Nekontrolované výbuchy hnevu

muskazlata90
10. mar 2017

Ahojte, chcela by som poprosim zeny, ktore maju podobny problem ako ja, ci by mi vedeli pomoct, resp. napisat SS, ako zvladli tento problem.
Ide o to, ze mam nekontrolovane vybuchy hnevu voci manzelovi, so sklonom k agresivite. V minulosti som taketo problemy nemala, resp. minimum, bohuzial sa to zacina stupnovat. Ide o to, ze kvoli banalitam mavam taky zachvat, ktory je uplne neadekvatny. Je mozne, ze mame nejaky psychicky poruchu v rodine, kedze si pamatam podobne manipulativne zachvaty u mojej starkej, ktora sa lieci u psychologicky, a rovnako mojej mamy, ktora vsak svoj stav nevidi.

Napisem priklad - mame uplne pokojnu sobotu, oddychujeme. Ja sa vsak o 5 spamatam, ze treba ist upratovat. Manzel nejde samozrejme hned, niekedy trva aj hodinu, kym ho dokopem. Aby som uviedla situaciu na pravu mieru - manzel mi pravidelne pomaha, jeho pracou v domacnosti je umyvanie riadu, vysavanie, umyvanie dlazok, vynasanie kosa. Ked ho poprosim, nema problem nieco zakladne aj uvarit ci umyt kupelnu. Minule sa vsak stalo, ze si chcel dopozerat film, ja som dostala taky zachvat, ze som asi pol hodinu kricala na cely cinziak a z nervov mu vyhodila oblecenie z okna. Pripadam si ako furia, ktoru by mali zavriet do blazninca.
Okrem toho sa stale citim pod tlakom, aj ked to tak nie je. Stale mam potrebu byt dokonala, vsetko mat na 100% vycistene (napr. utieram vsetky lustre kazdy tyzden, ked to nespravim, som nervozna).

Bohuzial mam pocit, ze sa to zhorsuje, zatial som mala takyto zachvat iba 5-6 krat za tri roky co sme spolu. Pamatam si vsak zivot s mojou mamou, ktory bol v pripade jej zachvatov hororovy. Chcem sa vyhnut tomu, aby som si znicila manzelstvo a nebodaj negativne ovplyvnila deti, ktore zatial este nemame.

K psychologicke som uz objednana, viem ze sa to musi riesit.

Ak ma niekto skusenosti, ako podobny problem riesil, budem rada, ak mi napise.
Dakujem.

juliet86
10. mar 2017

Znie to ako obsedantno kompulzivna porucha spojena s maniou... cholericka povaha. Psycholigicka psychologicka psychiatricka. Najdi si odbornika co ti bude vyhovovat nemusi to byt prvy a zvlafnes to!!! Pracovat na sebe. Skus pravidelne cvicit. Prechadzy v prirode. Nauc sa meditovat a medituj denne mindfullness technika. Uvedom si co su spustace a preco. Drzim palce

muskazlata90
autor
10. mar 2017

@juliet86 Dakujem, momentalne som objednana ku klinickej psychologicke. Dufam ze sa to poriesi, nerada by som bola, aby sa to zhorsilo,kedze viem, kde to moze dospiet.

davida
10. mar 2017

Myslim ze psychologicka je zbytocna,vykecat sa mozes aj tu....moj tato mal toto iste,ale tieto vybuchy mal aj na kolegov. Kedze si to dobre uvedomoval ze sa chova jak debil hned sa pobral za psychiatrom.Dal mu lieky ktore mal uzit vzdy ked citil jak mu leti agresia hore. Postupne sa to vsetko dostalo do normy

kikikat
10. mar 2017

Ja mám takéto stavy,mam tetaniu,ale iba ak som vo veľkom strese,k tomu sa viem dostať velmy rýchlo,som schopná urobiť z úplnej hlúposti veľkú vec. Mám predpísané antidepresíva od neurologických,ale neuzivam ich lebo mi nerobia dobre,cize mi ostáva iba sa ovládať a uvedomovať si svoje správanie a činy

drahulko
10. mar 2017

Existuju aj prirodne produkty na ten pro blem.
Ak chcete napisem vam

sasha871
27. apr 2019

@drahulko vedeli by ste mi nejake poradit?prosim

drahulko
28. apr 2019

@sasha871 ano viem
Ale vyhladajte ma na mesengeri.
Tu sa mi zle pise
Anna Klobusicka presov
Cakam
A napiste ze ste odtial

janinka_ja
12. jún 2021

@davida dobrý deň, asi neskoro, ale hladala som presne tento problém.neviete mi povedať, alé lieky dostal ocino na agresiu? Vďaka

janinka_ja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gebrielka1
23. feb 2024

@muskazlata90 ahoj, chcem sa opýtať, ako sa to u teba vyvinulo po rokoch, či ti psychologička pomohla atď... Zacinam pozorovať u seba niečo podobné ako si popísala ty

muskazlata90
autor
2. mar 2024

@gebrielka1 Ahoj, áno, psychologička trochu pomohla. Ale teda najviac som si pomohla sama a veľmi veľa mi pomohlo sledovanie nevýchovy. Mám druhé dieťa a musím povedať, že som veľmi kľudná, aj keď je toho na mňa veľa. Aj moji rodičia si všimli, že som sa zmenila k lepšiemu. Pri staršom (5r) mi pomáha, že mu normálne poviem prepáč, som nervózna, musím sa ísť vedľa ukľudniť. Ok to krásne chápe, dokonca vidim, že rovnaký princíp začína aj on praktizovať. Teraz sme v situácii, že ja som tá kludnejšia od muža.

gebrielka1
2. mar 2024

@muskazlata90 ďakujem, musím aj ja má sebe zapracovať