Náhle začervenanie tváre

jeffreestar
5. nov 2013

Vie mi prosím niekto poradiť, čo može sposobiť nahle začervenanie tvare?? Pokožka sucha, červena..ked sa natrie tak štípe..a vlastne je to len v oblasti pod ocami a líc..červene flaky..cca pred 4 dnami na lavom oku opuch mierny pod okom..svrbelo ale aj trochu bolelo..potom na druhy den aj ustalo len ma v kutiku oka (nie pri nose) zacalo velmi svrbiet a zacala sa mi robit sucha pokožka..natierala som, ale ziadna zmena..červene..svrbí a pri natretí štípe( vcerajsšie zistenie) a do dnes to bolo tým stylom svrbivým..a pred par hodinami pri pohlade do zrkadla som ostala šokovana ked som videla ze líca a viečka pod očami mam cervene a miestami sa mi robia aj flaky ci v blizkosti očí alebo v okolí ust..flaky pod očami su velke a flaky okolo su mensie.. (ten opuch pod okom pred 4 dnami som si zistila ze je to priznak niečoho s nadobličkami) ale toto sčervenanie tvare neviem čo s tým robiť..prosím poraďte mi ☹ ☹ ☹

salome_82
5. nov 2013

Možno ekzém alebo alergia na nejakú potravinu. Mne keď sa zhorší stav, tak to mám také ako popisuješ.

m_ij_ka
6. nov 2013

@jeffreestar píšeš, že ak si natrieš tvár tak štípe. Tak prestaň používať krém s čím sa teraz natieraš, choď ku kožnej

aristka
6. nov 2013

toto vyzerá na alergiu ,choď čím skôr k dr.nech sa ti to ešte nezhorší ...

dovolenka2
6. nov 2013

náš malý to mal okrem toho aj koliky atd a má potravin. alergiu na bielkovinu kravského mlieka okrem iného a teraz sa mu to práve začalo objavovať aj keď drží diétu tak asi zasa testy :(

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jeffreestar
autor
6. nov 2013

@m_ij_ka
Ten krem ktorým som sa natierala som používala aj predtým a vtedy mi nič nerobil..vsetko to zacalo len včera.

m_ij_ka
6. nov 2013

@jeffreestar ťažko povedať čo konkrétne to môže byť, môže to byť alergická reakcia alebo aj niečo iné, radšej choď k dr.

bartaloska
6. nov 2013

aj ja som to mala....výsledok: ekzém plus alergia na citrusové plody 😢 . natieram sa len s ambidermanom ( kúpiš v lekárni) a holtov krém. Alebo pôjdes k dr. a dá ti nejaké mastičky na recept. Ja som niekedy tak opuchla, ze manzel sa ma zlakol 😒

jeffreestar
autor
6. nov 2013

@dovolenka2
No prave to že som včera nezjedla nič take čo by som pravidelne nejedávala. Tiez som hutala nad vsetkym mozným čo to mohlo sposobit no na nic som neprisla..momentalne tvar ani nemam natretu no boli ma oblast oči..mam velmi suchu pokožku na tvari teraz..a mam pocit ako keby sa mi pod očami stahovala koža :( mam aj mom.kvoli tomu zvyraznene vrasky..no jednym slovom teraz ked nemam antretu tvar vyzeram ako starenka..
Dúfam ze sa tvojmu malickemu polepší a bude všetko v poriadku.

jeffreestar
autor
6. nov 2013

@m_ij_ka
Ak sami podarí dačo prirodne vymysliet čo by mohlo pomocť, alebo daku masticku v lekarni..lebo momentalne som odcestovana a este aj nejaky cas budem..

slaskou
6. nov 2013

@jeffreestar skus najskor nejaky cisty prirodny olejcek za studena lisovany-olivovy,mandlovy,arganovy,hroznovy,marhulovy...atd

dovolenka2
6. nov 2013

jeffreestar Ďakujem za prianie, zatiaľ to skôr vyzerá naopak ale to je o inom
čo sa alergie týka mne niektoré veci nevadia ak ich neskombinujem z inými alebo kamoška mávala strašné exémi na rukách všetky potravin. testy jej vyšli neg.a nakoniec zistili, že má peľovú alergiu a prejaví sa jej po zjedení väčšieho množstva ovocia. Ale toto všetko máme potvrdené od doktorov, takže keď máš takéto problémy nelieč sa doma ale pekne choď dokymu nech oni zistia čo Ti tak tváričku pošarapatilo. Nech si testy pekne porobia