Myslíte, že mám úpal?

jan99
3. júl 2019

Ahoj, bol som na dovolenke ,tury a tak,potom vela hodin na slnku a spieklo ma (už sa mi šupí tvár),od vecera a rána som taký malátny,unavený,boli ma hlava,pocit nevolnosti a precitlivenosti. Už je to tretí den,vcera mi bolo Ok v posteli aj som sa pekne vyspal po praci cez den,v práci som fungoval a ráno som bol OK,ale teraz ma zase bolí a viac,taká tupá bolest celej hlavy a trochu viac vzadu. Myslel som si,ze je to úpal.

Pijem vela vody a som v klime.

Aké máte skusenosti?

pupavocka101
3. júl 2019

@jan99 moze byt upal, unava, slnko je agresivne treba nosit ciapku, ja by som zasla za doktorom pre istotu 🙂

silvusias
3. júl 2019

Ako podľa mňa si vtedy chytil proste úpal. Ak by ti bolo aj na vracanie, tak treba navštíviť lekára. Inak vyhýbaj sa priamemu fúkaniu klímy. Mohol by si dostať ešte aj zimnicu

jan99
autor
3. júl 2019

Hej,ak to budem mat este zajtra,tak pojdem k doktorovi,ale len mi teraz zacala taká tupá bolest hlavy a znížené vnímanie. Nie,na vracanie mi nebolo a ani horucku som vcera nemal,preto som to neriesil,ale už ma to nebaví.. neviem kolko to má trvat a vobec ci je to úpal alebo to mám začat riešit inak,skusim zavolat obvodnej.

emmusska
3. júl 2019

@jan99 tak to by ti bolo spatne dopar hodin potom ako si bol na slnku najneskor druhy den, vracanie, bolest hlavy,horucka, podla mna to mas z tej klimy

arcticcode
3. júl 2019

U mna sa z niecoho podobneho nakoniec po magnetickej rezonancii vyklul zapal nervu

jan99
autor
4. júl 2019

// Asi som to zle napisal,ale bolo mi zle uz ten vecer trochu a ráno viac,bolest hlavy sa mi v práci zhoršila,ked som robil. Preto som siel k doktorke. Tera 4.7 uz je to 4. deň.

Tak ja som chodil po slnku dlho a tury (vycerpanost) nervy z auta (porucha v zahranici). Doktorka urobila test na infekciu a cukor obe v poriadku,krv az v pondelok. Tlak 141/70, podla netu mám priznaky upalu a vysokeho tlacu - precitlivelost,mierna nevolnost (traviace problemy),tupá bolest celej hlavy ako by mu ju niekto tlacil,mierne zavrate pri zvyhani z postele. Dala mi Novalgin 2x denne a ze mam lezat... doktorka tak dobrá na recepty...