Nutkanie močového zvierača

martyska321
6. júl 2022

Ahojte, píšem už sem, lebo som zúfalá. Už takmer rok ma trápi nutkanie na močenie. Posledný pol rok dosť intenzívne. Opisem vám: hocikedy cez deň ma chytí take silne nutkanie a musím ihneď vyhľadať záchod lebo mám pocit že sa pocuram. Deje sa mi to keď mám prázdny močový mechúr a v momente keď sadnem na wc, vyjdú zo mna 2-3 kvapky. Takéto neznesiteľne nutkanie mám potom dovtedy, dokedy si neľahnem a nezohrejem takú tu teplu flašku čo si dávajú ženy na brucho keď majú kramy, viete. Jedine to mi pomôže keď mám 1-2 hodiny nahriatu a priloženú medzi nohami. Je to strašne zvláštne a nerozumiem tomu prečo sa mi toto deje. Bola som už aj u urologa, robili mi vyšetrenia mocu, cystoskopiu, nič nenašli, všetko negatívne. Vravia mi, že to bude pravdepodobne psychologického charakteru…ale ja si sama neuvedomujem že by som mala nejaký stres. Keby sa mi to deje pri stresových situáciách, všimla by som si hneď. Lenže toto sa mi deje z ničoho nič cez deň. Nepamatam si, kedy som mala pokoj od toho nutkania aspoň na deň a je to strašne frustrujúce. Som mladá študentka na VŠ a mat takéto problémy a nevedieť čo s tým ma strašne stresuje a nemozem normálne žiť :( nevydržím ani žiadnu akciu lebo ak ma to chytí vonku, stále mám ten pocit že si musím sadnúť na wc a strašne mi sťahuje močový zvierač až tak ze mám pocit plného močového mechúra, aj keď je prázdny. Myslím si, že ten problém bude naozaj v močovom zvierači, ale nemám inkontinenciu. Proste ako by bol moc mocovy zvierač pod neustálym napätím. Neviete mi niekto poradiť čo s tým? Na internete sa o niečom takomto absolútne nič nepíše. Alebo k akému ďalšiemu doktorovi sa s týmto dá zájsť? Máte podobne skúsenosti? :(

mmoonna
6. júl 2022

A nemáš hyperaktívny močový mechúr? Ten sa takto prejavuje. Sú na to lieky - spasmed

sszuzu8
6. júl 2022

Hyperaktívny močový mechúr. Mám to tiež ale už to neriešim a nestresujem sa pre to. Keď rýchlo chodím behám keď mám stres keď do mňa niekto drgne alebo ma stisne tak musím ísť cikať aj keď vyjdú 2 3 kvapky. Pocit plnosti je stále. Najviac to zhoršuje stres. Vraj sa to dá nejako operačne len ale to som odmietla nemám inkontinenciu a nechcem aby mi niečo porušili. Včera som takto stiahnutá v krci musela vydržať 1,5 hodiny autobusom a teda bol to masaker. Cestovania sa bojím najviac a preto vyhľadávam vlak vždy keď sa dá už len tá myšlienka ze tam je wc mi stačí ku komfortu

martyska321
autor
7. júl 2022

@mmoonna robili mi aj vyšetrenie na hyperaktívny močový mechúr. Bola som ma uroflowmetrii a neodhalili nič. Dostala som spasmed tento týždeň, ale ešte som ho nezačala brať lebo som doberala iné antibiotiká a nechcela som to miešať.

martyska321
autor
7. júl 2022

@sszuzu8 no presne to cestovanie to je čistá katastrofa :( tiež som tak v kŕči musela neraz vydržať. Ale čo mi mohli spôsobiť tento hyperaktívny mechúr vôbec nebiem. Vždy som bola taká náchylejšia na chlad a tieto problémy pociťujem takto intenzívne odkedy som sa raz kúpala v studenom bazéne…ale ináč presne ako opisuješ. Pocit plnosti stále, keď je stres je to ešte horšie a niekedy vyjdú 2-3 kvapky :/ len problém je, že potom mám take nutkanie že stále niečo zo mna pôjde a núti ma ro sedieť na tom wc. Nestačí mi len sa vycurat.

sszuzu8
8. júl 2022

@martyska321 :( je to o držku. Mam to od Decka ale ešte som si systém Nenasla ako na to. Raz som aj na prvom rande musela curat do kríkov 😬😂

martyska321
autor
9. júl 2022

@sszuzu8 fuha tak to už iný hardcore toto 😀 máš to od dectva? Zaujímavé. Ja si len pamätám že v dectve som zvykla rýchlo nachladnut a vždy som mala toto nutkanie. Alebo keď som v zime ma niečom studenom sedela, mala som tieto problémy. Lenže od tohto októbra sa Togo nie a nie zbavit a posledný polrok sa s tým trapim takto denno-denne. A ten liek spasmed si neskusala?

sszuzu8
9. júl 2022

@martyska321 spasmed som nemala. Ale ja mam aj malý mechúr kapacitou je to aj tym. Paradoxne zápal močového mechúra som mala len raz v živote pred dvoma rokmi 😂 ani zápal vaječníkov a podobne som nikdy nemala. Čiže toto je uplne mimo zápalov

mariamisko
29. jan 2023

@martyska321 nieze by som sa tesila ze mate rovnaky problem ako ja ....nikoho nijak raz som nenasla co by chapal co prezivam....uz rok riesim presne to co vy ...extremne nutkanie na mocenie a hlavne ked mam prazdny moc. Mechur...neprijemne je mi niekam ist...a lekar povie nic vam nie je...bojim sa aby mi nahodou moc neusiel ...spytam sa ci ste bola ockovana na coronu...pretoze ja som sa dala zaockovat a o tri dni som zacala mat tieto problemy...a uz ich mam vysse roka...

martyska321
autor
30. jan 2023

@mariamisko ahoj. Moc ma to mrzí, že zazivas niečo podobne. Mne urológ povedal že všetko je v poriadku a nasadil spasmed, ktorý som po takmer 2 mesiacoch vysadila lebo vôbec nezaberal. Mala som tieto problémy rok a ešte v auguste som mala nehorazne nutkanie a bolesti a bolo to strašne zle. Potom som bola na biorezonancii (lebo som už fakt volá zúfalá) a ten pán mi dal nejaké také vitamíny na prírodnej báze ktoré som brala asi 2-3 mesiace. Odvtedy už nemám takéto extrémy ale stále chodím často na wc. Častejšie než kedykoľvek. Ale po čase sa mi to ustalilo a už aspoň nedávam také bolesti. Raz do mesiaca sa stane že mám opäť také silne to nutkanie ale to sa dá zniesť. Nie ako predtým celý rok a denno-denne. Proste mi to takmer po roku samé len tak prešlo. Neviem či pomohli ak tie vitamíny, možno že aj áno, ale nechápem prečo mi to začalo pomaly ustupovať. A teraz je to už v relativnej pohode. Ja som očkovaná napríklad neni vôbec. Dúfam, že aj tebe to ústupi. Nie je naozaj nič horšie ako nutkavý pocit ísť na wc s prázdnym mechúrom…

marika16
29. jún 2023

Skúste tinktúru z kapucínky. Dcérka mala podobné problémy, behali sme po vyšetreniach. Už keď som bola zúfalá, lebo sa blížil koniec prázdnin a tŕpla som čo bude v skôlke, prečítala som si radu, tuším práve na Modrom koníkovi, že niekomu pomohla kapucínka. Kúpila som tinktúru Kapucínky -Serafín- z bylín a namôjdušu po týždni bola bez problémov. Neskôr som zistila, že majú aj silnejšiu z pupeňov. Dcéra netušila, že jej ju kvapkám do čajíku, takže žiadne placebo to byť nemohlo. Ohľadom dávkovania tam bola rada, že koľko má kíl, toľko kvapiek rozdeliť do dvoch, troch dávok. Toho som sa držala, mala vtedy 15 kg tak dostávala ráno 7, poobede 8 kvapiek do čajíka. Tak keď neviete čo skúsiť radím Vám toto, nám to pomohlo.

martyska321
autor
30. jún 2023

@marika16 ďakujem, skúšala som aj to a našťastie problémy už viac nemám. Iba z času-načas ked mám svoje dni.