Musím čakať na PCR test, alebo sa môžem denne testovať na antigénovom?

13. feb 2021

Ahojte, manzel je pozitivny na covid, na antigenovy test, ja som bola negativna, ale musim byt s nim v karantene, obejdnat sa na PCR test ale mozem chodit napriklad kazdy den sa otestovat na odberne miesto he ci uz som pozitivna ? Zeby som cim skor vedela ze ci uz som alebo nie ? Alebo je to hlupost...

lucija93
13. feb 2021

Ahoj ja keď som bola pozitívna tak môj priateľ išiel až po 5 dňoch na PCR test samozrejme objednaný. Ale keď nám volali z úradu verejného zdravotníctva tak povedali ze pokiaľ nemá príznaky nemusí ísť na test vôbec. Ale karanténeu musel dodržať. Samozrejme príznaky sa po 3 dňoch dostavili tak šiel na PCR a pozitívny tiež.

meluela
13. feb 2021

Sed doma v karantene a chod na PCR po odporucanom pocte dni. Ked budes chodit opakovane na nie velmi spolahlivy antigenovy test, tak zbytocne ohrozujes vsetkych okolo, vratane zdravotnikov ktori robia antigenove testy.

nikiki29
13. feb 2021

@lucija93 ja nemám žiadne príznaky, na test som išla dobrovoľne, aby som neohrozila svoje okolie. Pozitívna som bola na 9.deň ... keby skončím karanténu na 10.deň ako bolo pred tým platné, ohrozujem všetkých okolo. Dosť chorý systém. Aj keď viem, že nám to RÚVZ kázali presne ako vám. Na PCR ma ani neobjednali, zrušili mi žiadosť, prišla mi SMS že mám len dodržiavať karanténu 🤦🏻‍♀️

veronikaszabova
13. feb 2021

Sed doma, mas byt v karantene, na 8my den pojdes na PCR - objednaj sa.

lucija93
13. feb 2021

@nikiki29 hej je to cele na hlavu. My sme aj RUVZ vraveli ze sa pôjde otestovať aj keď nebude mať príznaky... A pani v telefóne že je to zbytočné že prečo na test keď nemá príznaky... Tak sme jej povedali ze to vyžaduje naša obvodná Dr a mali sme pokoj... A dobre ze išiel. Aj to sme z TN a objednala nás na Myjavu...takze som tam musela volať ze prečo na myjavu aby nás prehodila... Choré celé... Nikto pomaly žiadne info k tomu neposkytne... Za mňa bol covid veľký chaos

mogaa
13. feb 2021

ostávaš v karanténe a máš čakať na termín PCR testu, nesmieš chodiť na antigénové testovanie, ktoré okrem toho nemá význam lebo ty musíš ostať v karanténe aj keď budeš negatívna až kým sa manželovi neskončí karanténa....a je to hlúposť behať na test každý deň keďže ty sa môžeš nakaziť od manžela kedykolvek počas spoločnej karantény a antigénový test to ukáže pozitivitu najskôr na 4-5deň od nakazenia.......čiže ty sa kludne môžeš nakaziť od manžela 8deň karantény.......nehovoriac o tom že ak by si bola poztívna tak to každý deň roznášaš lebo antegénový test ukáže pozitivitu až na 5deň od nakazenia a ty sa od muža môžeš nakaziť kedykoľvek počas 10dní.....

mogaa
13. feb 2021

Mužovi aj sebe nasaď C,D,zinok a betaglukány a obaja veľa oddychujte, najdôležitejšie je pre oboch ostať doma, akýkoľvek iný vírus čo by muž dostal (chrípcha, nádcha od teba čokolvek môže stav tvojho muža len zhoršiť......

autor
13. feb 2021

@mogaa ja sa len obavam kvoli tomu ze som v 7tt , mozem teda brat zinok cecko decko ?

mogaa
13. feb 2021

C,a D určite môžeš v odporučených dávkach, zinok nie som si istá.....prípadne si pozri zloženie pri vitamínoch pre tehotné či sú tam uvedené

flavica
13. feb 2021

zakladnymi vitaminmi vobec nic nepokazis, alebo si rovno kup vitaminy pre tehotne 😉