Nevoľnosť po jedení bedlí

9. okt 2022

Dnes sme boli na hubách, našli sme bedle aspoň si myslím, že to boli bedle. Urobila som ich ako rezne okolo 17. Jedol ich muž aj deti. Im nič nie je, všetci spia a mne je akosi nevoľno. Nahlas mi skvrka v bruchu. Môže to byť tým, že sú ťažšie stráviteľné? Veď keby boli jedovaté bolo by zle aj mužovi a deťom, nie?

perdita11
9. okt 2022

Kolko si ich zjedla? Ja som sa raz z hribov priotravila, ale ja som ich zjedla velmi vela.

autor
9. okt 2022

@perdita11 dosť a s chuťou ale aj deti a muz sa napchali a chvalabohu nič im nie je

ankare
9. okt 2022

Skvrkanie je nič. Zvracias? Máš hnačku?

autor
9. okt 2022

@ankare nevraciam ani nemám hnačku, len tazobu

ankare
9. okt 2022

Tak Ti možno nesadla tá príprava jedla, teda vyprazanie

autor
9. okt 2022

@ankare takú tazobu ako keď zjes niečo ťažké

perdita11
9. okt 2022

Ja som si vtedy davala cierne uhlie a hylak. Ale ja som nakoniec aj vracala

autor
9. okt 2022

@ankare možno, uvidíme. Ak by som vracala čo robiť? Pred dvoma týždňami som prekonala brušnú chrípku

autor
9. okt 2022

@perdita11 aj si išla k lekárovi?

simona20201309
9. okt 2022

🙈 ako môžte zbierať huby a dat ich jest celej rodine, vrátane detí keď,,SI MYSLIS, ZE TO BOLI BEDLE" ?!?!?
Huby môžeš zbierať a jest keď si si 130%istá ze ich poznáš.
Áno, huby sú ťažko stráviteľné, takže ti môže byť ťažko. Nepila si nejaký alkohol? Pivko a pod? Aj to ti mohlo poškodiť. Pri konzumácii húb sa neodporúča piť alkohol. Môže to spôsobiť mierne príznaky ako pri otrave.

autor
9. okt 2022

@simona20201309 to som napísala naschvál že aspoň si myslím že to boli bedle keďže mi je zle. Zbierame ich už roky.

autor
9. okt 2022

@simona20201309 alkohol som nepila

simona20201309
9. okt 2022

Tak ti je potom ťažko. Nemáš niečo na trávenie? Neviem presne ako sa tie lieky volajú... pankreolan? Moja mamka by vedela lepsie. Ma problém so žlčníkom a zvykne jej byť po jedle ťažko, vtedy si dáva niečo na pretravenie. Inak s vyprážaným problrm nemáš? Nemoze to byť tiež zlcnik?

autor
9. okt 2022

@simona20201309 idem pozrieť hylák alebo pankreolan či čo to je. Nedávno som prekonala brušnú chrípku možno aj preto

simona20201309
9. okt 2022

Hylak je super. Ten keď máš daj si určite.

perdita11
9. okt 2022

no ja som skoncila na pohotovosti lebo som vracala celu noc a potom som skolabovala z dehydratacie. Ale dali mi infuzku a vsetko bolo ok. Odvtedy viem ze hriby aj ked nie su jedovate tak ked sa ich zje vela tak maju toxicky efekt. Ale ja som mala hrozne moc, asi pol kosika som zjedla.

pralinka25
9. okt 2022

huby su tazko stravitelne a ak si ich zjedla s chutou tak ti to skratka zalahlo. daj si bystrinku alebo iskru alebo nieco na travenie. fatru mozno este. trosku sa pohyb. ak si si ista ze to boli bedle tak nemas byt preco priotravena. a mozes mat aj alergiu ktora moze vzniknut kedykovlek

autor
9. okt 2022

@simona20201309
@perdita11 ďakujem, teraz som vystrašená trochu či je to žalúdok či jedovatý hríb. Držte mi palce. Ráno napíšem.

autor
9. okt 2022

@pralinka25 bedle zbierame roky a ako hovorím jedli sme celá rodina a mužovi ani deťom nič nie je.

perdita11
9. okt 2022

Neboj ono by to slo von, telo si poradi. Drzime palce

srferreira
9. okt 2022

Ja si myslim, ze si ich len z chuti zjedla, do toho vyprazane a hriby su same o sebe tazke na zaludok. Keby si priotravena tak mas ine priznaky.

pralinka25
9. okt 2022

tak plati co som pisala. nesadli ti, su tazke sami o sebe a este ked to vysmazis.
aj my sme dnes mali zhodou okolnosti to iste.
niekedy to skratka nezapasuje. treba nieco na pretravenie

autor
9. okt 2022

@srferreira ďakujem vám dievčatá za upokojenie

deti95060810
9. okt 2022

jedla si ich neskoro večer - z toho máš problémy...
otrava sa zvykne prejaviť až po 24 hod. - niekedy aj dlhšie...

cacianka
10. okt 2022

Prežrala si sa. Nič viac.

zuzinabila
10. okt 2022

Ja bedle milujem,no ked sa ich schuti a viac najem,je mi zle.musim si davat pozor.a znamy skoncil z bedli na pohotovosti..

ivangeline
10. okt 2022

No huby su na veceru tazke jedlo..

terezka1947
10. okt 2022

Huby sú ťažké na zaludik,čiže skôr tu nesadli.

sweetie35
Autor odpoveď zmazal
Zobraz