Nafúknuté a veľké brucho

madic
28. apr 2016

Ahojte, mám strašný problém s nafúknutým bruchom, stále som nafúknutý aj keď zjem len niečo malé, dávnejšie som dosť cvičil lebo som si myslel že som tučný ale mal som to stále aj pri pravidelnej strave a tvrdom cvičení, aj v práci mám neustály pohyb, bol som na gastre a na kolonoskopiu sa bojím.Mám 176cm a 65kg, už rok nepšportujem PS: viem že toto je stránka pre ženy ale neviem kam sa obrátiť, je to dlhoročný problém ale je pravda že sem tam si uchmatnem niečo sladké a posledný rok už ani kvôli tomu nechodím z domu, a ak áno len zo stiahnutým bruchom, mám to ako malý černoško :D a ráno a večer keď sa pomeriam, tak to robí 10 cm v páse + pridám fotky ako vyzerá napnuté a aké to je normal...

ronny_9
28. apr 2016

@madic fuu ale to mas naozaj dost nafuknute brucho. Tu nieco urcite nie je v poriadku a byt tebou idem k doktorovi. Neboj sa toho, take vysetrenie nejake zvladnes. Mozno ti zle travi ale taketo brucho mat pri pohybe mat nemozes

madic
autor
28. apr 2016

no veď práve že som aj cvičil ako blbý každý deň skoro rok, po nočných, papal bobule proteiniky :D :D a teraz rok sedim na zadku pri PC a je to to isté :D vždy som to brucho také mal :P

zanetamatej
28. apr 2016

@ronny_9 ahoj maju ti robit kolonoskopiu hrubeho creva asi ze? Bratrancovi to robili 2 x, prvykrat len s nejakym oblbovakom a vraj to bolelo ale druhykrat uz pytal nejake lokalne anestetikum co na ten cas znecitlivie cast tela to bolo ok len musel mat doprovod domov. Ale si to pytaj keby ti to mali robit, synovi robili endoskopiu v narkoze ale v rakusku.i

misel0806
28. apr 2016

@madic to je ozaj nafuknute a dost... Radsej chod na kolonoskopiu neboj sa.... Ja by som necakala ani chvilu lebo dobre to nevyzera...😄

maxiva
28. apr 2016

dalsi vymysel 😠 uz tretia tema... 😖

charlie1980
28. apr 2016

Fuha, pocuj, kedy bol posledny menzes ? Zeby tehotenstvo ? Ja ti neviem, mal by si aspon gynekologovi zbehnut, nech mrkne UZV.

mamutka
28. apr 2016

Nemas nahodou problem s lepkom? Nemyslim rovno celiakiu, ale nejaku neznasanlivost. Ja som oficialne s lepkom v pohode, ale realne mi po nom puchnu nohy. Ked som ho uplne vysadila na 2-3 tyzdne, prvy krat po asi 8 rokoch mi prestali opuchat nohy. To len taky napad..... lebo mne s nohami nepomohli ani vysetrenia na cievnom, ani endokrinol., len vlastny lepkovy experiment zo zufalstva. Ale zabsolvuj vsetky mozne vysetrenia radsej

madic
autor
28. apr 2016

@zanetamatej ahoj, hej dali mi odporučanie na kolonoskopiu pred pol rokom, nejak som sa na to vykašľal 😅

madic
autor
28. apr 2016

@maxiva hej čítal som tie ostatné témy, ale aspoň budete vidieť ako vyzerá naozaj nafúknuté brucho 😀 😀 😀

7certik7
28. apr 2016

Joj ved to si robi prdel :D :D len foti a ukazuje sa :D inak fajne brusko,no bohuzial neuspel sim chod si robit prdell inde..;) ved to vindo,ze to nafukol nasilu 🙂

erika1811
28. apr 2016

Ja s tym mam naozaj problem...od zaludka ked nestahujem brucho ma strasne tlaci a vyzeram ako v 7 mesiaci..a to staci aby som sa rano napila vody 😢 mam aj par kil navyse a hlavne na bruchu a stehnach ale viem ze toto tuk nebude lebo mam aj tvrde to brucho....a hlavne mam ten "tlak" okolo zaludku...neviem ci som to spravne opisala...vyzera to naozaj strasne😞

maxiva
28. apr 2016

@madic no bodaj by si necital,alebo necitala,ked si ich zalozil 😉 hahaha ,trapne 😖

anatalia77
28. apr 2016

"...posledný rok kvôli tomu nechodím z domu..."
No jasne to ti tak verím

fajciarkakokotov
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erika1811
28. apr 2016

Tu sa uz fakt musi nejake drble decko pekne nudit...a ak nahodou nejaky dospely tak to uz je diagnoza riadna...

misel0806
28. apr 2016

Tusim ti vyfucalo brucho spodne foto vyzera ok😄

katka1981
28. apr 2016

@madic, pokial si tu z nas nerobis srandu, tak chod k lekarke, nech ti vezme krv, testy na lepok, mlieko, HIT. Asi mas celiakiu alebo zapalene crevo kvoli inej diagnoze, ale lepsie bude pockat na vysledky testov.

gucciok85
29. apr 2016

@erika1811 mozu ti chybat enzymy na travenie. Crevna flora nie je ok. Malo Hcl v zaludku.

madic
autor
29. apr 2016

Niesom decko a naozaj to mám také aké to je.. tak skúšal som probiotiká-z toho som mal pravidelné hnačky, rôzne čaje-ešte sa mi to zhoršilo, ako hovorim mal som gastro aj sono a v poriadku, doktorka poradila že to môže byť aj stres. No a áno von moc nechodievam pretože za prvé to vyzerá hrozne, musím stiahnuť žalúdok takze chodim ako rambo a mam 65kíl, a za druhé bojím sa niečo zjesť lebo ma okamžite nafukne a ked som v práci celý deň bez jedla, prídem domov celkom unavený a jasné že ani nemám energiu niekam ísť, zabehať si alebo podobne. Vyskúšal som snáď vsetko čo poznám, ešte teda ostáva kolonoskopia a ak ani to nevyjde tak neviem. Ešte by som rád povedal ohladom toho obdobia ked som aj športoval, celkom som schudol aj tak brucho bolo velke ale tuku bolo podstatne menej ako teraz. KAŽDOPÁDNE určite vyskúšam ešte tú bezlepkovu diétu, to znie rozumne, ale je to posledná šanca, ak neuspeje, proste pôjdem na nejaké tie testy a podelim sa o info, aby to pomohlo aj niekomu inému

u2jana
29. apr 2016

@madic
ahoj
tiež mám problém s občasným nadutým bruchom, u mňa je to je jednoznačne zo stresu, ako som googlila - syndrom dráždivého čreva.... neviem, či to máš stále, alebo občas...
mne pomáha Hylak forte
a jednoduché cviky s jogy zamerané na brucho....

katka1981
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
charity
29. apr 2016

@madic Smer imunologia. Takto sa prejavuju rozne intolerancie a alergie.

petrad15
29. apr 2016

@madic Určite nestrácaj čas a choď na testy, k doktorom proste to rieš

madic
autor
29. apr 2016

V´daka za rady, tie blbe komenty ignorujem a u2jana aj umňa je to možno zo stresu, vždy po práci ma chytí, ... no plynatosť a potom je to celkom ok, o Hylaku forte som nepočul, skúsim

madic
autor
20. feb 2017

Tak nakoniec som bol aj na gastre, črevá v poriadku ale na iných vyšetreniach sa prišlo na to že mi nerobí dobre cukor a sladké celkovo. Tak isto aj moje stravovanie, polotovary a len zriedka niečo varené. Takže musím jesť aj viac krát do dňa menšie poricie, nie ako doteraz 1-2x za deň a poriadne. Ak máte podobné problémy, zájdite si za lekárom, od toho tam lekár je, aby vám pomohol ohľadom zdravia 🙂

lucy141
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka1981
1. sep 2022

@madic, asi premnozene kvasinky. Pomaha orehgano a probiotika. A skuste pocuvat Bukovskeho, je skvely. Aj ja by som ho mala nielen pocuvat, ale jeho rady aj dodrziavat, drzte sa.

ane005
21. sep 2022

@erika1811 ahoj..ja mam toto iste ako to opisujes :( riesila si to uz nejako?
Ďakujem

ane005
24. nov 2022

@erika1811 ahoj podla opisu mam to iste :/ riesila si to nejak? Pomohlo Ti nieco? Ďakujem pekne za info

ritta86
24. nov 2022

Zmenit stravu, pises, ze jes polotovary. Su plne konzervantov a dochudzovadiel, vsetko ti to zanasa creva. Vysad mlieko cukor, rano pi nalacno zelerovu stavu, citronovu vodu, doobeda jedz len ovocie/ resp aj obilniny(idealne bezlepkove) ako kase ale sladene len ovocim a hlavne znizit prijem tuku. Nafuknute brucho znamena ze ta aj boli a mas vetry ? Mozes to mat z kvasiniek ( tie jedia sladke) mlieko ale tiez strasne drazdi traviaci trakt, odporucam vysadit mliecne vyrobky. Jest vela cerstvej zeleniny a ovocia.Hybat sa….