Nehojace sa ranky na ďasne

ssandyy
27. dec 2022

Dobrý deň
Stretol sa s tým niekto?
Už dlhodobo mám bolesti zubov...
Zuby mám ošetrene
Navštívila som 6 zubárov, neurologa, orl - všetko ok.
Teraz ma tak napadlo ze od kedy mám problémy so zubami všimla som si ranky medzi zubami ktoré sú vlastne aj citlivé. Vôbec sa to nehoji... trvá to už pomaly 5 mesiacov.
K zubárovi sa opäť chystám keďže zrejme si myslel že to mám len odrete z umývania. Viete mi poradiť čo s tým? Trvá to uz príliš dlho.
Ďakujem za každý názor

andrea78
29. dec 2022

@ssandyy po Meridole plus ultrasoft curaprpxe zlepsenie o par dni, postupne zahojenie dlhsie, no uz to nebolo tak brutalne bolestive a mohla som jest normalne. Vyliecit to nevyliecis, len prides na to, co Ti pomaha najlepsie a udrziavas to. Ja tym trpim vyse 10 rokov urcite. Prve dva boli brutal, kym som prisla na to, co s tym. Zuby mam inak dobre, bez kazov, pravidelne prehliadky od ranneho detstva, odjakziva striktna hygiena, cize nic nepekne ani zanedbane.

ssandyy
autor
29. dec 2022

@andrea78 a krcky si mala odhalene? Lebo ja nemám
Normálne jesť a byť bez bolesti je moje najväčšie prianie. Už nič na svete ine nechcem Len zdravie
A ďakujem ti krásne za odpovede
Možno mi tým pomôžes 🙂

andrea78
29. dec 2022

@ssandyy krcky nie. Drzim Ti palce, nech Ti je lepsie a nieco zaberie. Bola som vtedy zufala, dokonca ani zubar nechapal, ze nejaky Meridol mi zabral, no fakt som inu pastu netolerovala absolutne, zarucene, specialne, presne na to atd atd. Skus to. A hlavne ta kefka robila vela. Ak som si vzala akukolvek inu, bolo zle. A ver, ze som toho poskusala....

ssandyy
autor
29. dec 2022

@andrea78 a cítila si aj chlad, napríklad studený vzduch alebo zimná voda na tých miestach?
Môj zubár je už tiež hotový zo mna . A ako si sa dostala k tej meridol paste?určite vyskusam
Dnes ide muž do obchodu tak hneď kúpi
Curaprox mám ale neviem či tu najjemnejsiu.
Bože keby si mi zachránila život
Ja by som.knihu mohla napísať o tom čo všetko som poskusala.
Ďakujem ďakujem

ssandyy
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ssandyy
autor
29. dec 2022

@andrea78 len tak z ničoho nič si sa rozhodla pre meridol?

andrea78
29. dec 2022

@ssandyy ... no pretoze to bolo uz snad jedine, co som neskusila. A spomenula som si, ze muz mal raz problem zo zapachom z ust, zahadnym, nevysvetlitelnym, no brutalnym, ktory zacal zo dna na den a ja som pri nom uz ani existovat nemohla. Bol tri krat u zubara, ten stale nic nevidel, az potom si vsimol, ze kdesi v dasne pri stolicke tusim cosi ma. Uz mu to hnisalo. Rozrezal to a nasiel kost z ryby, boli sme doma cca 2-3 tyzdne z dovolenky ( presne uz napamatam) a ryba na grile bolo posledne, rozluckove jedlo v posledny vecer dovolenky. No a vtedy si na vyplach ust po tom reze priniesol z lekarne zrovna vodu Meridol, lekarnicka mu ju odporucila, ze ho stipat nebude. Tak to bol dovod, preco som si spomenula, ze existuje aj Meridol. Dlho som ho ignorovala, lebo ved parodontax je na to, kadejake speci pasty su na to, mala som volnopredajne kadeco, z lekarni mi odporucali kadeco zarucene, ze urcite pomoze... Az som pri kupe kefky cez eshop zrazu nahodne uvidela Meridol a spomenula si na tento pribeh okolo neho 😉

andrea78
29. dec 2022

@ssandyy a ano, studene, teple, sladke, kysle, chlad vonku, ked fukal vietor konecna ..islo mi sanku urvat a cela hlava ma bolela z toho. Myslela som, ze tie zuby mi vypadaju a budem strbava, to sa mi aj snivavalo🤭

ssandyy
autor
29. dec 2022

@andrea78 bože aj ja sa bojím že prídem o zuby
Pri tom ich mám ošetrene bez kazov... čisté zúfalstvo. Pochodila som toľko lekárov. Len sa bojím teraz ak tu niť používať
Dosť je to citlivé na tom mieste
Ale tak zrejme musím. Len mi je zvláštne že za taký čas žiadna zmena k zlepšeniu a nič nepomáha.
Ale tak to vyzerá že to máme dosť podobné
Ti poviem asi najhoršie obdobie života toto.

andrea78
29. dec 2022

@ssandyy skus to, pasta, ustna voda. Cisti po kazdom jedle, vyplachuj. Potom napis po par dnoch aplikacie, ci zabralo. Drzim palce.

ssandyy
autor
29. dec 2022

@andrea78 ale aj s nitou po každom jedle?

ssandyy
autor
29. dec 2022

@andrea78 áno určite napíšem
Ďakujem ešte raz

andrea78
29. dec 2022

@ssandyy s nitou by som pockala, kym sa to zahoji. To som za najhorsieho stavu vobec nemohla pouzit. Nitou cistim len ked to mam uplne ok. Medzizubne curaprox mi ani najmensie co existuju medzi zuby nevojdu, osvedcili sa mi u mna take akoby sablicky z Dr.Max, ich vyrobok, je tam napnute nieco co vyzera ako rybarsky silon, s tym mi ide pracovat lepsie ako s nitou.Je to lacne, po pouziti vyhodim.

ssandyy
autor
29. dec 2022

@andrea78 dobre ďakujem ešte raz
Lebo mne tam medzizibna kefka pekne prejde