Odber na boreliózu - výsledky

simsalabim
21. sep 2020

Ak niekto rozumiete tymto vyskedkom, poradte mi, prosim. Pred nejakou dobou ma ustipla nejaka potvora, velmi mi to napuchlo, s bielym stredom a cervenym kruhom okolo. Liecene Doxyhexalom 3 tyzdne. Kozny na riadil kontrolny odber krvi u obvodnej. Dnes mi poslala vysledky. Mam sa s tym ponahlat na kozne? Priznam sa, ze ak to nie je urgentne, odlozim to na neskor, mam toho vela v praci. Obvodna cez telefon nekomunikuje 🤷‍♀️

panelacikova
21. sep 2020

Však je to negatívne... Teda aspoň podľa týchto laboratórnych Elisa vyšetrení...

simsalabim
autor
21. sep 2020

@panelacikova tiez sa mi zdalo, ze na borelie je to negativne, ale tie herpeticke virusy maju vpravo omnoho vyssie ciselne udaje ako referencne hodnoty a je aj vedla nich +. Preto sa pytam...

simsalabim
autor
21. sep 2020

@panelacikova tu to je lepsie vidiet

panelacikova
21. sep 2020

som len laik, ale podľa všetkého si nedávno prekonala tie vírus a máš na ne vytvorené protilátky. a borelioza vyzerá, že si nemala.

panelacikova
21. sep 2020

@simsalabim Ono totiž tie IgG ak sa nemýlim, tak sú prekonané hodnoty.. IgM sú akútne

simsalabim
autor
21. sep 2020

@panelacikova ano, viem, ze IgM je akutna infekcia a IgG prekonana...CMV je cytomegalovirus a a VZV netusim aky herpeticky virus. Len chcem vediet, ci to mam riesit alebo to pocka, kym budem mat cas ist na kozne. A boreliozu ak som aj mala, asi dokonale znicil ten doxyhexal.

panelacikova
21. sep 2020

@simsalabim ja som mala tiež vysoké čísla na tie vírusy kedysi a nikto nič neriešil, takže snáď to nebude akútne... akože nemyslím si, že ak to treba riešiť, že ťa deň-dva zabije. tak skús zajtra znovu volať

marcelamlyn
22. sep 2020

Ahojte chcem sa spýtať už rok mám boleriozu no výsledky sú stále Img4.6 Igg 0.36 a moje telo je veľmi unavene.Dakujem

panelacikova
22. sep 2020

@marcelamlyn a čo ATB? brala si vôbec? ja keď som mala najhoršie obdobie, brala som mesiac do žily a 7 mesiacov peroral... a to 3-4 kombinácie ATB..

marcelamlyn
22. sep 2020

@panelacikova no áno viac druhov.no spôsobilo mi to artritídu ☹️

panelacikova
22. sep 2020

@marcelamlyn mimochodom, ja som tiež často a veľmi unavená. s borelkou bojujem od roku 2014 :( ono už nikdy nebudeš taká, ako predtým, bohužiaľ

marcelamlyn
22. sep 2020

@panelacikova ale prejdú aspoň tie stavy že nohy a ruky má začnú počúvať?Proste nedokážem mať veľkú záťaž ako som bola zvyknutá.

panelacikova
22. sep 2020

@marcelamlyn no na veľkú záťaž nie som zvyknutá už ani ja. ale ak vyslovene máš slabé ruky a nohy, odporúčam ešte neurológa, MR mozgu by bodla... pre istotu

panelacikova
22. sep 2020

@marcelamlyn ale keď si matne spomínam na tie časy, veru som mala aj nohy slabé aj ruky.. vlastne celá som bola hrozná :(

marcelamlyn
22. sep 2020

@panelacikova no ja chodím na reumatologiu,tam má sledujú.

marcelamlyn
22. sep 2020

@panelacikova len mám s toho strach.A viete mi povedať ako dlho to liečenie trvalo?a mali ste vysie odbery? teda hodnoty?

panelacikova
22. sep 2020

@marcelamlyn veď píšem, že mesiac ATB do žily /30 dní/ a potom ešte 7 mesiacov som lieky jedla. ale zabudla som dodať, že po tejto liečbe sa mi polepšilo neskutočne.. predtým som bola absolútna troska...

marcelamlyn
22. sep 2020

@panelacikova aha no ja nechápem mne prišli výsledky no že igm ide hore a a Igg ostáva rovnaké
A je to už presne rok

panelacikova
22. sep 2020

@marcelamlyn ale aké IgM? IgM-ká máš v rôznych ochoreniach. čo je napísané hneď vedľa IgM v laboratórnom teste? Lebo ja mám napríklad IgM borelioza momentálne akože negatívne, ale IgM imunity mám už dlhodobo vysoko nad limit, akoby moja imunita už roky bojovala s niečím, čo sa doteraz neodhalilo :(

marcelamlyn
22. sep 2020

@panelacikova pozitívne
Druhé negatívne

tiddy111
22. sep 2020

Borelióza negativna . To ďalšie sú IgG protilátky, znamená to, že si to v minulosti prekonala... Akútna infekcia sú pozitívne protilátky IgM.

marcelamlyn
22. sep 2020
marcelamlyn
22. sep 2020
tiddy111
22. sep 2020

VZV je varicella zooster vírus... Prekonala si v minulosti ovčie kiahne..

tiddy111
22. sep 2020

@marcelamlyn borelióza...

marcelamlyn
22. sep 2020

@tiddy111 áno to viem že bolerioza ja len nechápem prečo po liečbe ktors trvá rok sú výsledky takéto

bluka2
22. sep 2020

@marcelamlyn Ahoj, trochu negatívny komentár -sorry- moja kamoška s boreliózou žije už omnoho dlhšie ako 1 rok a momentálne skusa nejakú 4. liečbu uz. Ja poznám len trochu jej príbeh a sem tam články, čo dáva na Facebooku o tom. Prečítaj si o lyme disease na nete.... Takých prípadov nájdeš vela 😕 doktori o tom často moc nevedia. snáď u teba bude lepšie

ave1
8. jún 2022

@marcelamlyn ja to mám teraz ako vy. Rastie mi igm a Igg ostáva. Nikto má nechce liečiť. Čo s tým?

marcelamlyn
8. jún 2022

@ave1 ahoj no pravda je taká že som skončila na reumatologii.Moj stav je už písaní ako chronická bolerioza. Ale tiež mi už žiadne lieky nedajú