Odstránenie vaječníka a rekonvalescencia

andreamolnarova
5. apr 2014

Prosim vas o skusenosti s touto operaciou. Som zvedava na rekonvalescenciu - mame 5 mesacnu dcerku, ktoru dojcim a velmi sa bojim toho ako sa o nu budem alebo nebudem vediet postarat. Je mi jasne, ze nosit ju hned nebudem... Teda: po akej dobe ste boli schopne vstat, otocit sa na bok (tak sa rada dojci) a pod.? Ako dlho ste sa zotavovali? Velmi dakujem za kazdu odpoved

stefka33
5. apr 2014

Nič to nie je. Predpokladám, že laparoskopicky ti to budú robiť. Vstať a otočiť sa budeš zvládať hneď jak sa zobudíš z narkózy. 🙂 Nehovorím, že to bude príjemné, ale ani nejaké strašné to nebude. Do týždňa som bola fit úplne. Bolí to asi ako keby si to prehnala s brušákmi a dostala svalovku.

andreamolnarova
autor
5. apr 2014

Praveze nie laparo, dr. tvrdi, ze sa to tak neda. Laparo som uz mala 2, z toho by som nepanikarila. Teraz ma chce rezat ☹

stefka33
5. apr 2014

@andreamolnarova No neviem, mne brali len vajcovod. Ale sa mi nechce veriť, že by to nešlo vybrať laparo. Jedine, že sa tam chcú poriadne poobzerať. Majú podozrenie na nejakú pliagu?

misinka26
5. apr 2014

Ahoj, ja som na takejto operácii bola pred rokom, to mal malý 6 mesiacov ... mne ho vyberali laparoskopicky kôli cyste ... no klamať ti nebudem pre mňa to bolo horšie ako pôrod, bolesť nenormálna, nemohla som chodiť skoro týždeň, nekojila som 2 dni ale mala som odsaté mliečko tak malý vydržal, potom už ok ale len na boku ... nosiť som malého nemohla skoro dva týždne ... takže som ťa asi nepotešila ☹ ☹

andreamolnarova
autor
5. apr 2014

@misinka26 fuuha, no ja sa desim aj samotnej hospitalizacie, vraj 5 dni. Laparo mi robili ked mala malicka 2 mesiace. Nastastie tam bola so mnou aj s manzelom, ale aj tak to bolo "vesele". Ale vratila sa cysta spat a vraj sa neda inak odstranit. Ak smiem, aka bola velka? Moja ma 3,8 cm. Zistujem, ci sa to naozaj neda laparo, predsa aspon hospit bude kratsia

andreamolnarova
autor
5. apr 2014

@stefka33 no ked mi vo feb robili laparo, tak vysledky boli ok, je to neskodne. Len boli ako fras a moze prasknut ci uskrtit sa hocikedy. Preto musi ist von.

stefka33
5. apr 2014

@andreamolnarova Neskúsila si sa opýtať iného odborníka? Kde ti to budú robiť? Moju švagrinu tiež presvedčili na klasický rez a potom neskôr iný lekár nad tým len krútil hlavou, že nechápe prečo to nerobili laparo.

andreamolnarova
autor
5. apr 2014

@stefka33 v galante. Netusim kde a koho by som sa mala pytat.

stefka33
5. apr 2014

@andreamolnarova Normálne choď s papierami do iného mesta do nemocnice.

andreamolnarova
autor
5. apr 2014

@stefka33 za pokus to stoji, dakujem

yukki
5. apr 2014

@andreamolnarova neviem o akú cystu ide presne, či ovariálnu alebo endometrióznu, ale mne dva razy vyberali cystu z vaječníka vyše 6cm v priemere, oba razy laparoskopicky. laparotómie mám urobené tri kôli iným veciam, tak tam nejaké dva tri dni som na boku nespala-ale to boli rezy od hrudnej kosti po pupok, čiže nie tie bikiny-rezy ktoré sa robia pri gynekologických operáciách.......sná´d to urobia čo najšetrnejšie, a tých zopár bolestivejších dní vydržíš

misinka26
5. apr 2014

@andreamolnarova No moja mala 8x5 cm takže dosť veľká, a musia ťa rezať ??? Ja mám síce v oblasti pásu 5 cm rez a dve dierky kade šlo laparo ale nemuseli mi to rezať úplne ... mne museli zobrať celý vaječník aj s vajcovodom ☹ ☹ ale 5 dní fúúú tak to je riedne dlho, ja som trvala na laparo kôli malému a aj som odišla na reverz po 2 dňoch ale doma mi museli pomáhať lebo som bola úplne KO ...

misinka26
5. apr 2014

@andreamolnarova Mne to robili v BA v Kochu, chodí to robiť Dr. Slezák, pekfektný odborník z onkológie, on už aj kôli mne ma nechcel rozrezať predsa som len mladá a nechcela som mať celé brucho rozrezané + ešte chcem mať detičky ... už bez tak je to náročné aj laparo a jazvy mám 3, ale to sa dá ešte prežiť ...

ricola
5. apr 2014

Zalezi od cysty. Ak maju podozrenie, ziadny doktor nebude riskovat laparku, aj ked len male podozrenie. Dnes sa uz daju odstranit laparo aj vacsie utvary. Lenze ten utvar je v tebe rozkuskovany na mensie a potom sa vybera, a teraz si predstav ze je to nieco zhubne a nacnu to, tak sa to roztiahne do okolia.
Pokial budes mat bikiny rez. Neni to ani vidiet, uplne dole na podbrusku, tam kde zacina ochlpenie. Ja neviem, ale su aj horsie veci a omnoho. V nemocnici 4 az 7 dni, podla stavu a komplikacii. Davaju sa tam inak svorky zelezne a sije sa viacero vnutornych vrstiev. Z vonka zvacsa tie svorky a tie sa odstranuju na 4ty den. Bolest, da sa vydrzat 🙂. Aj horsie som zazila, ak boli treba si pytat infuzky a nenechat sa odbit. Pacienta by nemalo po operacii nic neznesitelne boliet, castokrat to tak bhuzial ale je.
Napr. JA som si sadla uz vecer na postel v ten den po operacii, a na druhy som uz rano o 6tej isla fajcit xixi.
Operacia trva nieco vyse hodiny, hod a pol , vacsinou sa pri vybere cyst caka na vysledky z labaku, takze si pospis na stole 🙂. Sory za pismo a styl, pisem z mobilu.

ricola
5. apr 2014

@andreamolnarova ozaj a ta rekonvalescencia, ono kazdy to zvlada inak, ale prvy tyzden je nic moc, to chodis este pomalinky, prihrbena, potom pohoda.

andreamolnarova
autor
8. máj 2014

@andreamolnarova ahojte. Tak nakoniec som dala na radu a poslala som nalez na Sliac na jednodnovu chirurgiu. Cysta je prec a vajecnik zostal. Boli sme tam aj s cerkou, na druhy den sme sli domov a od zajtra uz nemusim ani lezat. Uplna parada 🙂

andreamolnarova
autor
8. máj 2014

@stefka33 zabudla som ta oznacit 🙂

stefka33
8. máj 2014

@andreamolnarova No super, ja som to tušila, že by to šlo. 🙂 Tak ti prajem rýchlu rekonvalescenciu. 🙂

andreamolnarova
autor
8. máj 2014

@stefka33 dakujem 😉

bielamacka3
18. máj 2018

prispievam po štyroch rokoch - hm - zaujimave, píšete tu, že nič moc, mne odstranovali vaječnik pred vyše rokom na Heydukovej, niečo po operacii som už mohla (ale nedovolili) behať ako srnka, nič ma nebolelo, o mesiac ma čaká vyberanie maternice spodom, asi tiež laparo, snád to bude tiež tak v pohode

jankakuvinkova
8. júl 2018

@bielamacka3 ako dopadlo vybratie maternice?

5ka111
28. feb 2019

ahojte , no tak ja mozem tiez prispiet a mozem povedat ze premna ziadna sranda ako som si myslela a povedali ze na druhy den idem domov, isla som tam s cystou 4,5cm, na prijme mi povedali ze mozno mi zoberu aj vajecnik , ale ze ked tak max 2dni tam budem, na druhy den ma zoperovali, zobrali mi cystu s vajecnikom a vajcovodom , a pustili ma az na 4 den , chodit som tedy mohla hned ten den s bolestami ale presla som , od operacie je uz tyzden , ale nejaku vyraznu zmenu nevidim , pobolieva ma to stale , bez tabletky nemam den, vecer je pre mna najhorsi, mam 11. mesacne babo , takze dvihanie ziadne ale zase beham okolo neho , takze mozno aj preto sa necitim az tak fit.

jamina333
29. apr 2019

@5ka111 Mozem sa opytat ci ti ta bolest nakoniec ustupila,alebo ako sa to neskor vyvijalo?
Tiez mi koli cyste zobrali vajecnik aj vajcovod a po 2 tyzdnoch od operacie sa mi zas objavila bolest rovnaka ako pred operaciou ktora bola vtedy pripisovana tej cyste na vajecniku.

5ka111
29. apr 2019

@jamina333 ahoj, no bolest uz nastastie ustupila , ale na kontrole asi pred dvomi tyzdnami mi povedal, ze tam mam este nejaku ranku, lebo som sa stazovala na bolest pri styku , uz to neni take ako pred tym aspon nie umna. a este , menstruaciu som mala taku silnu, ako nikdy. chce mi nasadit lieky ktorymi sa to da upravit alebo vnutromaternicove teliesko

jamina333
30. apr 2019

@5ka111 Dakujem za odpoved. Dufam ze sa ti to tymi liekmi teda upravi. Drzim palce.
Ja som napr.menstruaciu nemala zatial vobec (a uz meska skoro tyzden), tak dufam ze sa to upravi. Zvlastne je ze ma stale picha v oblasti kde som mala pred tym vajecnik...

marcink
9. aug 2023

ahojte, chcela by som sa opyta... nakolko ma 28 caka odstránenie vaječnikov laparoskopicky -- myslite si ze po 2 týždnoch by som mohla nastupiť do práce ? a este jedna otázočka...nakolko ste tu asi mladé dievčatá -- máte nejaké hormonálne problémy po adstránení vaječníkov ? poprípade nejaké iné ťažkosti ?