Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mykóza na nechtoch na nohách

mijama29
26. máj 2019

Mám zrejme mikozu na nechtoch, podľa toho co som prečítala. Tvrdnú. Niektoré už pri strihani len praskajú. A sú zažltnute. Mikozu mal brat je turista, zrejme teda z topánok a nevzdusnej obuvi, spotené nohy a dlho v topánkach. Zrejme som to chytila v sprche. Inak si to neviem vysvetlit. Je mi fakt trápne ísť s tým k dr. Som normálne čistotna a dám si na sebe záležať o to viac by som sa hanbila. Blíži sa leto tak má to fakt štve. Viete prosím poradiť niečo bud overené domáce, alebo čo kúpim v lekárni. Prosím píšte tie, čo viete naozaj poradiť, naj z vlastnej skúsenosti. Ďakujem

liz_lemon
26. máj 2019

@mijama29 co je na tom trapne? bez pomoci kozneho sa toho nezbavis

sta0
26. máj 2019

@mijama29 ahoj, vlastnú skúsenosť nemám, ale robím s Justom a môj otec mal mykózu na nechtoch, stále si na to mazal rôzne olejčeky a mastičky od lekárky a nevedel sa jej zbaviť. Priniesla som mu na to Tea tree olej s manukou a rosalinou (likviduje huby a plesne) + k tomu krém a Pedibon, no a pekne mu to ustupuje. Za mňa odporúčam toto. Sesternica robí pedikérku a vravela, že práve manukový sprej používajú na plesne na nohách a nechtoch.

kikulienkadd
26. máj 2019

Ahoj,nie je na tom nič trápne ísť k lekárovi, jedine antibiotiká mi pomohli a odvtedy už mám cca 15 rokov pokoj. Smelo k lekárovi, nemáš sa čoho obávať, myslím, že už také ako máš videl...

kristinajo
26. máj 2019

Toto mam vyskusane na synovi : https://www.schollsk.sk/starostlivost-o-nohy/do... Predtym sme vyskusali vsetko mozne, a toto konecne zabralo. Ale poctivo sme aplikovali podla navodu.

michaelka_
3. feb 2021

Ja sa na to liečim, ešte to nie je úplne dobre, ale bude. Liečba:
lieky Terbinafin od kožnej + Mycetal krém + School lak na mykózu ( to som si zakúpila sama)
a pravidelná pedikúra.