Nebolestivá a nepohyblivá hrčka na pravej strane hrtanu

nospire
24. jún 2023

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či nemá niekto skúsenosť s nepohyblivou a nebolestivou hrčou na pravej strane hrtana. Už je to asi mesiac kedy som ju objavil a mám strach, že to je niečo vážnejšie. Do toho ma trochu pobolievajú uši a aj jazyk. Na ORL idem za mesiac.

maranta_leuconeura
24. jún 2023

Tak sa dozvies na ORL. Co chces pocut? Moze to byt od benignej tukovej hrcky, cez zhurenu uzlinu az po maligny nador hocico 🤷 Je dobre, ze si to ides dat skontrolovat

nospire
autor
24. jún 2023

@maranta_leuconeura Veď to hej, len som sa pýtal či s tým niekto nemá náhodou skúsenosť, ale veď jasne, u každého to môže byt inak tak uvidím na ORL. Každopádne ďakujem za odpoveď.

lorin29
24. jún 2023

@nospire no tak ja by som mesiac nečakala...

nikpa
24. jún 2023

@nospire prečo až za mesiac? Odtiaľ ťa určite pošlu na sono, zas len budeš čakať... Vybav si termín niekde inde a skôr

nospire
autor
24. jún 2023

@nikpa Pred chvíľou som si vybavil ORL v súkromnej ordinácii, lebo nemám z toho dobrý pocit, mám len 17 rokov a môj dedko zomrel na rakovinu hrtana.

nikpa
24. jún 2023

@nospire rakovina hrtana postihuje väčšinou straších ľudia a fajčiarov. Nemyslím si, že je to tvoj prípad ale samozrejme čím skôr to uvidí lekár, tým lepšie. Držím palce, nemysli na najhoršie

nospire
autor
24. jún 2023

@nikpa ďakujem ti veľmi pekne, ale ja som tak sprostý ,že už fajčím 4-5 rokov a k tomu som aj často popíjal alkohol ,keby to je aj to najhoršie tak si za to môžem sám, ale jasne nebudem hneď myslieť na najhoršie a počkám.

nikpa
24. jún 2023

@nospire môj dedo zomrel tiež na rakovinu hrtana, mal pred 60kou a bol celý život tuhý fajčiar, vyfajcil okolo 20 cigariet denne a tiež popijal. V 17ke ne
verím, že sa niekto môže prefajcit k rakovine.

nospire
autor
24. jún 2023

@nikpa tvojho deda mi je ľúto, myslím si, že možné je všetko.

denisaaairdacova
2. aug 2023

@nospire ako si dopadol prosím ťa?