Očné vyšetrenie - rozkvapkávanie

dominik29
18. sep 2020

Dievčatá teraz už očné pozadie nevysetruju tak že sa rozkvapkaju oči? Ani vlani ani včera mi nerozkvapkavala.. Ale zevraj ocne pozadie mam ok.. Davala ma do tych strojov.. Ci to už dáka nová metóda?

unicornlady
18. sep 2020

Oči sa rozkvapkávajú na viackrát, keď sa meria očný tlak. Ale napr. moja nová dr. má na očný tlak aj taký prístroj, že mi fúkne do oka a to odmeria tlak. Ale pre dôkladnejšie vyšetrenie tiež mi rozkvapkávala oči.

A potom mi raz robila CT oka, tam sa platilo 20eur (niekde 30eur), to ti akoby odfotí oko a tam lepšie vidia, či očný tlak nepoškodil niečo v oku.

jarabica123
18. sep 2020

Pokiaľ si mladá, doktor veľa uvidí aj cez úzku zreničku, takže je to v poriadku.

dominik29
autor
18. sep 2020

@unicornlady ano aj ona mi fukla do oci s takym strojom.. Len ze sa da pri ocnom vysetreni zistit keby by bolo nieco aj s cievami, mozgom a tak.. A teraz neviem ci by to bez rozkvapkania zistila

dominik29
autor
18. sep 2020

@jarabica123 tak keby nieco vazne bolo s cievami a tak, tak to zrejme zbada ze? Že mam hranicny ocny tlak, tolko mi zistila. Ze lieky mi nejdd davat

andrea_82
18. sep 2020

nám dávajú na výber, či chceme rozkvapkať alebo si doplatíme 5 € a merajú mu to kamerou. Takže už to ide aj bez toho.