Nadmerné vypadávanie vlasov. Ako s tým bojovať?

lienka2551
7. okt 2013

Ahojte.
Viete mi prosim vas niekto poradit nejake typy proti vypadavaniu vlasov? Napr.nejake vlasove tonika alebo vyzivove doplnky . Zacali mi hrozne padat. Zakazdym ked si na nie siahnem vytiahnem take trsy vlasov ze sa mi chce plakat a mam pocit ze este tyzden takymto tempom a budem plesata. 😒
Nikdy som nemala takyto problem mala som vzdy huste vlasy a ani nikto z nasej rodiny netrpi tym zeby mali malo vlasov, my sme skor vlasata rodina 😀 . Vlasy som si farbila, umyvala casto a vobec nepadali. Dala som ostrihat nech sa odlahcia, zacala som si vlasy umyvat namiesto 4x za tyzden len 2x, prestala som sa sa farbit a este som aj zacala pouzivat asi 2 mesiace tabletky biosil a nic. Vlasy len padaju a padaju. Vsetci mi hovoria ze to je len tym ze je jesen a ze je to normalne, len ja si nepamatam nikdy ze by mi tak strasne padali ☹
Dakujem za rady

radiator144
18. nov 2021

@sulky a to pri jednom zmyvani tolko ci ako?

sulky
19. nov 2021
radiator144
21. nov 2021

@sulky a padaju ti este ci ti nieco pomohlo?

sulky
21. nov 2021

@radiator144 stale padaju, uz 2 a pol mesiaca. Chodim na vysetrenia. Gastro a gynekolog.

patricia1508
29. aug 2022

@blanocka rada by som si ich pozrela ale link nejde otvoriť

kikulik1
15. apr 2024

@sulky Dobré ránko, viem, že je tento príspevok už starý, ale chcem sa opýtať, či Vám to padanie vlasov prestalo a čo ho spôsobilo. Ja mám tento istý problém, rovnako mi padajú ako vám z ničoho nič. Síce kojim už 2,5 roka, ale už minimálne. Vitamíny beriem. Bola som aj na rozbor krvi. Vopred ďakujem za odpoveď

sulky
15. apr 2024

@kikulik1 zdravim, nic mi bnepomohlo, iba antikoncepcia. Gynekolog mi ju prepisal kvoli padaniu vlasov. Brala som ju rok. Potpom som uz nechcela, tak som prestala. A padanie zacalo znova. Zasa mam asi len polovicu vlasov na hlave. Neviem co s tym. Bola som aj v nemocnici tyzden na koznom a nenasli nic vazne. Tak som rozmyslala ze by to mohli byt hormony? Kedze antikoncepcia ich upravuje? Neviem veru. Mmentalne sa idem data zasa ostrihat na kratko :(

kikulik1
16. apr 2024

@sulky no tak to ma mrzí. Ja som bola na gynekológiu a hormonálny profil je v poriadku. Všetko aj štítna žľaza...podla mna to mám asi zo zlej farby na vlasy.... Idem na kožné. Uvidím....