Odber kostnej drene - skúsenosti

bobana297
5. aug 2020

Ahojte, boli ste niektora na odber kostnej drene? Bojim sa toho, ze ma to caka, kedze mam zle krvne vysledky. Nulove cervene krvinky a nadmerne mnozstvo bielych. Boli to moc?? 😱😱😱 ja ked som len video kukala, skoro som omdlela 🤣😱 injekcie ci zubar mi nevadi, ale ked som toto kukala, az ma kosa preskocila, tak by som chcela ked tak popredu vediet, ak ma to bude cakat, co ma bude cakat a neminie 😱😱😱😱😱 dakujem

corinne1108
5. aug 2020

@bobana297 Dobrý deň, manželovi robili viac krát odber kostnej drene, mal mnohopočetný myelóm. Ak to doktorka vie dobre urobiť, tak to vôbec nebolí. Ale videla som aj pacientov, ktorí mali bolesti, ale myslím, že sa to dá zvládnuť. Držím palce.

jaroe
5. aug 2020

@bobana297 môj otec tiež pravidelne chodí a hovorí, že niekedy to vôbec neboli - tak hľadaj nejakú macherku, čo to vie takto robiť...

zuzka1117
5. aug 2020

Mne to robili ako decku na 2x lebo na prvý raz mi to nevedeli odobrať, bolo to utrpenie, ale ten druhý to bolo lepšie. Asi záleží aj od lekára.

jankaga
5. aug 2020

Ja som bola, da sa to vydrzat, daju ti oblbovak neboj.boliet to neboli skor je to taky neprijemny pocit tlaku ked to beru.je to rychlovka neboj

matakele
7. aug 2020

@bobana297 ahoj mne brali Kostku dreň,pred 8 rokmi. Prvý krát hotová katastrofa , veľmi mi doktor ublížil. Druhý krát mi to robila doktorka a úplne iné to bolo. Vôbec to tak nebolo ako prvý krát. Ale tak bolesť to bola. Hlavne počúvať treba sestrička pomáha predychávať .Zhlboka dýchanie mi veľa pomohlo predýchať bolesť.. Držím palce

monikakrasnanska
12. nov 2020

@bobana297 Dobrý deň chcem sa spýtať či ste boli na odbere kostnej drene a koľko ste čakali potom na výsledky,mňa to čaká z dcérou tak by som chcela dáke info

bobana297
autor
13. nov 2020

@monikakrasnanska zdravim Vas nakoniec to nebolo chvala bohu treba

lacko123456
20. feb 2024

@corinne1108 zdravím mám mnohopočetny miolom prosím vás ak vás štím neotravujem viete mi o tom ochorení povedať viac zbieram informácie dakujem

corinne1108
22. feb 2024

@lacko123456 písala som Vám správu