorcive a takisto vybavenie u neho pre tehu mamicky je podla mna na dost vysokej urovni. Minuly rok v januari sa mi narodila dcera a za cely cas tehu som nemusela chodit do ziadnej nemocnice nakolko vsetky potrebne vysetrenia mi urobil on v ambulancii.

zabka8423
25. feb 2012

@matula00 presne to je na tom u donovala super, ze je vybaveny a nemusi clovek behat hore dole, vsetko tam je pod jednou strechou 🙂

matula00
26. feb 2012

@zabka8423 a ja zase suhlasim s tym tvojim nazorom, ze chlap gynekolog je lepsi ako zena, aspon ty na ktorych som natrafila ja... zeny su naozaj menej citlive, podla mna zastavaju nazor, ved zena vydrzi ☹ toto sa mi potvrdilo aj v porodnici.

zabka8423
26. feb 2012

@matula00 no veru, ked vysetruje doktorka pred porodom, tak mi to pripada ako keby sa chcela pomstit 🙂))) ale ked vysetruje chlap, tak zatial kazdy bol citlivy a ohladuplny.

matula00
26. feb 2012

@zabka8423 pekne a vystizne napisane 😉

anlady
26. feb 2012

Ahoj, MUDr.Donoval,je strašne super-žiadny problém.Vždy pomôže,vždy.Je úžasný ! Len odporúčam

zabka8423
26. feb 2012

mne to pride tak, ze ak si chlap zvoli byt gynekologom, tak asi ma vztah k zenam ako takym a ma k nim uctu. chlap, ktory ma so zenami problem asi nebude gynekologom 🙂 a mladych mam rada preto, lebo este nie su profesionalne zdeformovani 🙂

beeruska1
14. mar 2012

ja chodim k Vavrovi a nemozem povedat jedine negativum (az na to, ze som sa po case dozvedela, ze to je segrin spoluziak, ale to je o inom 😀 ) ordinacia krasna, pristup super, aj sestricky uzasne. ked ma teraz tesne pred porodom poslal do poradne do nemocnice, bola som v soku - ten pristup, otrasna ordinacia, kde clovek z kabinky ide "s holou ritou" cez dve miestnosti a vo vysetrovacej su aj dve sestricky! u vavru je najprv sestricka, potom kabinka, v ktorej je aj plast co si clovek hodi na seba, a potom si prejde do miestnosti, kde je iba doktor. ziadne promenady hore dole nahy pred iks ludmi. prislo mi to vazne nechutne v tej nemocke. a len ma to utvrdilo v tom, akeho mam super doktora 🙂

skoricaxx
16. mar 2012

ahoj
VAVRA - no co sa tyka ordinacie, vybavenia, objednávania, sestrička viac ako super. Mne by bodlo ak by sa viac so mnou rozpraval. Možno je odbornik dobrý - a bral to tak ze ked cakam druhe že uz všetko viem.
V SE je pravda že ordinacia, čakanie, aj sestrička desné ale doktor mi vždy vysvetlil preco mi beru krv čo sa stým zisťuje...

oliverka
16. mar 2012

@skoricaxx O ktorom Dr. v SE hovoríš? Priezvisko má na Ž? 😉

petrahy
16. mar 2012

ja chodím k Vávrovi a neviem si vynychváliť síce som chodila k Černákovi a on tu už moc neordinuje z praktického hľadiska som prešla k Vávrovi, patrím k tým komplikovanejším typom a jeho prístup k všetkým možným otázkam bol super som zdravoťáčka a pýtala som sa na všetko a dopodrobna a vždy bol ochotný a milý u mňa 100% spokojnosť nemenila by som v Gbeloch doktorka podla rozprávania čo viem berie pri preventívkach dosť peňazí za sono a na prsníky posiela do Skalice alebo Senice u Vávru máš všetko a platíš len poplatok za použitie zrkadiel tuším 3 eura

skoricaxx
17. mar 2012

@oliverka
ano o mladom živicovi

luluapali
19. sep 2012

@skoricaxx Ja som mala tento istý problém s vávrom pri mojom prvom tehotenstve. neboli mi robené screeningy na vrodené vady, moč som priniesla iba jeden krát, pripadalo mi to tam, že ja som tá, ktorá sa má pýtať na vyšetrenia a žiadať o ne. keď ani neviem o aké...

benjaminka58
6. nov 2012

Ja som chodila k pani doktorke Michalcovej do Gbelov...mali sme spolu mensi problem takze som sa rozhodla zmenit lekara...teraz mam pana doktora Vavru a teraz môzem povedat som snim velmi spokojna...on je k svojim pacientkam velmi prijemny

martinka2324
26. nov 2012

Ja som sa tiež prehlásila od doktorky zo senice k doktorke Michalovičovej do Gbelov a zatiaľ nemám žiadne výhrady...už k nej chodím vyše 3 rokov...Teraz sa mi vyskytli väčšie problémy s výsledkami z cytológie a nemôžem povedať na ňu jediné krivé slovo...je veľmi milá, príjemná, vždy mi vysvetlí čo ide robiť prečo a v tomto mojom probléme je veľmi dôsledná, čo by som sa v Senici takejto starostlivosti nedočkala...

piacere
4. jan 2013

Prosím vás, ako je to aktuálne u Donovala? Čo všetko sa u neho platí v tehotenstve? Posiela (alebo robí) aj ultrazvuk na DS v 12tt?

sakulecek
17. jan 2013

Takže nakoniec som išla k Michalcovej a zatial som max. spokojná .

degmovaz
4. feb 2013

@sakulecek Tak dufam, ze Ti spokojnost vydrzi. Ja idem od nej prec. Pocas tehu si odomna pytala za kazde sono 15,-Eur, takze som jej za cele tehotenstvo poriadne zacvakala. Vtedy som bola rada, ze mi robi sono pri kazdej poradni, ze ma tak dobre sleduje, ale teraz to vidim uplne inak... Ak by som presla k inemu lekarovi, nestalo by ma to tolko penazi. Mojej sesternici nechala narast cystu do takych rozmerov, ze jej museli zobrat celu maternicu, a to nehovorim o jednej mladej zene, ktora kvoli jej nedoslednosti umiera... celkom zbytocne :(

sakulecek
4. feb 2013

No tak s tým SONO je to pravda , ale s tou mladou ženou ...............NESTRAŠ MA ! :( , čo sa vlastne stalo ?

monika1313
5. feb 2013

Baby ja mam zasa dilemu co sa tyka Vavru,akoze sestricka jeho zena je fest mila...ta je super ale naposledy ked som bola na poradni tak bol naduty jak papuca poriadne mi nic ani nepovedal,no nic moc a pred vianocami som chcela aby mna vypisal na PNku ale ani za svet nechcel ze to je dobre ze vam je zle a take keci...lenze nemam prave najlahsiu pracu a hlavne som v hluku tak som mala strach tak mam dilemu ci mam ist k Donovalovi ktory zevraj vypise bez problemov a najhorsie je ze som dostala aj chripku a beriem antibiotika a som v 18tt tak fajt neviem co mam robit.... 😢

sakulecek
5. feb 2013

Môj názor je že ked nie si s lekárom dlhodobo spokojná tak ísť k inému , ja som tak bola u Slivkovej dlho som to odkladala a potom ked som prešla k Budínskemu som bola v šoku že aj takí lekári sú 🙂 . Nemáš čo stratiť .

erulka77
8. mar 2013

@monika1313 Vavra je v poslednej dobe akysi divny ' nebyval taky pocula som na neho nie velmi dobre veci ☹