Nevysvetliteľné chudnutie

chisanatte
6. mar 2019

Zdravím, chcela by som sa opýtať či by ste mi vedeli poradiť. Som už rok po pôrode, pred tehotenstvom som vážila 54kg, čo bolo celkom v poriadku, no teraz mám 47kg, som veľmi vychudnutá, jem tak ako predtým. Gastroenterológ mi nič nezistil, endokrynologička povedala, že zo štítnej žľazy to nie je. Doktori nevedia čím to môže byť. Snažím sa pribrať, keď priberiem 2kg, hneď zase schudnem, už som z toho zúfalá. Tak ak niektorá z vás má také skúsenosti, bola by som rada, keby ste niečo poradili. Alebo akého doktora ešte vyskúšať. Ďakujem.

vatiky
7. mar 2019

Ja som mala pred pôrodom 73 kg,2 týždne po pôrode 53 a po dvoch mesiacoch 47 kg, mala som problémy so štítnou žľazou brala som na to lieky rok a pol a upravilo sa to. Možno máte stres, nespite....veľa zmien,veľa dôvodov.

juliet86
7. mar 2019

co sa priberania tyka mozes skusit zaradit do stravy: napr orieskove pasty v dmke kupis pripadne pure nuts pripadne powetella z powerlogy. dalej mozes skusit proteinove shakey nutri drinky. naj vzdy kombinacia tuk protein sacharid na tanieri. kojis? kolko si kojila? aky mas pohyb? ako vyzera tvoj denny jedalnicek? skus si zapisat do kalorickych tabuliek. a mozno zistis ze pri malickpm malo jes a mas stiahnuty zaludok a je to zacarovany kruh. chod k vseobecnej na krv. mozno si anemicka. zacni papat vitamin b podporuje chut do jedla moze tu byt aj moznost ze si deprimovana skus psychologa navstivit plus nevysvetlitelne chudnutie je aj pri istych onkologickych diagnozach. vela stastia

chisanatte
autor
7. mar 2019

Stále kojím, chodím aj do školy, jem minimálne 5x za deň, vitamín B mi už radili, beriem B-komplex

smitjan
7. mar 2019

Ako si na tom, co sa tyka psychickej stranky? Lebo kamoska mala podobny problem po porode. Psychicky to nedavala. Bola to zmena, nieco nove a ona to nezvladala bola v neustalom strese a stale len chudla a chudla, ked si s muzom sadli podelili si robotu, pomohol jej aj s dcerkou, obcas si spolu vysli aj von, tak sa to vsetko zlepsilo 🙂

sintra
7. mar 2019

@chisanatte B komplex nestaci, lepsie by boli B12 injekcne. A minimalne by som k tej tvojej strave "jem ako predtym" pridala aspon nejake nutridrinky

renat04
7. mar 2019

Hmmm ako ak si po zdravotnej stranky na tom dobre, netrapi ta nieco? Vies, ze by mala na to chudnutie vplyv psychika

chisanatte
autor
7. mar 2019

Neviem, je toho na mňa trošičku viac, chodím do školy, po škole sa venujem malému, ranné vstávania a tak, mám takú školu, kde veľa nemôžem chýbať, lebo hneď dajú komisionálky aj z 10 predmetov, možno z toho som trošku na nervy, že veľa chýbam, pretože aj malý býva chorý, keď je chorý aj ja ochoriem, ale tak snažím sa tam chodiť čo najviac. Školu už musím dokončiť, takže ak je to tou psychikou, neviem ako to už riešiť inak

peta2202
7. mar 2019

@chisanatte myslim podla tohto co pises, ze vela na tieto veci u teba ma vplyv psychika. Akonahle by si sa dostala do kludu, ze by si sa tolko nenahanala, nestresovala, tak by tie kila isli hore 🙂

kittykat22
7. mar 2019

@chisanatte to mas z toho ze kojis. Akonahle prestanes kojit tak sa ti vaha vrati do normalu. Ono sa to nezda, ale kojit dieta nie je pre telo len tak. Keby si mala nejaku vaznu nemoc tak ti to zistia z krvneho obrazu alebo z gastra. Neboli ta nieco dlhodobo? Nejaka ina pricina?